Oblíbené položky

Úvodní strana » Potřeby do domácnosti a na úklid » Domácí elektrospotřebiče » Kuchyňské spotřebiče » Kávovary » Pákové kávovary

Pákové kávovary

Příprava kávy tak, aby byla opravdu chutná, to je hotová alchymie. Nestačí jen dobrá káva jako taková, stejně důležitá je i její samotná příprava. Pákový kávovar vám umožní, abyste si z vaření kávy vytvořili malý rituál, na jehož konci bude silná a lahodná chuť a vůně espresa jako z pravé italské kavárny.

Proč si vybrat pákový kávovar

Příprava espressa v pákovém kávovaru probíhá čistě ručně. Protože žádná její fáze není ponechána stroji, je čistě na vás, jak silnou kávu si sami připravíte. Zcela zásadní součástí přístroje je potrafilter, zásobník na kávu se sítkem, který má tvar páky. Právě proto se tento typ kávovaru nazývá pákový.

Jak vybrat správný kávovar

Samozřejmě ta nejlepší káva je ta čerstvě namletá. Při přípravě espressa je nutné uvědomit si, že velký vliv na výsledek má to, na jakou hrubost je káva namletá. Na espresso se hodí káva namletá spíše nahrubo, čehož v ručním mlýnku lze obtížně dosáhnout. Proto je dobré kupovat mletou kávu určenou speciálně pro přípravu espressa, nebo koupit elektrický mlýnek na kávu s nastavitelnou hrubostí mletí. Lze také koupit kávovar se zabudovaným mlýnkem, který se o správně namletu kávu postará.

Všechny tyto aspekty musíte u nákupu kávovaru zohlednit. Pro řadů milovníků kávy je důležitý také design přístroje a pákový kávovar vedle přípravy skvělé kávy vypadá navíc dobře.

Jak na správné espresso

Abyste si na kávě opravdu pochutnali, je nutné dodržovat několik zásad:

  • Dbejte na to, aby byl přístroj před použitím dokonale čistý.
  • Používejte kvalitní, správně namletou kávu.
  • Kávu správně dávkujte. Hodit se bude digitální kuchyňská váha.
  • K espressu patří typické silnostěnné šálky. Doporučujeme je před použitím nahřát. Silné stěny šálků déle udrží teplo.
  • Kávu v dávkovači dobře utlačte.
  • Dodržujte předepsanou dobu extrakce, asi 25-30 sekund.

Přejeme vám příjemné chvilky strávené nad šálkem dobré kávy.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Chat - poradíme vám