Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Což takhle dát si masáž? Ale jakou...?

Což takhle dát si masáž? Ale jakou...?

Péče o tělo Bolest Psychika

Máme je rádi, ale většinou na ně chodíme spíš svátečně. Masáže přitom mají nejen relaxační, ale i zdravotní opodstatnění. Ne nadarmo jsou součástí rehabilitací. Proto se za staletí rozvinulo mnoho druhů masáží. Jak se v nich vyznat?

Což takhle dát si masáž? Ale jakou...?

Masáž není zbytečný luxus. Je to způsob, jak si odpočinout, jak vstřebat stres, který se odráží na našem napětí a je to i krásná odměna pro všechny, kdo na sebe myslí. Alespoň jednou za čas se rozmazlujte. Nebo tento relax darujte. Podívejte se, jaké druhy masáží si můžete dopřát.

Relaxační masáž – Uvolněte se, prosím… 

Uvolněte se za vůně olejíčků, při relaxační hudbě a svitu svíček. Nechte opadnout všechny stresy a zbavte se napětí ztuhlých a bolavých svalů. Relaxace je základem tohoto druhu masáže. Je ideální pro všechny, kdo si chtějí odpočinout.

Jde vlastně o klasickou masáž. Zbaví vás i toxinů a podpoří krevní oběh. Prostě se budete cítit jako znovuzrození. Sami si zvolíte, zda chcete hýčkat svá záda, nohy, šíji, nebo rovnou celé tělo. 

Relaxační masáž často doplňují vonné olejíčky a svíčky. Aromamasáž je totiž blahodárná nejen pro tělo, ale i pro mysl.

Ájurvédská masáž - Jemné uvolnění

Hledáte-li extra jemnou masáž, při které se uvolníte a maximálně zrelaxujete, zajděte na Ájurvédskou masáž. Hlavní rozdíl oproti ostatním druhům je v jemnosti.

Přesně vedené tahy, protahování a přetáčení stimuluje důležité body na těle a zároveň jsou promasirované všechny svaly a klouby. Maséři používají při Ájurvédské masáži čistě přírodní éterické oleje. Prostě uvolnění těla i duše se vším všudy.

Thajská masáž – Nechť vás asijští mistři protáhnou… 

Cítíte-li se rozlámaní, bolaví a neodpočatí, thajská masáž s prvky akupresury a jógy vás postaví na nohy. Masér si vás vezme pěkně do parády, protáhne vás a nejspíš to bude i pěkně křupat. Ale nebojte se, zkušený masér není žádný „sadista“. Používá celé tělo, ale nikdy násilnou manipulaci.

Pravá thajská masáž je prověřená staletími a maséři se obracejí k moudrosti různých škol a stylů. Jde zejména o protažení a o meditaci. Na thajské masáže vyráží sportovci, tanečníci i ti, kdo prosedí pracovní dny za stolem u počítače.

Lymfatická masáž - Léčí a čistí

Není jen kosmetickým zákrokem, na který hodně žen chodí kvůli celulitidě. Na lymfatickou masáž spěchejte i při otocích, hromadění toxinů v těle i dalších. Uznávaná léčebná metoda pomáhá i při chronických problémech.

Funguje tak, že masér hněte v rytmu svaly. To rozproudí mízu v těle - lymfu. Hmaty mají menší tlak i frekvenci. Proto je lymfatická masáž ideální pro pacienty se zdravotními potížemi, kteří na klasickou sportovní masáž nemohou.

Breussova masáž – záda v kondici

Jemné a příjemné hmaty okolo páteře, uvolnění nervů, a tím i uvolnění a regeneraci plotének slibuje Breussova masáž. Základem je vmasírování třezalkového oleje do okolí páteře, hlavně meziobratlových plotének. Taková masáž je ideální, pokud vás bolí záda, brní a mravenčí. Ploténky totiž nasají olej, zvětší se do původní velikosti a opět plní svou funkci odpružení páteře.

Sportovní masáž – Pro maximální výkon

Sportem ku zdraví! A nejen ku zdraví, ale také k namoženým a unaveným svalům… Od toho tu je ale sportovní masáž. Má sportovce nejen pomoci zotavit po podání výkonu, ale je skvělá i na jeho přípravu. A to fyzicky i psychicky. Má také hodně druhů. Je léčebná, přípravná, pohotovostní i taková, která odstraňuje únavu. Každá z nich přizpůsobuje fáze a hmaty svému účelu.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám