Lékárna.cz
Hledat

Megí – spokojený pes

Megí – spokojený pes
Sdílet
Navštivte související produktovou kategorii

Co dělat, aby byl váš pes spokojený, to vám poradí domácí mazlíček, fenka Megí.

Jmenuji se Megí a jsem spokojený pes, tedy... spokojená fenka. Narodila jsem se jako trpasličí pinč a měla jsem velké štěstí, že jsem se dostala do domácnosti, kde mají zvířata opravdu rádi a berou mě jako plnohodnotného člena rodiny. A věřte mi, není to samozřejmost. Bugina od sousedů takové štěstí jako já neměla! Rozhodně bych o ní neřekla, že je spokojená, spíš naopak.

Zatímco moje panička bere ohledy na všechny mé psí potřeby, stará se o mou srst – pravidelně mě vyčesává speciální rukavicí na psí srst, čistí mi chrup, aby se mi nedělal zubní kámen (a ten gel mi navíc i chutná :-), čistí mi uši a trávíme spolu hodně času venku, kde si hrajeme, tak panička Buginy myslí jen na sebe.

Bugina je pro ni opravdu jen domácí mazlíček, se kterým se pomazlí, když přijde večer z práce, ale o večerním kartáčování a čištění psího chrupu nebo dlouhých procházkách si může Bugina nechat jen zdát. A že by to kartáčování a běhání potřebovala! Vždyť je to foxteriérka a ta bez pohybu strádá! To se pak ta její panička nemůže divit, že jí doma Bugina všechno rozkouše a roztahá. Kdyby jí alespoň pořídila nějakou psí hračku! Taková hračka pro psy dokáže zázraky! Anebo hlavolam pro psy, to je teprve něco! Znáte třeba míček s otvorem na krmivo? Ten já miluju! Nebo přetahovadlo s balónkem . Moje panička nemá proti mně žádnou šanci! Zrovna včera jsem ji venku pěkně utahala.

Teď mě napadá, ani jsem se vám ještě nepochlubila, že mám nový psí oblek. Některým lidem to možná připadá směšné, ale nám malým, krátkosrstým psům bývá v chladném počasí opravdu zima. A jak nás zebou tlapky! Naštěstí i na tohle moje panička myslela, a tak mi kromě obleku pro psy pořídila i ochranný krém na tlapky. A řeknu vám, ono to fakt funguje! Zkrátka prima vynález, aby pes v zimě neprochladl.

Klaply dveře? Ano! Tak to mne prosím omluvte, musím běžet vítat svou paničku, ale někdy příště si s vámi ráda opět popovídám. Mějte se fajn a nezapomeňte – je-li spokojený pes, je pak spokojený i jeho pán.

Vaše Megí

Témata článku
Zvířata
Navštivte související produktovou kategorii
Chovatelské potřeby
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více

Prozradíme vám, čím vším je hlíva ústřičná prospěšná pro náš organismus a také vám poradíme, jak ji užívat, aby našemu tělu prospěla.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.