Lékárna.cz

Kombucha

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví. Jak si kombuchu připravit, kde ji obstarat a jaké přínosy bude mít na vaše zdraví se dočtete v našem článku.

Kombucha
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Proč zařadit kombuchový nápoj do pitného režimu?

Věhlas kombuchy pochází z Číny - a právě v čínské medicíně se využívá pro své zdraví prospěšné účinky. Příznivý účinek probiotik je znám po celém světě již mnoho let a fermentace a kvašení potravin má v lidských dějinách dlouhou historii. Fermentací a kvašením se potravinám nejen prodlužuje jejich trvanlivost, ale přidává se tímto procesem nový zdravotní přínos, tedy přítomnost prospěšných kvasinek, bakterií a kultur, které obohacují střevní mikrobiom. A právě toto je i přínosem zdraví prospěšné kombuchy a důvod, proč ji zařadit do svého pitného režimu
.

Kombuchový čaj a jeho benefity

Kombuchový čaj navíc obsahuje stále také zdravotní benefity z čaje, který jsme použili. Jak je známo čajovník čínský je velice zdraví prospěšný. Najdeme v něm mnoho látek, které osvěžují, podporují vitalitu, tonizují a prospívají zdravému fungování srdce, normálnímu stavu kostí, zubu, správné hladině cukru i metabolismu tuků.

Kombucha - prodej

Kombuchu si můžete obstarat už hotovou v eshopech se zdravou výživou, ale i u nás, na Lékárna.cz. Nabízíme jak kombuchovou násadu, tak i kombuchu s různými příchutěmi, např.

Jak si připravit kombucha nápoj

Základem tohoto probiotického nápoje je kombuchová houba neboli násada. Jde o symbiotický útvar bakterií a kvasinek, který se živí cukrem a čajem. Pokud si obstaráme kombuchovou houbu, kombucha násadu neboli čajovou houbu, příprava tohoto ozdravného nápoje je pak velice snadná.

Domácí kombucha

Pokud si chcete připravit kombuchu doma a pít ji častěji - v naší nabídce najdete kombuchovou násadu, kterou začnete přikrmovat dle předepsaného postupu oslazeným výluhem z pravého čaje.

Co budete potřebovat:
  • kombucha násadu
  • čistou kvalitní vodu
  • kvalitní sypaný čistý pravý čaj (může být černý, zelený, bílý nebo pu-erh) 
  • cukr bílý řepný nebo třtinový, kterým se kvasinky živí
Přesný postup najdete na každém obalu kombucha násady nebo na specializovaných webech zabývajících se domácí přípravou tohoto zdravého nápoje. Kombuchová násada se vám dále množí a vy ji pak můžete nadále přikrmovat a používat k výrobě lahodného osvěžujícího nápoje a nebo se o ni podělit se svými přáteli. Pro již zkušené v přípravě kombuchy jen poznámka - do kombuchy lze přidávat bylinky a ovoce, kterým nápoj zpestříte.
Témata článku
Zdraví z přírody

Přečtěte si také

Probiotika napomáhají imunitnímu systému v boji s nemocemi tím, že podporují zdraví střevního mikrobiomu a chrání ho před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami i viry. Najdeme je v běžné stravě,…

více

CRP test slouží k určení toho, zda jde je původcem infekce bakterie či vir. Udává hodnotu C-reaktivního proteinu v krvi. Pokud jeho hladina stoupá, značí to, že v našem těle probíhá infekce. 

více

Toxoplasma gondii je jednobuněčný prvok, který způsobuje stejnojmennou nemoc zvanou toxoplazmóza. Je nenápadná a málokdo o ní ví, že ji má nebo měl. Obávat se jí musí nastávající maminky, protože…

více

Crohnova choroba je autoimunitní chronické onemocnění trávicího traktu. Způsobuje zánětlivé procesy v různých částech trávicí soustavy, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva.…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.