Úvodní strana Krása a hygiena Ústní hygiena Péče o zubní náhrady Čistící přípravky

Čistící přípravky

Zubní náhrady se není třeba bát. V dnešní době jsou náhrady velmi komfortní a při nošení si vůbec neuvědomujete, že nějakou náhradu máte. Můžete se smát naplno a jíst co chcete. Poté, co si zubní náhradu vyndáte, ale musíte dbát na její správné čištění. V péči o umělé zuby vám pomohou čisticí tablety.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Čistící přípravky - detailní popis

Pravidla pro čištění zubní náhrady

  • Minimálně jednou denně, a to nejlépe večer, omyjte umělé zuby tekoucí vodou.
  • Kousky jídla můžete odstranit měkkým zubním kartáčkem.
  • Dejte dobrý pozor, abyste náhradu nepoškrábali. Ve škrábancích se pak usazují bakterie, které mohou způsobovat záněty dásní.
  • Čisticí tablety rozpusťte ve sklenici vody a umělé zuby do ní ponořte minimálně na 15 minut, nejlépe však na celou noc.

Čisticí tablety odstraní nečistoty a bakterie i z velmi těžko přístupných míst vaší zubní náhrady. Tyto přípravky jsou tedy několikanásobně účinnější než mechanické čištění. Důležité je, že zbaví náhradu nebezpečných bakterií, které často způsobují záněty a nepříjemný zápach z úst.

Usnadněte si hygienu zubní náhrady

Ideální je samozřejmě vypláchnout si ústa po každém jídle, ne vždy je to ale možné. A tak vám doporučujeme také používání fixačních přípravků na zubní náhradu, které omezují množství jídla dostávajícího se za náhradu.

Tip pro vás

Nosíte snímatelná rovnátka? Čisticí tablety vám pomohou s jejich hygienou.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka