Oblíbené položky

Úvodní strana » Speciální kategorie » Povánoční výprodej

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Kód výrobku: 268530
Pokračování edice Hubneme s rozumem přináší komplexní návod k aktivní tvorbě jídelníčku.

Více informací

Produkt je dlouhodobě nedostupný

Termín distribuce je neznámý

Podobné produkty
Podobné produkty od stejného výrobce Pošlete mi e-mail, až bude produkt opět skladem

Přidejte ještě


Načítám

Podrobné informace

Podrobné informace Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Pokračování edice Hubneme s rozumem přináší komplexní návod k aktivní tvorbě jídelníčku.

Informace o produktu

Výrobce: STOB CZ S.R.O.
Kód výrobku: 268530
Kód EAN: 9788087049587
Držitel rozhodnutí: STOB CZ S.R.O.

Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí.

Iva Málková, Jana Dostálová, Zuzana Málková, Martin Pávek, Hana Málková.

Jak nakoupit, uvařit a sníst přiměřenou porci.
Pokračování edice Hubneme s rozumem přináší komplexní návod k aktivní tvorbě jídelníčku. Chroničtí dietáři vědí, že není takový problém zhubnout, jako si váhové úbytky udržet. Kniha je proto univerzálním průvodcem pro všechny, kteří chtějí hubnout s rozumem a přitom si pochutnat, pro ty, kteří si chtějí váhu udržet, i pro ty, kdo s váhou problémy nemají, ale chtějí žít zdravě.

Kniha je originální v tom, že oproti jiným nenabízí pouze střípky – dílčí části vedoucí k životní změně – ale zahrnuje „vše v jednom“. V části knihy Nakupujeme s rozumem se podrobně seznámíte se základními potravinovými skupinami a díky nabytým znalostem nepodlehnete tak snadno často tradovaným mýtům.

První část knihy – Nakupujeme s rozumem – vás bude provázet dlouhodobě. Seznámí vás podrobně se základními potravinovými skupinami, s výživovou hodnotou potravin dané skupiny a vyvrátí řadu často tradovaných mýtů. Po jejím přečtení byste již neměli bezhlavě podléhat reklamním sloganům. Navíc zjistíte, že skepse, kterou nyní často prezentují média ve vztahu ke kvalitě potravin, se vás nemusí týkat. Díky nabytým znalostem zjistíte, že existuje dostatek potravin, ze kterých je možné sestavit výživově vhodný jídelníček. Řada názorných fotografií vám pomůže při orientaci v energetické hodnotě jednotlivých potravin či v odhadu váhy potravin při sestavování jídelníčku. V závěru každé potravinové skupiny jsou uvedeny energetické hodnoty vybraných zástupců potravin na 100 gramů či na kus a jejich složení (sacharidy, tuky a bílkoviny, hubnoucí index).

Druhá část knihy – Vaříme s chutí přináší chutné a výživově vyvážené recepty hlavních pokrmů pro všechny tři skupiny čtenářů a měla by být i inspirací pro tvorbu vlastních hlavních pokrmů. Najdete zde recepty, které umožňují volbu hlavního pokrmu v různé energetické hodnotě od 1600 kJ pro hubnoucí až do 2800 kJ pro ty, kteří chtějí žít zdravě. Při tom ale není nutné se obávat, že budete muset vařit zvlášť pro různé členy rodiny. Pokrmy jsou navrženy tak, že je lze připravit ve dvou energetických variantách jen pomocí drobných změn (množství, technologická úprava potravin, závěrečné dochucení apod.). Originalitou knihy je, že při přípravě pokrmů není nutné suroviny vážit, ale stačí je porovnat s fotografiemi, na nichž je znázorněno množství surovin potřebné na přípravu pokrmu pro čtyři osoby. Pomocí fotografií a jednoduchých měřítek (miska, lžíce, podložka, která je součástí knihy) odhadnete množství potřebných potravin i hotového pokrmu.

U každého pokrmu je uvedena energetická hodnota celku i jeho jednotlivých částí. Je tak možné jednoduše odhadnout energii připraveného pokrmu i tehdy, když si budete recept modifikovat např. výměnou přílohy. Je uveden i poměr živin.

Třetí část knihy – Porce právě pro vás uvádí fotografický přehled potravin pro sestavení snídaní, svačin a studených hlavních pokrmů. Ke knize je přiložena speciální podložka, která a slouží jako měřítko. Část Porce právě pro vás - vás přivede k znovuobjevení přirozené velikosti porce. Kniha nabízí fotografický přehled potravin pro sestavení snídaně, svačin a studených hlavních pokrmů. Pracuje se speciální podložkou, která je ke knize přiložena a slouží jak měřítko. Potraviny pro sestavení snídaní a svačin jsou rozděleny do jednotlivých potravinových skupin a nafoceny na podložce v množství odpovídajícím buď porci, nebo kusu. Pod každou potravinou je uvedena energetická hodnota nafoceného množství, takže si každý může jednoduchým porovnáním s fotografiemi vybrat dle svých potřeb a cíle vhodné potraviny o přiměřené gramáži bez vážení.

Díky druhé a třetí části knihy je možné sestavit si celodenní vhodný jídelníček v požadované energetické hodnotě a skladbě. Doufáme, že tato dobrodružná hra vás bude bavit a povede vás k naplnění vašich cílů.

Kniha tak v několika částech spojuje vše potřebné, co potřebujete vědět pro změnu vašeho jídelníčku s cílem, abyste se stali sami sobě poradcem.

Recenze (7)

Recenze Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

Recenze od 7 uživatelů s celkovým hodnocením 80 %.

Přidat recenzi produktu

60 %

60 %

100 %

Delší dobu sleduji různé "zaručené "diety na hubnutí. Zkusila jsem vařit podle této knihy a již máme menší váhové úbytky bez hladovění .Zatím je rodina velmi spokojená. Budeme pokračovat a doufáme,že zcela změníme život.styl.

Jsme nadšeni,daří se nám hubnout,jídla jsou chutná.
40 %

cena je vyšší než kvalita. Mít možnost knihu si nejprve prohlédnout, počkám si, až ji někdo bude prodávat použitou za polovic.

hodně teoretických informací dobře zpracovaných pro toho, kdo hledá způsob, jak zdravě jíst a případně zhubnout
výborná je možnost u každého receptu vybrat, zda jej uvaříme v kalorické či "hubnoucí" verzi.
receptů je v knize málo, slouží víc jako inspirace.
100 %

perfektní

přehledná
poučná
---
100 %

Jedinečná kniha pro všechny,kteří se chtějí zorientovat v tabulkách i zrdavém vaření

Všechny důležité informace,skvělé recepty,vše pnaprosto srozumitelně napsané.Perfektní kroužková vazba(kniha drží dobře otevřená) I za tuto cenu rozhodně stojí ! Neváhejte
100 %

přehledná pomůcka zdravého způsobu stravování, skvělé recepty

Diskuze

Diskuze Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí

 

Mohlo by vás zajímat


Načítám

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám