Lékárna.cz

Jak jsou na tom Češi (a Slováci) se zdravým životním stylem

V červenci a srpnu letošního roku pořádala Lékárna.cz a Mojalekáreň.sk průzkum v Čechách a na Slovensku, jehož cílem bylo zjistit, jak jsou na tom Češi a Slováci se zdravým životním stylem. Jak průzkum dopadl? To se dozvíte níže :-)   

Kdo se průzkumu zúčastnil

  • Do průzkumu se zapojilo 360 zákazníků Lékárna.cz a Mojalekáreň.sk a uživatelů sociálních sítí.
  • Většina pocházela z malých obcí a menších měst.
  • Nejvíce odpovědí přišlo od žen ve věku 26-40 let a žen nad 50 let.

Kolik lidí dodržuje zdravý životní styl

Z průzkumu vyplývá, že pouze třetina respondentů žije aktivním životním stylem každý den, ostatní se na cestě k němu perou se zlozvyky, stereotypy a dalšími překážkami. Největší překážkou je nedostatek času - 30 % dotázaných uvedlo, že nemá čas se po práci věnovat pravidelnému pohybu, nestíhá přemýšlet o zdravém jídelníčku a plánovat ho. Protože odpovědi přišly z 80 % od žen, nedostatek času odůvodňují starostí o chod rodiny po práci. 

Překážky na cestě ke zdravému životnímu stylu

  • Pohodlnost: 18 % dotázaných uvádí, že po práci je pro ně často gauč lákavější než cvičení, protože jsou unavení.
  • Zlozvyky: 24 % odpovídajících zmiňuje, že rádi jedí, zvlášť sladkosti, pijí a sladí kávu a nedokáží si odpustit cigarety. Připouštějí, že nemají dost pevné vůle.
  • Nedostatek informací: 21 % dotázaných neví, jak se zdravým životním stylem začít a hlavně jak v něm dlouhodobě vytrvat.
  • Nemají podporu v rodině: někteří dotázaní uvádějí, že by rádi jedli zdravě, ale ostatní členové rodiny zdravou stravu odmítají.
  • Peníze: někteří dotázaní uvádějí, že na tento styl života nemají peníze.
Zdravý životní styl jako komplex zdravé stravy, dostatečného pohybu a spánku, zvládání stresu a omezování kouření a alkoholu si uvědomuje jen málokdo. Většina dotázaných si ho spojuje jen s přiměřenou hmotností těla a pohybovou aktivitou.

Lékárna.cz a zdravý životní styl

Lékárna.cz, největší lékárna na českém internetu a dlouholetou tradicí by ráda přispěla ke změně ve společnosti, aby si každý mohl dopřát změnu svého životního stylu a dokázal překonat překážky, které mu v cestě brání. Rozhodli jsme se proto veřejně ukázat, jak se cesta za za zdravým životním stylem vyvíjí. Podívat se můžete i vy - stačí nahlédnout na stránku IndexZdraví, na které každý den vyhodnocujeme nákupy v produktových kategoriích souvisejících s pohybem, hubnutím, spánkem a stresem nebo odvykáním kouření. Data zveřejňujeme pomocí jednoduchých grafů
s odborným komentářem PharmDr. Vladimíra Finsterleho, lékárníka a zakladatele Lékárna.cz.
 

Index zdravého životního stylu

„Navazujeme na úspěšný KoronaINDEX, který ukazoval, jak v posledních letech lidé podléhali nákupní horečce v souvislosti s hrozbami covid-19. Index ZDRAVÍ má jinou ambici: chce ukázat, jestli lidé mají sami o sobě dost motivace měnit své zvyky a nakupovat zdravý sortiment a to, co jim pomůže, aby se cítili dobře. Jsem připravený jim na té cestě ke zdraví radit,“ říká V. Finsterle.

Navštivte související produktové kategorie

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.