Lékárna.cz
Hledat

Jaké jsou druhy masáží

Jaké jsou druhy masáží
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Masáže mají nejen relaxační, ale i zdravotní opodstatnění a jsou i součástí rehabilitací. Přečtěte si, jaký druh masáží je pro vás ten pravý.

Masáž není zbytečný luxus. Je to způsob, jak si odpočinout, jak vstřebat stres, který se odráží na našem napětí a je to i krásná odměna pro všechny, kdo na sebe myslí. Alespoň jednou za čas se rozmazlujte. Nebo tento relax darujte. Podívejte se, jaké druhy masáží si můžete dopřát.

Co je to reflexní masáž

Uvolněte se za vůně olejíčků, při relaxační hudbě a svitu svíček. Nechte opadnout všechny stresy a zbavte se napětí ztuhlých a bolavých svalů. Relaxace je základem tohoto druhu masáže. Je ideální pro všechny, kdo si chtějí odpočinout.

Jde vlastně o klasickou masáž. Zbaví vás i toxinů a podpoří krevní oběh. Prostě se budete cítit jako znovuzrození. Sami si zvolíte, zda chcete hýčkat svá záda, nohy, šíji, nebo rovnou celé tělo. 

Relaxační masáž často doplňují vonné olejíčky a svíčky. Aromamasáž je totiž blahodárná nejen pro tělo, ale i pro mysl.

Ájurvédská masáž - Jemné uvolnění

Hledáte-li extra jemnou masáž, při které se uvolníte a maximálně zrelaxujete, zajděte na Ájurvédskou masáž. Hlavní rozdíl oproti ostatním druhům je v jemnosti.

Přesně vedené tahy, protahování a přetáčení stimuluje důležité body na těle a zároveň jsou promasirované všechny svaly a klouby. Maséři používají při Ájurvédské masáži čistě přírodní éterické oleje. Prostě uvolnění těla i duše se vším všudy.

Thajská masáž – Nechť vás asijští mistři protáhnou… 

Cítíte-li se rozlámaní, bolaví a neodpočatí, thajská masáž s prvky akupresury a jógy vás postaví na nohy. Masér si vás vezme pěkně do parády, protáhne vás a nejspíš to bude i pěkně křupat. Ale nebojte se, zkušený masér není žádný „sadista“. Používá celé tělo, ale nikdy násilnou manipulaci.

Pravá thajská masáž je prověřená staletími a maséři se obracejí k moudrosti různých škol a stylů. Jde zejména o protažení a o meditaci. Na thajské masáže vyráží sportovci, tanečníci i ti, kdo prosedí pracovní dny za stolem u počítače.

Lymfatická masáž - Léčí a čistí

Není jen kosmetickým zákrokem, na který hodně žen chodí kvůli celulitidě. Na lymfatickou masáž spěchejte i při otocích, hromadění toxinů v těle i dalších. Uznávaná léčebná metoda pomáhá i při chronických problémech.

Funguje tak, že masér hněte v rytmu svaly. To rozproudí mízu v těle - lymfu. Hmaty mají menší tlak i frekvenci. Proto je lymfatická masáž ideální pro pacienty se zdravotními potížemi, kteří na klasickou sportovní masáž nemohou.

Breussova masáž – záda v kondici

Jemné a příjemné hmaty okolo páteře, uvolnění nervů, a tím i uvolnění a regeneraci plotének slibuje Breussova masáž. Základem je vmasírování třezalkového oleje do okolí páteře, hlavně meziobratlových plotének. Taková masáž je ideální, pokud vás bolí záda, brní a mravenčí. Ploténky totiž nasají olej, zvětší se do původní velikosti a opět plní svou funkci odpružení páteře.

Sportovní masáž – Pro maximální výkon

Sportem ku zdraví! A nejen ku zdraví, ale také k namoženým a unaveným svalům… Od toho tu je ale sportovní masáž. Má sportovce nejen pomoci zotavit po podání výkonu, ale je skvělá i na jeho přípravu. A to fyzicky i psychicky. Má také hodně druhů. Je léčebná, přípravná, pohotovostní i taková, která odstraňuje únavu. Každá z nich přizpůsobuje fáze a hmaty svému účelu.

Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Zdraví máme jenom jedno a na prevenci bychom neměli zapomínat. Součástí prevence jsou i domácí testy, které pomáhají odhalit zdravotní problém, který pak můžeme vyřešit s lékařem.

více

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.