Lékárna.cz

Hubněte s radostí

Hubněte s radostí
Sdílet

I hubnutí vás musí bavit. Děláte to hlavě sama pro sebe a vy sama si určujete, jakou cestu si zvolíte.

S novým rokem si dáváme spoustu předsevzetí. Mezi tradiční novoroční předsevzetí patří: zhubnu, budu žít zdravě, začnu cvičit… Co se ale za těmito otřepanými frázemi skrývá?

Možná, že to nevíme už ve chvíli, kdy je proneseme. Natož pak po měsíci nebo po půl roce. Po čase se novoroční předsevzetí rozplynou a my zůstaneme naštvané, nebo zklamané. Proto zní rada jasně: Dejte si hned na začátku jasný cíl! Pak budete přesně vědět, čeho chcete dosáhnout. Např.: Do března zhubnu 5 kilo.

Cíl sám o sobě nestačí. Je třeba si stanovit i cestu, po které k němu chcete dojít. Stanovte si tedy úkoly, které budete postupně plnit. Např.: Každý den sním 3 kusy zeleniny. Budu chodit pravidelně cvičit. Budu chodit po schodech pěšky, apod.

Tím, že přeměníte svůj cíl v konkrétní úkoly, máte přesný návod na to, jak uspět.

Základní pravidla

Nezapomeňte však na základní pravidla:

  • Přesně si vymezte jednotlivé úkoly. Čím přesnější vaše zadání budete, tím snáze dosáhnete, čeho chcete. Např. Obecný úkol zní: Budu cvičit. Přesná definice je: 2x týdně budu chodit na aerobic a o víkendu vyrazím na výlet.
  • Váš cíl musí být snadno měřitelný. Při hubnutí vám k tomu stačí váha a krejčovský metr. Nečekejte ale s měřením a vážením až do konce svého snažení, a stanovte si dílčí cíle např. po týdnech, abyste věděla, zda jdete po správné cestě, nebo zda je potřeba něco změnit. V pohybové činnosti vám pomohou i chytré fitness pomůcky včetně náramků a hodinek.
  • Buďte realistická. Není nic horšího, než si dávat nesplnitelné cíle. Vždyť nemusíte hned vypadat jako modelka, stačí, když se budete cítit o trochu lépe.
  • Věřte si. Bez důvěry v samu sebe se vám bude hubnout velmi těžce. Zvládly to jiné, tak proč ne vy! Pokud se vám něco nepodaří, nevzdávejte to. Hoďte to za hlavu a jděte dál. Vždyť první cesta nemusí být hned ta správná. Vzpomeňte si, byl první muž, do kterého jste se ve škole zamilovala hned ten pravý? Většinou tomu tak není. Vždy musíme hledat, než najdeme to, co vyhovuje právě nám.
  • Bavte se. Radujte se z maličkostí a buďte pozitivní. I hubnutí vás musí bavit. 

Abychom vám cestu usnadnili, připravili jsme širokou nabídku produktů, které vaše úsilí podpoří. Podívejte se na naši širokou nabídku produktů na hubnutí a přípravků pro formování těla renomovaných značek snadno rozdělenou do jednotlivých kategorií. Všechny produkty si můžete prohlédnout, přečíst si jejich popis, použití a komentáře těch, kteří je již mají vyzkoušené.

Přejeme vám hodně zábavy a úspěchů při hubnutí!

26. leden 2009
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více

Prozradíme vám, co přesně se skrývá za tajemným názvem dračí krev a k čemu se tato substance hodí.

více

Nevíte si rady? Požádejte o doporučení či konzultaci jednoho z našich lékárníků. Jsou právě on-line.

Zahájit konverzaci

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.