Podrobné informace

Sterilní hydrokoloidní gel k ošetření bércových vředů, proleženin a podobných ran. Podporuje fyziologický proces odloučení neživé tkáně.

Informace o produktu

Výrobce: BRISTOL ARZNEIMITTEL GMBH
Značka: GRANUGEL
Kód výrobku: 22627
Kód EAN: 057290
Držitel rozhodnutí: BRISTOL ARZNEIMITTEL GMBH

Užití
GranuGel je sterilní gel, složený z hydrokoloidů (pektin, sodium, carboxy methyl celulosa) v čistém, viskózním vehikulu. Pro jednorázové použití, sterilizováno vodní parou.

Příznaky
GranuGel je určen k ošetření ran jako jsou bércové vředy a proleženiny. Gel vytvoří v ráně vlhké prostředí, které podporuje fyziologický proces odloužení neživé tkáně.

Kontraindikace
Nepoužívat u pacientů se známou pčecitlivělostí na gel nebo některou z jeho složek.

Fakta
Upozornění: Mikrobiální kolonizace chronických ran je běžná a není kontraindikaci pro použití GranuGelu. Pokud je rána infikovaná, je třeba zahájit příslušnou antibiotickou léčbu. GranuGel pak lze aplikovat, ale průběh hojení rány je nutno pravidelně sledovat a léčba by měla probíhat pod lékařských dohledem. Bezpečnost užití GranuGelu u popálenin třetího stupně nebyla dosud prokázána. Léčba diabetických vředů musí též zahrnovat pravidelné kontroly glykémie a monitorování otlaků. Vytvořením vlhkého prostředí napomáhá GranuGel vyčistění rány a odloučení nekrotickétkáně. To může vést ke zdánlivému zvětšení rány při prvních převazech.

Poznámka
Výrobek je sterilní. Je-li tuba poškozena, nepoužívejte ho.

Recenze

Recenze produktu GranuGEL hydrokoloidní gel

Diskuze

Diskuze k produktu GranuGEL hydrokoloidní gel

Přidat nový příspěvek do diskuze