Moje srdcovky

Úvodní strana » Domácnost a zvířata » Úklidové prostředky » Odvlhčovače vzduchu

Odvlhčovače vzduchu

Vlhkost vzduchu je jeho základní vlastností, která má vliv nejen na naše zdraví. Množství vodní páry ve vzduchu je tak přirozená záležitost, že jí mnoho lidí považuje za něco, čemu není třeba věnovat pozornost. Ale nenechte se zmýlit.

Odvlhčovače vzduchu - detailní popis

Nadměrná vlhkost vzduchu totiž může negativně ovlivnit nejen vaše tělo ale i vaši peněženku. Voda má totiž takové vlastnosti, že čím více jí obsahuje vzduch, tím hůře se vzduch ohřívá. Ruku v ruce s tím však jde také snižování kvality stavebních materiálů, nábytku, ve vlhku se daří houbám, plísním i roztočům. Pokud není dům dostatečně izolován, může být situace ještě horší.

Ve vašem obydlí se navíc nalézá dost zdrojů vlhkosti: jste to vy sami, domácí mazlíčci, rostliny, koupelna, kuchyně...

Optimální vlhkost vzduchu pro lidi, zvířata, nábytek i dům se pohybuje v rozmezí od 40 do 60 % relativní vlhkosti. S jejím měřením vám mohou pomoci třeba měřiče vlhkosti, dobrým indikátorem však může být i srážení vodních par na chladnějších površích, což může vést ke vzniku plísní.

Jaké řešení se nabízí?

Pokud jste zaznamenali i třeba jen díky svému pocitu, že se vás tato situace týká, neklesejte na mysli. Není zapotřebí stěhovat z domu rostliny, domácí mazlíčky ani vy se nemusíte nikam přemisťovat. S absorpcí vlhkosti ve vzduchu si totiž nejlépe poradí elektrické domácí odvlhčovače vzduchu. Zbaví vlhkosti jak vzduch ve vaší domácnosti, tak také uleví vlhkému zdivu a veškerým materiálům, kterým by nadměrná vlhkost mohla velmi škodit. Mohou tak pomoci i s odstraněním některých Vašich případných zdravotních problémů, u kterých si nevíte možná rady, odkud vlastně pramení.

  • Stačí vám něco menšího bez použití elektrické energie? Ceresit přístroj stačí umístit kdekoliv v místnosti pryč z dosahu dětí či domácích zvířat a je vystaráno. Tento strojek funguje díky speciálním tabletám, které je třeba po vyprchání jejich účinku pouze vyměnit. Můžete jej využít do místnosti o velikosti maximálně 20 metrů čtverečních.
  • Pokud se jedná jen o malý uzavřený prostor, jako je třeba šatník, botník, automobil, zásuvka či jiné, pak vám bohatě vystačí absorpční sáčky, které stačí jednoduše vyjmout z ochranné fólie a položit na požadované místo. Můžete jej na tomto místě ponechat až 6 týdnů bez obav, že bude sáček propouštět vlhkost zpět.

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám