Podrobné informace

Informace o produktu

Výrobce: HENNIG ARZNEIMITTEL GMBH & CO KG,FLÖRSHEIM AM MAIN
Kód výrobku: 15174
Kód EAN: 4039658000045
Kód SÚKL: 96949
Držitel rozhodnutí: HENNIG ARZNEIMITTEL GMBH & CO KG,FLÖRSHEIM AM MAIN
Arlevert se užívá při léčbě závraťových stavů podmíněných onemocněním vnitřního ucha, jako jsou Menierova choroba nebo náhle vzniklá nedoslýchavost provázená poruchou rovnováhy. Arlevert se používá i u poruch rovnováhy podmíněných nedostatečným zásobením mozkového kmene a mozku krví. Arlevert mohou užívat dospělí a mladiství od 15 let věku.

Příbalový leták


Příbalová informace Rp
INFORMACE PRO POUŽITÍ, ČTĚTE POZORNĚ!
Arlevert
tablety
Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce
HENNIG ARZNEIMITTEL GmbH & Co.KG, Flörsheim nad Mohanem, Německo
Složení
Léčivé látky: Cinnarizinum 20 mg, Dimenhydrinatum 40 mg v 1 tabletě
Pomocné látky: Mikrokrystalická celulosa, hypromelosa, kukuřičný škrob, koloidní oxid křemičitý bezvodý, sodná sůl kroskarmelosy, mastek, magnesium-stearát.
Indikační skupina
Antivertiginózum.
Charakteristika
Arlevert je lék proti závratím, který tlumí podráždění rovnovážného ústrojí a jeho průvodní příznaky, jako jsou nevolnost, zvracení, bušení srdce.
Indikace
Arlevert se užívá při léčbě závraťových stavů podmíněných onemocněním vnitřního ucha, jako jsou Menierova choroba nebo náhle vzniklá nedoslýchavost provázená poruchou rovnováhy.
Arlevert se používá i u poruch rovnováhy podmíněných nedostatečným zásobením mozkového kmene a mozku krví.
Arlevert mohou užívat dospělí a mladiství od 15 let věku.
Kontraindikace
Arlevert nesmí být užíván při přecitlivělosti na některou ze složek přípravku a dále při akutních otravách, křečových záchvatech, při podezření na nitrolební nádory, při glaukomu s úzkým úhlem, při zvětšení prostaty s poruchami vyprazdňování močového měchýře, při požívání alkoholu a při současné léčbě aminoglykosidovými antibiotiky nebo inhibitory monoaminooxidázy.
Arlevert rovněž nesmějí užívat těhotné nebo kojící ženy a nepodává se dětem mladším než 15 let.
Zvlášť závažné důvody musí být pro užívání přípravku nemocnými s Parkinsonovou chorobou.
Nežádoucí účinky
Mohou se vyskytnout občasná ospalost, poruchy funkce centrálního nervového systému (zaujatost, zmatenost, zvýšená dráždivost, neklid, deprese, euforie, děsivé sny, deliria, závratě, křeče), sucho v ústech, obtíže při močení, poruchy zraku, zvýšení nitroočního tlaku, reakce z přecitlivělosti (svědění kůže, kožní vyrážky), zřídka zažívací obtíže (nechutenství, poruchy trávení, nadýmání, bolesti v nadbřišku, pocit plnosti žaludku, nucení na zvracení, zvracení), bolesti hlavy a pocení, velmi zřídka závažná onemocnění kůže, jako je lupus erythematodes a lichen ruber planus, která se mohou projevit různými kožními vyrážkami nebo svěděním kůže.
Ojediněle může dojít k přechodnému snížení počtu bílých krvinek.
Případný výskyt těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí oznamte svému lékaři.
U starších nemocných užívajících více než 5 tablet přípravku denně se může vyskytnout třes kosterních svalů, napětí kosterních svalů nebo neschopnost pohybu. V takovém případě se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem neprodleně.
Interakce
Účinky přípravku Arlevert a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj. Jestliže Vám jiný lékař bude předepisovat nebo doporučovat nějaký další lék, informujte ho, že již užíváte Arlevert. Než začnete současně s užíváním přípravku Arlevert užívat nějaký volně prodejný lék, poraďte se se svým lékařem.
Arlevert může zastřít toxické působení aminoglykosidových antibiotik na sluchové ústrojí a ústrojí rovnováhy.
Současné užívání inhibitorů monoaminooxidázy, tricyklických antidepresiv (léčiva užívaná při léčbě deprese) nebo parasympatolytik může zesílit nežádoucí účinky.
Arlevert zesiluje účinek procarbazinu a může snížit účinek glukokortikoidů (hormony kůry nadledvin) a heparinu.
Arlevert ovlivňuje účinky léčiv snižujících i zvyšujících krevní tlak.
Dávkování a způsob použití
Dávkování a délku léčby vždy určí lékař.
Dospělí a mladiství od 15 let věku obvykle užívají 3krát denně 1 tabletu. Na začátku léčby nebo při těžším onemocnění může lékař dávku zvýšit až na 5 tablet za den.
Tablety užívejte po jídle, nerozkousané a zapijte je sklenkou vody.
Upozornění
Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnosti vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování (např. řízení motorových vozidel, obsluha strojů, práce ve výškách atd.). Tyto činnosti byste měl(a) vykonávat pouze na základě výslovného souhlasu lékaře!
Po dobu užívání přípravku se nesmí pít alkoholické nápoje a doporučuje se nekouřit. Dále je třeba pravidelně jíst a vyvarovat se stresových situací.
Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem se poraďte s lékařem.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Uchovávání
Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkostí.
Balení
20, 24, 48, 50, 96 nebo 100 tablet.
Datum poslední revize
16.9. 2009

Recenze

Recenze produktu ARLEVERT 20 Tablety

Diskuze

Diskuze k produktu ARLEVERT 20 Tablety

Přidat nový příspěvek do diskuze