Úvodní strana Domácnost a zvířata Chovatelské potřeby Psi Kosmetika a hygiena pro psy Čištění zubů

Přípravky na čištění zubů

Psi a kočky sice zubními kazy netrpí tak často jako lidé, zato si častěji zub zlomí nebo si mezi zuby nebo do dásně vrazí nějaký předmět, který jim způsobuje bolesti. Hlavně malá plemena psů často mívají zubní kámen. Také zubní plak, který je plný bakterií, představuje nebezpečí potenciálního zánětu měkkých částí tlamy. Prevence těchto potíží je proto na místě.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Přípravky na čištění zubů - detailní popis

Čištěním zubů můžete zabránit zdravotním komplikacím vašeho čtyřnohého kamaráda a zabráníte také nepříjemnému odéru zvířecího dechu.

V našem e-shopu si můžete vybrat z mnoha prostředků, které vám usnadní péči o chrup vašeho zvířete. Máme speciální psí i kočičí pasty a gely, ústní vody a spreje i kartáčky. Specialistou na péči o chrup jsou například výrobky firmy Bephar.

Jak čistit zuby u psů a koček

Můžete použít i lidský kartáček s jemnými štětinami, mnohem praktičtější je ale speciální kartáček, který lze navléknout na prst. V nouzi lze použít i kousek gázy omotaný kolem ukazováku. Zuby čistěte speciální pastou obohacenou o aktivní enzymy. Četnost čištění je na vás, ale ideální je každodenně.

Jako podpůrný prostředek hygieny zubů lze podávat žvýkací plátky a doplňky krmiv. Samotné čištění zubů ale nenahradí.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka