Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

Týden šílených slev

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

80
3
starstarstarstarstar  80 %
Výrobek je už delší dobu nedostupný.
Objednali jsme ho, ale dodavatel
nám zatím nepotvrdil datum doručení
na náš sklad.

 

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí
Pokračování edice Hubneme s rozumem přináší komplexní návod k aktivní tvorbě jídelníčku. Více informací
Kód výrobku: 268530
Běžná cena: 699 Kč (ušetříte: 200 Kč = 29 %)
Cena s DPH: 499 
Dostupnost: krátkodobě nedostupný
Přidat do oblíbených
Napište mi, až bude výrobek u dodavatele29 Kč za všechny druhy dopravy!

Podrobný popis výrobku Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

Iva Málková, Jana Dostálová, Zuzana Málková, Martin Pávek, Hana Málková.

Jak nakoupit, uvařit a sníst přiměřenou porci.
Pokračování edice Hubneme s rozumem přináší komplexní návod k aktivní tvorbě jídelníčku. Chroničtí dietáři vědí, že není takový problém zhubnout, jako si váhové úbytky udržet. Kniha je proto univerzálním průvodcem pro všechny, kteří chtějí hubnout s rozumem a přitom si pochutnat, pro ty, kteří si chtějí váhu udržet, i pro ty, kdo s váhou problémy nemají, ale chtějí žít zdravě.

Kniha je originální v tom, že oproti jiným nenabízí pouze střípky – dílčí části vedoucí k životní změně – ale zahrnuje „vše v jednom“. V části knihy Nakupujeme s rozumem se podrobně seznámíte se základními potravinovými skupinami a díky nabytým znalostem nepodlehnete tak snadno často tradovaným mýtům.

První část knihy – Nakupujeme s rozumem – vás bude provázet dlouhodobě. Seznámí vás podrobně se základními potravinovými skupinami, s výživovou hodnotou potravin dané skupiny a vyvrátí řadu často tradovaných mýtů. Po jejím přečtení byste již neměli bezhlavě podléhat reklamním sloganům. Navíc zjistíte, že skepse, kterou nyní často prezentují média ve vztahu ke kvalitě potravin, se vás nemusí týkat. Díky nabytým znalostem zjistíte, že existuje dostatek potravin, ze kterých je možné sestavit výživově vhodný jídelníček. Řada názorných fotografií vám pomůže při orientaci v energetické hodnotě jednotlivých potravin či v odhadu váhy potravin při sestavování jídelníčku. V závěru každé potravinové skupiny jsou uvedeny energetické hodnoty vybraných zástupců potravin na 100 gramů či na kus a jejich složení (sacharidy, tuky a bílkoviny, hubnoucí index).

Druhá část knihy – Vaříme s chutí přináší chutné a výživově vyvážené recepty hlavních pokrmů pro všechny tři skupiny čtenářů a měla by být i inspirací pro tvorbu vlastních hlavních pokrmů. Najdete zde recepty, které umožňují volbu hlavního pokrmu v různé energetické hodnotě od 1600 kJ pro hubnoucí až do 2800 kJ pro ty, kteří chtějí žít zdravě. Při tom ale není nutné se obávat, že budete muset vařit zvlášť pro různé členy rodiny. Pokrmy jsou navrženy tak, že je lze připravit ve dvou energetických variantách jen pomocí drobných změn (množství, technologická úprava potravin, závěrečné dochucení apod.). Originalitou knihy je, že při přípravě pokrmů není nutné suroviny vážit, ale stačí je porovnat s fotografiemi, na nichž je znázorněno množství surovin potřebné na přípravu pokrmu pro čtyři osoby. Pomocí fotografií a jednoduchých měřítek (miska, lžíce, podložka, která je součástí knihy) odhadnete množství potřebných potravin i hotového pokrmu.

U každého pokrmu je uvedena energetická hodnota celku i jeho jednotlivých částí. Je tak možné jednoduše odhadnout energii připraveného pokrmu i tehdy, když si budete recept modifikovat např. výměnou přílohy. Je uveden i poměr živin.

Třetí část knihy – Porce právě pro vás uvádí fotografický přehled potravin pro sestavení snídaní, svačin a studených hlavních pokrmů. Ke knize je přiložena speciální podložka, která a slouží jako měřítko. Část Porce právě pro vás - vás přivede k znovuobjevení přirozené velikosti porce. Kniha nabízí fotografický přehled potravin pro sestavení snídaně, svačin a studených hlavních pokrmů. Pracuje se speciální podložkou, která je ke knize přiložena a slouží jak měřítko. Potraviny pro sestavení snídaní a svačin jsou rozděleny do jednotlivých potravinových skupin a nafoceny na podložce v množství odpovídajícím buď porci, nebo kusu. Pod každou potravinou je uvedena energetická hodnota nafoceného množství, takže si každý může jednoduchým porovnáním s fotografiemi vybrat dle svých potřeb a cíle vhodné potraviny o přiměřené gramáži bez vážení.

Díky druhé a třetí části knihy je možné sestavit si celodenní vhodný jídelníček v požadované energetické hodnotě a skladbě. Doufáme, že tato dobrodružná hra vás bude bavit a povede vás k naplnění vašich cílů.

Kniha tak v několika částech spojuje vše potřebné, co potřebujete vědět pro změnu vašeho jídelníčku s cílem, abyste se stali sami sobě poradcem.

Potřebujete odbornou radu?
Zeptejte se lékárníka

Mgr. Pavla Horáková
466 444 233

Po - Pá 8 - 17 h
lekarnik@lekarna.cz

Potřebujete poradit
s objednávkou?

infolinka
466 444 233
Po - Pá 7 - 17 h
obchod@lekarna.cz

Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz