Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

136 otázek a odpovědí

Převalujete se na posteli, počítáte ovečky a ne a ne usnout. Snížená pozornost, únava, zhoršené myšlení, neschopnost soustředit se, úzkost až deprese. To vše může způsobit nedostatek spánku. Nespavost (insomnie) občas zažil každý z nás.  Poradím vám, jak na lepší spánek: Základem dobrého spánku je kvalitní matrace, polštář a postel Choďte spát a vstávejte vždy ve stejnou dobu (i o víkendech) Spěte ideálně 6-8 hodin V ložnici vždy pořádně vyvětrejte a teplotu udržujte ideálně mezi 16 až 18 stupni Zatáhněte závěsy či žaluzie a z ložnice odstraňte všechna zařízení, která vyzařují…

Celá odpověď

Jakmile přestanete zvracet, je okamžitě potřeba nastavit zpět fyziologickou rovnováhu v organismu. K hladovění by nemělo docházet dlouho, zejména u těhotných žen a malých dětí. K pití doporučujeme studený černý čaj. Na zklidnění žaludku pomáhá také zázvor,máta a heřmánek. Vše ale užívejte po velmi malých dávkách s dostatečným odstupem. Až začnete mít alespoň trochu chuť k jídlu, tak zařaďte oloupané jablko a banán, bílé pečivo, brambory a rýži. Naopak se například nedoporučují ovesné vločky, které mají velký sytící efekt a mohlo by tak dojít k velkému pocitu plného žaludku. Pokud výše uvedené…

Celá odpověď

Při zánětu trojklanného nervu většinou klasická analgetika nemají kýžený efekt. Nejčastěji lékař předepisuje léčiva na recept, která brání přenosu signálů o bolesti do mozku. Tato léčba je ale velice individuální a musí ji určit jedině lékař. Další možnosti léčby jsou například ozáření gamanožem, nebo mikrochirurgická operace, nebo využití rázové vlny. Jako doplňková a podpůrná péče se dají využít vitaminy skupiny B , především B1, B2 a B12., např. Milgamma N, Neurobion, Revitanerv Strong. 

Celá odpověď

Určitě. Při rýmě se doporučuje nejdříve sliznici pročistit isotonickým roztokem mořské vody a až po té aplikovat roztok Xylometazolinu (Olynth) ideálně s kyselinou hyaluronovou. Olynth lze užívat maximálně 7-10 dní. Mořskou vodu lze užívat celoročně.

Celá odpověď

Extrahování ethanolem by pro děti a dospívající být škodlivé nemělo. Dodržujte však v případě nemoci doporučené denní dávkování.

Celá odpověď

Naposledy se léky na vykašlávání (např. acetylcystein) doporučují užívat cca 4-5hodin před ulehnutím ke spánku, čili není vhodné si je brát těsně před spaním, kdy mi mohlo docházet k vykašlávání během noci a tím si narušovat spánek.

Celá odpověď

Přechod suchého kašle ve vlhký je naprosto běžná reakce organismu. Nejdříve jsou sliznice a průdušky drážděny patogenem, tělo reaguje zvýšenou produkcí hlenu, který má ochrannou funkci a následně, kdy je hlenu nadbytek, kašel přechází ve vlhký a je nutno nadbytečný hlen vykašlat.

Celá odpověď

Základem léčby je správná diagnostika. Poté je důležité zvolit vhodný přípravek, s obsahem antimykotika, na danou oblast. Tzn. na nehtové mykózy nejčastěji roztoky s antimykotikem, na kůži antimykotické krémy, v případě vaginálních obtíží zaváděcí tablety nebo čípky, na ústní kandidózu lékař často předepisuje gel s obsahem nystatinu. V léčbě je třeba vytrvat do vymizení příznaků, v případě vaginálních léků dobrat celé balení. Mykózy na chodidlech je dobré v léčbě podpořit správnou péčí o obuv. Nejlépe boty po vyzutí nechat pořádně větrat a je možné použít i desinfekční spreje do bot.

Celá odpověď

Stačí trocha neopatrnosti a je to hned. Horká voda, čaj, kafe,  trouba, sporák, oheň, slunce a mnoho dalšího mohou být příčinou popálení či opaření. Popáleniny se dělí do 4 stupňů. Doma si můžeme ošetřit většinou pouze popáleniny 1. stupně (objeví se pouze začervenání, ale není poškozená pokožka). Pokud se už objeví ve větší míře puchýře, dojde k popálení chemikáliemi, elektrickým proudem či je popáleno více než 5 % těla (cca 5x velikost dlaně popáleného), je lepší ihned navštívit lékaře nebo volat 155. Popáleniny jsou nepříjemné a i popálenina 1. stupně umí potrápit. Popáleniny může…

Celá odpověď

U kojenců je tzv. lehké ublinkávání naprosto běžná záležitost, která by měla do jednoho roku vymizet. Důležité je však miminka nepřekrmovat. V případě, že kromě zvracení se u miminka vyskytnou i další symptomy jako například horečka, průjem… je vhodná doba na návštěvu vašeho dětského lékaře. Může se jednat o infekční onemocnění ale také alergii na mléčnou bílkovinu (ABKM). Intolerance mléčného cukru (laktózy) se většinou projevuje až v pozdějším dětském věku. Pokud vaše miminko často ublinkává, dejte mu pod hlavičku větší množství polštářů, aby hlavička byla lehce nakloněná. U starších dětí…

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.