Úvodní strana Zdraví a léky Oční optika Kontaktní čočky Čtrnáctidenní čočky

Čtrnáctidenní čočky

Pokud se chcete nadobro zbavit brýlí a dopřát si komfort, který vám nabízejí čočky, jsou pro vás ideální kontaktní čočky. Zároveň představují velmi ekonomickou variantu čoček. Pro ty, kteří mají citlivější oči a nevyhovují jim měsíční čočky, jsou třináctidenní čočky velmi dobrou volbou. Můžete se tak vyhnout nepříjemnému pálení a zarudnutí očí nebo dokonce přenosu infekce.

Čtrnáctidenní čočky - detailní popis

Jak pečovat o čtrnáctidenní čočky

Základem správné péče o kontaktní čočky je jejich ukládání do pouzdra. Na noc čočky vždy sundávejte a uložte je do speciálního roztoku, který je zbaví všech nečistot a bakterií, dezinfikuje je. Před každým uložením čoček je nutné roztok vyměnit. 

Kontaktní čočky byste také neměli nosit delší období, než pro které jsou určené. Jinak se zvyšuje riziko podráždění očí a infekce. I z tohoto hlediska jsou kontaktní čočky na 14 dní ideální volbou. Jsou ekonomické, a přitom velmi hygienické.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka