Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

Nahrávám filtry...
Filtrování
24 otázek a odpovědí

Voda v uchu je nepříjemná záležitost. Zkuste ji z ucha dostat potřásáním nebo poskakováním, případně nakloněním hlavy na stranu, aby voda mohla vytéct. Zkusit můžete i cíp ručníku nebo kapesníku ,do kterého se voda vsákne. Vhodným pomocníkem jsou i ušní svíce či kapky/spreje na odstranění vlhkosti a vyčištění ucha. Pokud bude ucho stále zalehné či začne bolet, navštivte lékaře. 

Celá odpověď

Ano, může. Zároveň může být svědění způsobeno mnoha dalšími faktory (hemoroidy, roupi, kožní onemocnění, nevhodná strava, nedbalá nebo přílišná hygiena apod.).

Celá odpověď

Zarůstající nehty mohou mít mnoho příčin. Většinou se jedná o špatně zvolenou, příliš úzkou obuv, nebo špatné stříhání nehtů. Někdy je zarůstání nehtů dědičné. Nehty ve většině případů zarůstají na palcích, proto při výběru obuvi dbejte na to, aby vás nikde netlačila. Nehty na nohou stříhejte do rovna (nikoliv do obloučku) tak, aby volný okraj nehtu přečníval prst. Ostříhané nehty by měly ideálně končit cca 2 mm za bříškem prstu. Pomoci může i odborná pedikúra. Tam mají s tímto problémem mnoho zkušeností. Pokud by byl nehet extrémně citlivý, bolel, došlo k zarudnutí a otoku či zpod něj…

Celá odpověď

Plíseň mezi prsty na nohou a na nehtech je bohužel často vracející se infekce. Zejména nás potrápí v létě, kdy se více potíme. Kůže může svědit, pálit a někdy mohou vznikat i praskliny, což je velmi bolestivé. Jako domácí léčbu můžete zkusit masti a krémy určené k léčbě mykoz. Je nutné po vymizení příznaků ještě 2 týdny mazat, aby se infekce opět nevrátila. Pokud domácí léčba nezabírá nebo se infekce začne šířit dál,  je nutno navštívit lékaře, který vám předepíše mast nebo roztok na recept. Jinak je vhodné nosit bavlněné ponožky, prodyšnou obuv a vhodné je i používat spreje na nohy a do bot…

Celá odpověď

Bolest při ohnutí může způsobovat poranění vazů, nebo prasklý meniskus. V tomto případě je vhodné navštívit lékaře, který díky zobrazovacím metodám dokáže určit přesnou příčinu bolesti.

Celá odpověď

Ano, oteklá noha může být příznakem rakoviny (například jater či lymfatického systému). Otoky nohou jsou běžné i při probíhající léčbě některých typů rakovin. Nicméně existuje spoustu dalších příčin pro oteklou nohu, méně závažných. Otoky nohou je potřeba konzultovat s lékařem, který následně určí správnou diagnózu. 

Celá odpověď

Při volbě léčby oteklých nohou u seniorů je opět rozhodující příčina. Nezřídka se s vyšším věkem otoky vyskytují více-  někdy mohou otékat jen kotníky a nárty, někdy jsou otoky už od vyšších částí dolních končetin. Může tomu tak být z důvodu zhoršujícího se cévního a/nebo lymfatického systému, také přibývají systémová onemocnění srdce, ledvin, jater… Otoky mohou vznikat i nežádoucím účinkem užívaných léčiv. Základem je tedy u lékaře zjistit, co za vznikajícími otoky stojí, následně je lze léčit pomocí diuretik (vázaných na recept), kompresních punčoch, gelů, či chlazení. Dalším podporou…

Celá odpověď

Stále více žen (a v menší míře i mužů)  v produktivním věku trápí tmavé skvrny na čele, tvářích, spáncích, horním rtu, předloktí či rukou. Dalším „rizikovým“ faktorem pro vznik pigmentových skvrn je tmavší typ pokožky, delší pobyt na slunci,  zjizvení a podráždění pokožky, dědičnost, nedostatečná funkce jater nebo hormonální změny (včetně hormonálních léků) a také vyšší věk. Pigmentové skvrny vznikají především díky zvýšené aktivitě melanocytů, tj.buněk které vytvářejí melanin – tmavý pigment, který pomáhá pokožku chránit před UV zářením. Pokud je působení slunce pozvolné a přiměřené,…

Celá odpověď

U vypadávání vlasů je důležité vědět důvod (hormonální nerovnováha, stáří, dědičnost, stres, strava, mykotické infekce..) a dle toho vybrat ten správný produkt. Revalidem určitě nic nezkazíte. Důležitá je 3 měsíční kůra. Vlasy doporučuji mýt šamponem Alpecin. Jako aktivátor růstu v místě, kde vám vlasy vypadaly,  můžete aplikovat 2x denně lék Neocapil. Pokud by se stav po 3 měsících nezlepšil nebo se naopak zhoršoval, doporučuji znovu navštívit kožního lékaře.  Podobné problémy řeší spousta lidí - jednou z nich je i naše blogerka Vendula. Její zkušenosti s přípravky a léčbou si můžete…

Celá odpověď

Pokud popáleniny nebudou hnisat a nezanítí se, není potřeba chodit k lékaři. Doporučuji koupit Hemagel a popáleniny jím 2-3x denně potírat. Puchýř nepropichujte. Případně můžete místa potírat aloe vera, či hojivou mastí (s panthenolem, Infadolan,..)

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.