Oblíbené položky

Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Jak se zbavit vší a nedovolit jejich návrat

Jak se zbavit vší a nedovolit jejich návrat

Péče o tělo Děti Vlasy

Víme, které přípravky zabírají na vši a zároveň vám poradíme několik preventivních opatření proti návratu těchto parazitů.

Jak se zbavit vší a nedovolit jejich návrat

Přípravky pro okamžité odvšivení

Hřeben

Bez hustého hřebenu, tzv. všiváčku, se při odvšivování neobejdete. Volte takový, který má kovové zuby, jednak má vyšší hygienickou kvalitu a zároveň je mnohem odolnější než plastové hřebeny. Zároveň je vhodné, když je možné hřeben vyvařit nebo sterilizovat.

Roztok na dlouhé a husté vlasy
Neobsahuje insekticidy, přesto je spolehlivě účinný na vši i hnidy. Parazity zahubí udušením, takže není možná jejich rezistence. Roztok navíc obsahuje složky, které usnadňují rozčesávání vlasů, takže vyčesávání odumřelých vší a hnidů je s ním mnohem jednodušší.

Přírodní šampon na vši

Je šetrný k vlasové pokožce, zároveň je ale vysoce účinný jak proti vším, tak i hnidám. Jeho základem jsou extrakty z šalvěje, puškvorce a ořešáku královského, také pak silice máty, hřebíčku, rozmarýnu, muškátového ořechu a tea tree oleje. Tato kombinace má zcela unikátní hubící a zároveň repelentní účinky.

Sérum na vši
Vysoce účinné sérum si dokáže poradit s vešmi i hnidy. Lze jej nanášet jak na mokré, tak na suché vlasy. Důležité je, aby přípravkem byl pokryt každičký vlas v celé jeho délce a také pokožka hlavy, obzvlášť pak v oblasti krku a za ušima. Pro zvýšení účinku se hodí vlasy natřené sérem zabalit do ručníku nebo do čepice.

Kombinace přípravků
Vysoce účinné je pak kombinovat přípravky mezi sebou. Výborně funguje například Liquido Duo X, kdy na vlasy v zábalu nejprve účinkuje sérum a následně jsou ošetřeny šamponem. Vši ani jejich vajíčka tak nemají šanci na přežití.

Prevence vší

Sprej - postará se o zahubení parazitů dřív, než se na hlavě stihnou rozmnožit. Hodí se aplikovat vždy před návštěvou místa, ve kterém hrozí nákaza nebo při obavách z opakovaného výskytu vší.
Gumička - repelentní gumička odpuzuje vši. Navíc je voděodolná, nemastí vlasy a vydrží až 75 dní.
Čelenka - repelentní čelenka napuštěná přírodními oleji ochrání vlasy před parazity asi na 30 dní.
Tea tree oil - aplikujte kapku čajovníkového oleje za každé ucho před návštěvou místa, kde hrozí setkání s vší dětskou.
Šampon - šampon s kombinací přírodních olejů, jež působí preventivně proti výskytu vší, je možné používat každý den místo běžného přípravku na mytí vlasů.

Vši ani hnidy nemají šanci

Pokud chcete odvšivovat jen jednou a zároveň se některými zbytečnostmi nezdržovat, dodržujte tato pravidla:

  • Odvšivujte všechny členy rodiny najednou.
  • Členové rodiny bez vší by měli okamžitě začít používat preventivní přípravky.
  • Vyperte povlečení, dezinfikovat celý byt ale není nutné, mimo hlavu vši přežijí asi jen 24 hodin, z toho pouze 4 hodiny jsou schopny napadnout nového hostitele.
  • Vyčistěte (ideálně vyvařte nebo sterilizujte) hřebeny a kartáče použité během odvšivování.
  • Dlouhé vlasy není nutné ostříhat, stačí použít speciální přípravky pro ně určené.
  • Vaše domácí mazlíčky odvšivovacími přípravky netrapte, na nich totiž veš dětská nepřežije.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám