Úvodní strana Krása a hygiena Ústní hygiena Ústní spreje

Ústní spreje

Asi každý už jsme někdy zažili nepříjemný zápach z úst, který se objevuje zejména před důležitou schůzkou. V drtivé většině případů vůbec nejde o nedostatečnou ústní hygienu, na vině bývá třeba zánět horních cest dýchacích nebo oběd s výrazným chuťovým aroma. První pomoc je samozřejmě vyčištění zubů, to ale mnohdy není možné, proto máme dvě základní záchrany: ústní vodu (pokud si máte kde vykloktat) a jejího praktičtějšího sourozence – ústní sprej. Kromě problémů s dechem si poradí i se zvlhčením ústní dutiny a napomohou tvorbě slin.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Ústní spreje - detailní popis

Co ještě značí zápach z úst? 

Na zápach chronický, často spojený i s nějakou infekcí (afty, projevy candidózy), je potřeba nasadit podstatně těžší kalibr. Osvědčeným bojovníkem z přírody jsou spreje s propolisem (propolis je včelí pryskyřice s antiseptickými účinky). Dlouhotrvající zápach může ale značit i závažnější onemocnění: zubní kaz nebo přemnožení plísní v organismu, proto jej neváhejte řešit.

Antiseptickými, antiparazitními, antibakteriálními a antimykotickými účinky se může pochlubit i ústní spray GrepoSept, jehož kouzlo spočívá ve výtažku z jadýrek grapefruitu. Tento výtažek působí jako nejsilnější „dezinfekce“ organismu a zatočí se stovkami různým kmenů bakterií, virů, plísní i parazitů. Kromě aftů, zánětu dásní a zápachu si též poradí s počínajícím nachlazením.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka