Lékárna.cz

Pozor! Vraťte zpět do lékárny!

Na základě zjištění SÚKL si vás dovolujeme informovat o preventivním stažení léčivého přípravku Olynth® HA 0,1%, 1MG/ML NAS SPR SOL 10ML, šarže: F145560A, F145590A, F145600A, SUKL kód: 0040542 s použitelností do 09/2020.

Pokud tento přípravek vlastníte, můžete ho vrátit do kterékoli lékárny do 30. 4. 2019  – nejlépe však do té, ve které jste ho zakoupili.  Nezáleží přitom, zda je balení otevřené či použité. V žádném případě již uvedenou šarži nepoužívejte.

Jiných šarží tohoto léčivého přípravku se stahování netýká.

Velkou výhodou online Lékárny.cz je, že dokážeme identifikovat klienta, kterému byly zaslané závadné šarže. Proto budeme postupně kontaktovat ty z vás, kterým byly závadné šarže léku poslány.

Závadný léčivý přípravek nám můžete zaslat na naše náklady zpět a my vám zašleme nezávadné balení léčivého přípravku. V případě nedostupnosti nezávadné šarže vám budeme Olynth® HA 0,1% kompenzovat částkou 105 Kč. Spolu se zaslaným léčivým přípravkem uveďte prosím i své kontaktní údaje, kam vám můžeme kompenzaci zaslat.

Balení může být i otevřené. V tom případě prosíme o zaslání na naši adresu: Lékárna.cz, Píšťovy 864, 537 01 Chrudim.

S případnými dotazy se můžete obracet na naši Zákaznickou linku, tel. 466 444 233 (volba 1), po-pá 7-17 hod.

Nejčastější otázky a odpovědi

Proč je léčivý přípravek Olynth®​ HA 0,1% stahován z trhu?

Léčivý přípravek je stahován z trhu z důvodu rizika mikrobiální kontaminace.

Může závada v jakosti ohrozit zdraví?

Riziko, že by mohlo být ohroženo zdraví pacientů, nelze jednoznačně vyloučit. Přestože držitel rozhodnutí o registraci, McNeil Products Limited, Velká Británie, k těmto šaržím neeviduje žádné nežádoucí účinky, přistoupil ke stahování výše uvedených šarží až z úrovně pacientů, aby eliminoval i to nejmenší riziko pro pacienta. Dotčené šarže jsou v ČR dostupné od 28.11.2018 a dosud nebyla hlášena žádná podezření na nežádoucí účinek spojený s jejich použitím.

Jak má veřejnost postupovat?

Pokud používáte stahované šarže přípravku OLYNTH HA 0.1 % , ihned je přestaňte používat a vraťte je v jakékoliv lékárně, nejlépe však v té, kde jste přípravek zakoupili.

Vrátit můžete i otevřená a již použitá balení.  Pokud u vás došlo k výskytu nežádoucích účinků po používání tohoto léčivého přípravku, navštivte svého ošetřujícího lékaře a výskyt nežádoucích účinků nahlaste na adresu: dotazy@its.jnj.com a Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv na adresu farmakovigilance@sukl.cz nebo prostřednictvím elektronického formuláře, viz: http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek.

Je dostupná náhrada za stahovaný léčivý přípravek?

K léčbě lze místo přípravku OLYNTH HA 0.1 % použít jiné přípravky z farmakoterapeutické skupiny dekongesčních a jiných nosních léčiv pro lokální použití s obsahem účinné látky xylometazolin. Pacientům doporučujeme použití OLYNTH® 0,1%.

Má veřejnost nárok na vrácení peněz?

Ano. Kompenzace bude představovat výměnu za stejný léčivý přípravek jiné nezávadné šarže, nebo v případě nedostupnosti nezávadné šarže léčivého přípravku, finanční kompenzaci ve výši 105 Kč.

Může veřejnost vrátit i načaté balení?

Ano, do lékáren je možné vracet i načatá balení.

Do kdy je možné donést léčivý přípravek do lékárny?

Stahovaný léčivý přípravek můžete vrátit v lékárnách do 30. 4. 2019.

 

Děkujeme za pozornost, Vaše Lékárna.cz

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.