Podrobné informace

BABY NOVA dudlík latex kulatý barevný velikost 1 pro děti od 0 do 3 měsíců.

Informace o produktu

Výrobce: Baby-Nova, spol.s r.o.
Značka: BABY NOVA
Kód výrobku: 9691
Kód EAN: 4001071230019
Držitel rozhodnutí: Baby-Nova, spol.s r.o.

Každé dítě je jiné. Některé málo křičí, a tak dudlík téměř ani nepotřebujete. Jsou však také děti „křiklouni", k jejichž uklidnění a utišení maminky rády užívají šidítka - dudlíku.

Jaké je dnes stanovisko lékařů k užívání dudlíku?
Někteří lékaři používání dudlíku odsuzují. Prohlašují o něm, že je nehygienické, neestetické a že prozrazuje slabost rodičů. Jiní však používání dudlíku připouštějí. Co soudí o používání dudlíku známý dětský lékař profesor MUDr. Brdlík ve své knížce Maminčin rádce a zápisník? „Moje děti i vnoučata dudlík měly. Jsem tedy podle názorů některých autorů neschopný otec a dědeček. Možná, člověk nikdy neví. Vím však, že jeden přítel, který mi u mých dětí šidítko zle vytýkal, nedal je svému dítěti. To si však vypomáhalo palcem a cucalo ho až do školního věku, kdežto moje děti kolem sedmého měsíce dudlík vyplivly a už ho nevzaly. Inu, dudlík se dá zahodit, palec však těžko, dudlík se dá vyvařit, palec těžko. Zdravotní škody (chybné postavení zubů a dásní) jsem u svých dětí neviděl. Proto raději bez šidítka, ale když už - tedy lepší šidítko než palec." Takový tedy je úsudek prof. Brdlíka o používání dudlíku.

Jestliže se rodiče rozhodnou pro používání dudlíku, je třeba zachovávat tyto zásady:
Nutno mít v zásobě více dudlíků (3-4 dudlíky) stejného tvaru, vyvařených v nádobce s víčkem, tu je třeba také vyvařovat. Spadne-li dudlík na zem, je třeba ho dát vyvařit. Doba vyvarováni má trvat pět minut.

Je třeba pamatovat, že nestačí otřít dudlík o zástěru. Tak by se mohla přenést nečistota šatů matky do úst dítěte. Bylo by také velkou chybou navlhčovat dudlík slinami. I tak by bylo možno přenést na dítě choroboplodné zárodky, které sice pro matku a babičku choroboplodné nejsou, ale u dítěte by mohly způsobit onemocnění.

Recenze (9)

Recenze produktu BABY NOVA Kulatý dudlík latexový 23001

Recenze od 9 uživatelů s celkovým hodnocením 94 %.

Přidat recenzi produktu

(9) (6)

100 %

moje dítě nechce žádný jiný :)

(8) (6)

60 %

(5) (7)

100 %

(4) (6)

100 %

(9) (7)

100 %

Velká spokojenost, dítě bez něj nemůže být :-)

(8) (3)

80 %

(8) (7)

100 %

dobrá cena, málokde je tento produkt k dostání a když už je tak za nehoráznou cenu Malá jiné dudlíky nechce

  • dobrá cena, naše malá nic jiného nechce
  • nemám

(7) (8)

100 %

(8) (6)

100 %

100% (Perfektní)

Diskuze

Diskuze k produktu BABY NOVA Kulatý dudlík latexový 23001

Přidat nový příspěvek do diskuze