Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

nutri mixéry

Pomáháme

Popálky. Pomoc při úrazu popálením

První pomoc při úrazu popálením musí přijít včas a být správná - každé zaváhání znamená prodloužení utrpení, operace navíc. Obecně prospěšná společnost Popálky už 20 let pomáhá dětem a jejich rodinám vypořádat se s následky úrazů popálením. U jejího vzniku stáli pacienti a personál Kliniky popálenin FN Brno Bohunice. Od víkendových setkání rodin s popálenými dětmi se činnost Popálek brzy rozšířila i na prevenci. Podporujeme Popálky, abychom zlepšili životy zejména dětí po úrazu a zároveň přispěli k prevenci - aby každý uměl poskytnout tu správnou první pomoc při popálení. Více o Popálkách

Další projekty

Lékárna.cz se vždycky zajímala o dění kolem, o slabší a znevýhodněné, a neváhala pomoci. Protože jsme sami zaměření na zdraví a zdravý životní styl, jsou nám samozřejmě nejblíž lidé, kteří nedostali do vínku tak pevné zdraví jako ostatní. Proto se naše pomoc soustřeďuje hlavně na ně. Dlouhodobě jsme podporovali občanské sdružení DebRA ČR a pomáhali ulehčovat život lidem s nemocí motýlích křídel. Ani o povodních v roce 2014 jsme nestáli stranou a přispěli seniorům ve Svobodě nad Úpou, kterým voda odnesla část domu, ve kterém prožili skoro celý život. Níže najdete naše další počiny, kterými jsme chtěli někomu nebo něčemu pomoci.

Za podporu organizací Amalthea, o.s., CENTRUM DON BOSCO Salesiánský klub mládeže, Oblastní charita Parbubice, Občanské sdružení Boii o.s. a TyfloCentrum Pardubice, o.p.s. jsme obdrželi 1. října 2012 tento děkovný list:


DebRA ČR: Dlouhodobá pomoc pro nemocné s EB

Občanské sdružení DebRA ČR vzniklo v roce 2004, Lékárna.cz byla založena 2003. K vzájemné spolupráci, nejen mezi Lékárnou.cz, ale i v rámci celé firmy Pears Health Cyber, došlo záhy po jejich vzniku a trvá dodnes. DebRA zapojuje lidi s vzácnou vadou kůže známou jako nemoc motýlích křídel do plnohodnotného života. Od března 2009 do května 2013 Lékárna.cz vybrala prostřednictvím zákazníků více než 940 000 Kč. Za tuto dobu jsme zveřejnili 30 dárcovských akcí. Naši zákazníci díky tomu přispěli klientům DebRA například na ozdravný pobyt, matrace, zubní korunky, ošetřovací materiál a mnoho dalšího. V roce 2013 jsme toto občanské sdružení podpořili hlavně dobrovolnicky a to pomocí s provozem Ostnaté kavárny na MFF Karlovy Vary, jehož byla DebRA neziskovým partnerem.

Amalthea pomáhá dětem vyrůstat v rodinách

Občanské sdružení Amalthea, které pomáhá dětem vyrůstat v rodinách, dnes od Lékárna.cz obdrželo patnáct zelených balónků. Balónky symbolizovaly 15 darovaných tisícovek, získaných v rámci dárcovské akce, která proběhla na našem webu. Dar se předával 24. 9. 2013 na lodi, která plula po Chrudimce. Zástupci obou společností si zároveň připomněli, že své služby nabízejí už deset let. "Celý výtěžek z dárcovské akce je určen dětem, rodičům a pěstounům, kterým poskytujeme služby. Za spolupráci s Lékárna.cz jsme velmi rádi. Pomohla nám upozornit veřejnost na potřeby dětí a rodin i vyhledávat nové pěstouny," říká David Svoboda, ředitel Amalthea o.s.


Pomáháme potřebným a znevýhodněným lidem

Chceme pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují, a proto pro vás od prosince 2013 připravujeme možnost nákupu příspěvku pro Centrum J.J. Pestalozziho, o.p.s. přímo ve vašem nákupním košíku.

Centrum pomáhá lidem v krizi řešit jejich problémy a usiluje o jejich znovu zařazení do společnosti a zlepšení jejich kvality života. Cílová skupina jsou děti, mládež s nařízenou ústavní výchovou, muži, ženy, oběti domácího násilí bez rozdílu věku, rodiny s dětmi a senioři.


Veřejná sbírka PHC pro lidi, kterým voda vzala domov byla ukončena

13. 8. 2013 | Chtěli jsme pomoci lidem, kterým červnová povodeň obrátila život na ruby. Díky nám, zaměstnancům PHC a Vám zákazníkům, tak budou mít obyvatelé Svobody nad Úpou hezčí Vánoce. Přispívat jsme všichni mohli do kasiček i na bankovní účet do 30.11. 2013 Další podrobnosti ke sbírce najdete zde.


PHC a DebRA ČR na filmovém festivalu

28. 6. 2013 | DebRA ČR se letos stala neziskovým partnerem 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Osm zaměstnankyň PHC, majitel firmy a jeho dva synové se zapojili jako dobrovolníci v Ostnaté kavárně. DebRA také díky sázce o to, kolik metrů urazí ostnatá koule po Karlových Varech, získala od Lékárny.cz 15 tisíc korun. Přečtěte si reportáž z této akce.


Dětský den Vestec

1. 6. 2013 | Lékárna.cz věnovala výhry pro dospělé a dárečky pro děti na Dětský den, který se konal přímo na Den dětí ve Vestci na Chrudimsku. Želatinky Rakytníček dětem moc chutnaly.


Oslava Dne dětí v Chacholicích

25. 5. 2013 | Lékárna.cz již potřetí podpořila Dětský den v Chacholicích. Děti od nás dostaly vitamíny Rakytníček. Podívejte se na fotky z této milé akce.


2. ročník celorepublikových závodů kočárků v Chrudimi

7. 4. 2013 | Závody kočárků ve sportovní chůzi probíhaly na úseku cca 100 kroků a to v chrudimském parku Střelnice v neděli 7. dubna. Pro děti, které již odrostly kočárkům, byly připraveny drobné dárky, nejrůznější soutěže nebo třeba malování na obličej. Lékárna.cz věnovala výhry.


Občanské sdružení NEZLOMENI

20. 10. 2012 | Stalo se již tradicí, že Lékárna.cz podpořila již potřetí výherními cenami turnaj ve stolním tenise, který pořádali pardubičtí vozíčkáři. 6. ročník turnaje se odehrál 20. října 2012 ve Starém Hradišti.


Rozloučení s prázdninami ve Starých Čívicích

1. 9. 2012 | První zářijový den se konalo v zámeckém areálu Siesta resort ve Starých Čívicích rozloučení s prázdninami. Lékárna.cz se této akce účastnila jako partner a pro děti nachystala malování na obličej a výhry za účast v soutěžích.


Dětský den ve Starých Čívicích

24. 6. 2012 | V červnu se konal v krásném areálu Siesta resort ve Starých Čívicích nedaleko Pardubic dětský den. Lékárna.cz se této akce účastnila jako partner a pro děti připravila nafukovací balónky a výhry za účast v soutěžích. Článek si můžete přečíst zde.


Avon Pochod proti rakovině prsu

9. 6. 2012 | Již druhým rokem naše firma Pears Health Cyber podpořila Avon pochod proti rakovině prsu tím, že zakoupila trička. V tomto 12. ročníku za firmu pochodovalo sedm žen. Tři z nich měly s sebou svoje děti.


Dětský den Chacholice

2. 6. 2012 | I v roce 2012 Lékárna.cz podpořila Dětský den v Chacholicích. Děti od nás dostaly balonky a další milé dárečky. A jak to na této dětské akci vypadalo?


CENTRUM DON BOSCO Salesiánský klub mládeže

Od roku 2012 také podporujeme Centrum Don Bosco, které sídlí v Pardubicích. Lékárna.cz věnovala částku 10 000 Kč. Finance jsou určeny pro mladé lidi z dětských domovů. Různé programy mají za cíl připravit na samostatný život a pomoci po odchodu z dětského domova.


Nikolka

23. 3. 2012 | Zaměstnanci Lékárna.cz se složili, aby pomohli Nikolce v léčbě po dětské mozkové obrně. Poslali jsme příspěvek 2040 Kč na léčení Nikolky v rehabilitačním zařízení Adeli centru v Piešťanech, na které zdravotní pojišťovna nepřispívá.


Dobrý anděl

10. 11. 2011 | Nadační fond Dobrý anděl má své první pravidelné dárce od listopadu 2011. Od té doby jej pomáhá propagovat i Lékárna.cz. Dobrý Anděl pomáhá rodinám, které se vlivem nemoci dostaly do finanční tísně.


Občanské sdružení NEZLOMENI

7. 10. 2011 | Součástí občanského sdružení NEZLOMENI je také oddíl handicapovaných sportovců Sportovní klub vozíčkářů Pardubice. Klub pořádá velmi oblíbený turnaj ve stolním tenise vozíčkářů. Lékárna.cz tento turnaj podpořila věnováním výherních cen.


Avon Pochod proti rakovině prsu

10. 6. 2011 | Poprvé v historii se ženy z naší firmy rozhodly, že podpoří Avon pochod proti rakovině prsu. Firma Pears Health Cyber podpořila zakoupila trička pro všech sedm účastnic.


Dětský den v Chacholicích

28. 5. 2011 | Lékárna.cz se podílela na pořádání oblíbeného Dětského dne v Chacholicích na Chrudimsku tím, že sponzorovala provoz skákacího hradu a dodala balonky pro děti. Jaký program byl pro děti připravený a jak to na akci vypadalo se dozvíte v článku.


Hvězdná máma

2. - 7. 2. 2011 | V roce 2011 Lékárna.cz opět podpořila projekt Hvězdná máma a stala se hlavním partnerem. Během tří únorových dní byly v Pardubicích, Chrudimi a Kolíně promítány filmy, které sledovaly maminky i s dětmi. Na fotografie se můžete podívat zde.


Občanské sdružení NEZLOMENI

Občanské sdružení Sportovní klub stolních tenistů vozíčkářů Pardubice – NEZLOMENI vzniklo na základě popularizace aktivit tělesně postižených osob a jejich přátel. Lékárna.cz v roce 2010 podpořila toto sdružení cenami do turnaje.


Hvězdná máma

4. - 5. 11. 2009 | Lékárna.cz se stala hlavním partnerem listopadového promítání filmů v rámci projektu Hvězdná máma. Jde o projekt určený pro maminky s dětmi do 2. až 3. let. Pro děti byly připraveny hračky a pomocnice, které pomáhaly s péčí o děti v průběhu promítání filmu. Maminky si mohly vychutnat film i s dítětem v náruči. Více se o naší spolupráci dozvíte v tomto článku.


Asociace pro elektronickou komerci
Česká kvalita
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Lékárna.cz