Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Léky na předpis » Hormonální léky

PREDNISON 20 LÉČIVA 20X20MG Tablety - diskuze

Registrovaný léčivý přípravek Více o legislativě
Kód výrobku: 19768

Produkt nelze zakoupit online na českém trhu.

Podobné produkty od stejného výrobce

 
Podrobné informace
Příbalový leták
Recenze
Diskuze

Podrobné informace

Informace o produktu

Výrobce: ZENTIVA A.S.
Kód výrobku: 19768
Kód EAN: 8594739042681
Kód SÚKL: 2963
Držitel rozhodnutí: ZENTIVA A.S.
Prednison 20 Léčiva používají dospělí při léčení některých chronických zánětlivých onemocnění, při závažných alergických onemocněních, při onemocněních způsobených zvýšenou reaktivitou systému obranyschopnosti (tzv. imunoalterační onemocnění) a jako pomocnou léčbu u některých novotvarů.

Příbalový leták


Informace pro použití, čtěte pozorně
PREDNISON   20   Léčiva
(Prednisonum)
tablety
Držitel rozhodnutí o registraci/ Výrobce
Zentiva, k.s. Praha, Česká republika
Složení
Léčivá látka: Prednisonum 20 mg v 1 tabletě
Pomocné látky: Monohydrát laktosy, kukuřičný škrob, sodná sůl karboxymetylškrobu C, calcium-stearát, želatina, mastek
Indikační skupina
Hormon ze skupiny glukokortikoidů
Charakteristika
Léčivá látka prednison je syntetický steroidní hormon, odvozený od přirozených hormonů vytvářených v kůře nadledvin. Prednison tlumí zánět, alergické projevy a snižuje normální i chorobně zvýšenou činnost systému nutného pro obranyschopnost organizmu.
Indikace
Prednison 20 Léčiva používají dospělí při léčení některých chronických zánětlivých onemocnění, při závažných alergických onemocněních, při onemocněních způsobených zvýšenou reaktivitou systému obranyschopnosti (tzv. imunoalterační onemocnění) a jako pomocnou léčbu u některých novotvarů.
Kontraindikace
Prednison 20 Léčiva se nesmí užívat při přecitlivělosti na některou složku přípravku. Při některých onemocněních je třeba zvláštní opatrnosti při užívání Prednisonu 20 Léčiva. Váš lékař má být proto informován o všech onemocněních, kterými trpíte, aby mohl posoudit vhodnost jeho užívání. Pro užívání tohoto přípravku pacienty s vředovou chorobou žaludku či dvanáctníku, se zeleným zákalem (glaukom), se závažným duševním onemocněním (např. deprese), s cukrovkou, s řídnutím kostí, pacienty s vysokým krevním tlakem, se závažnými chorobami srdce a ledvin, při závažné celkové infekci, při tuberkulóze a při sklonu ke zvýšenému srážení krve musí být zvlášť závažné důvody. Tyto stavy vyžadují zvláštní opatření a sledování, případně i přerušení léčby.
Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou teprve během užívání přípravku, informujte o tom ihned svého ošetřujícího lékaře.
Přípravek není určen pro děti.
Nežádoucí účinky
Během léčby se mohou vyskytnout i závažné nežádoucí účinky, zvláště při dlouhodobém užívání vysokých dávek. Mohou se objevit zvýšený pocit hladu se zvýšením tělesné hmotnosti, zažívací obtíže jako nevolnost, zvracení, bolest v břiše, dále se může objevit měsíčkovitý obličej, nahromadění tuku na krku a trupu, akné, neklid, poruchy spánku, změny nálady, deprese nebo naopak povznesená dobrá nálada, zvýšení krevního tlaku, svalová slabost, snížení odolnosti vůči infekcím, dále může dojít ke zhoršení nebo vzniku cukrovky, zpomalenému hojení ran, bolestem v zádech způsobeným řídnutím kostí, ke ztenčení kůže, krvácení do trávicího ústrojí, zvýšení nitroočního tlaku (glaukom), k otokům.
Případný výskyt těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí oznamte ošetřujícímu lékaři. Objeví-li se krev ve stolici nebo černá stolice, neberte další dávku a ihned vyhledejte lékaře, který zvolí další postup léčby!
Interakce
Účinky Prednisonu 20 Léčiva a jiných léků současně užívaných se mohou navzájem ovlivňovat.
Prednison 20 Léčiva např. tlumí účinky léků snižujících srážení krve, léků snižujících hladinu krevního cukru, léků snižujících krevní tlak a vitaminu D, zvyšuje nežádoucí účinky digoxinu, fenytoinu, protizánětlivých léků a močopudných látek vyplavujících draslík z organizmu. Účinnost prednisonu zvyšují hormonální antikoncepční přípravky a sulfonamidy. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte, a to na lékařský předpis i bez něj. Bez porady s lékařem neužívejte současně s Prednisonem 20 Léčiva žádné volně prodejné léky.
Jestliže Vám další lékař bude předepisovat nějaký jiný lék, informujte ho, že již užíváte Prednison 20 Léčiva.
Dávkování a způsob použití
Dávkování určuje vždy lékař, obvykle dospělí užívají 1 - 3 tablety denně. Obvykle se ráno užívá vyšší dávka. Dávkování se v průběhu léčby může měnit, případně se přípravek užívá ob den.
Tablety se užívají během jídla nebo po jídle, zapíjejí se vodou.
Upozornění
Přípravek se obvykle neužívá v těhotenství. Váš lékař by měl být informován o případném vzniku těhotenství, aby mohl rozhodnout o jeho užívání.
Během léčby se nedoporučuje kojení.
Dávkování předepsané lékařem přesně dodržujte. Při vynechání dávky užijte lék ihned, jakmile si vzpomenete. Máte-li další dávku užít za méně než 6 hodin, užijte lék ihned a následující dávku vynechte. Nepřerušujte léčbu bez porady s lékařem (výjimku tvoří objevení se krve ve stolici nebo černá stolice). Náhlé přerušení dlouhodobé léčby může vyvolat poruchy hormonální rovnováhy.
Přípravek se užívá dlouhodobě. Během léčby budete muset pravidelně absolvovat lékařské prohlídky, včetně laboratorních kontrol.
Během léčby se doporučuje ve stravě omezit kuchyňskou sůl, vhodné jsou potraviny s vysokým obsahem draslíku - ovoce, zelenina.
Během léčby se doporučuje vyhýbat se slunění, nadměrné námaze, prochlazení a infekcím. Není vhodné pití alkoholických nápojů. Dojde-li v průběhu léčby nebo po jejím přerušení k zátěžovému stavu (úraz, operace, horečnatý stav), informujte lékaře o léčbě přípravkem Prednison 20 Léčiva.
Při případném očkování rovněž informujte lékaře o Vašem léčení přípravkem Prednison 20 Léčiva.
Při předávkování nebo náhodném požití tablet dítětem vyhledejte lékaře.
Uchovávání
Tablety uchovávejte v původním vnitřním obalu při teplotě 1025 oC, aby byly chráněny před světlem a vlhkem.
Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.
Balení
20 tablet
Datum poslední revize
31.8.2009

Recenze

Recenze produktu PREDNISON 20 LÉČIVA 20X20MG Tablety

Diskuze

Diskuze k produktu PREDNISON 20 LÉČIVA 20X20MG Tablety

Přidat nový příspěvek do diskuze

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám