PharmDr. Kamila Horníčková
Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Ondřej Pleskot
Mgr. Zdenka Morvai
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.
Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás!
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.
Pavla Horáková
Pavla je lékárnice s více jak patnáctiletou praxí v kamenné lékárně i online lékárenství. Profesionálně vám poradí v otázkách léčiv na předpis, volně prodejných léčivých přípravků i zdravotnických prostředků.
Vede tým lékárníků, kteří vám radí v naší online lékárenské chat a email poradně. A je odborným garantem naší služby, lékový audit.
Zdenka Morvai
Zdenka čerpá ze svých letitých zkušeností z kamenné lékárny. S jejími odpověďmi se můžete setkat v naší chat, email i telefonické online lékárenské poradně. Odborně vám dokáže poradit, jak s volně prodejnými léky, zdravotnickými prostředky, kosmetikou, tak i s výběrem vhodného doplňku stravy. Vedle uvedených činností se specializuje na kategorii Děti a maminky, atopický ekzém.
Kamila Horníčková
Kamila se intenzivně věnuje přírodnímu a celostnímu lékárenství. Kamile vděčíme za rozšiřování sortimentu o ryze přírodní produkty. Odborně poradit se s Kamilu můžete především v otázkách přírodních a inovativních doplňků stravy, přírodní kosmetiky a bylinné terapie. Dále je z nás lékárníků nejpovolanějším odborníkem na výživové poradenství.
Ondřej Pleskot
Ondřej propojuje požadavky zákazníků s dalšími odděleními na Lékárna.cz. Jeho specializací jsou doplňky stravy. Dále je jeho úkolem na Lékárna.cz, aby v sortimentu byly jen produkty, které nejsou v rozporu s platnou legislativou.
Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu.
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
Každý pracovní den
v 10 - 14 h
S domácí léčbou začínáme až poté, co vyloučíme jiné možnosti pocitu tlaku na hrudi (akutní infarkt myokardu, plicní embolie, zápal plic, reflux a další) Tyto problémy jsou určeny pro lékaře. Na řešení nám tedy zůstává většinou tlak na hrudi způsobený přetížením či namožením buď mezižeberního svalstva či hrudní páteře, spojeného často s bolestí zad. Ideální je návštěva fyzioterapeuta, který doporučí nejvhodnější domácí cvičení. Cvičení můžeme podpořit použitím suchého tepla, hřejivé náplasti či mazáním. Od obtíží nám může pomoci i změna pozice či přenastavení pracovního stolu, kde trávíme ze…
Zánět může trvat dny, týdny až měsíce. Doba trvání je velice individuální u každého jednotlivce a záleží na včasném zahájení léčby lékařem.
Mezi příznaky zánětu středního ucha patří: bolest ucha, teplota, zalehlé ucho až krátkodobá ztráta sluchu, praskání v uších, problémy s rovnováhou, výtok z ucha, bolest hlavy. V některých případech postačí protizánětlivé kapky do uší a léky na tlumení bolesti a horečky, jindy budou nutná antibiotika. Proto je vždy vhodné při podezření na zánět středního ucha navštívit lékaře. Jestliže se potvrdí zánět středního ucha, dopřejte si dostatek odpočinku a tekutin.
Pokud se objeví náhlá bolest za hrudní kostí, je nejvhodnější postup navštívit lékařskou pomoc. Příčin může být několik (překyselení, špatné držení těla, dlouhodobé setrvání v jedné pozici, nošení těžkých břemen, ale i závažnější, jako akutní infarkt myokardu nebo plicní embolie). Přesný důvod doma budeme určovat obtížně a je vždy lepší zhodnocení stavu lékařem.
Ke zmírnění bolesti ucha můžeme přiložit studený obklad, do ucha vložit vatičku napuštěnou alkoholovým roztokem a podat lék proti bolesti a zánětu. Ke zprůchodnění Eustachovy trubice pomůžou nosní dekongestivní kapky. Pokud bolest přetrvává, je spojena s horečkou nebo z ucha vytéká hnis či krev, doporučujeme obrátit se na lékaře. Stejný postup platí i u dětí, ale tam není vhodné s návštěvou lékaře vyčkávat a při bolesti ucha a doprovázející teplotě vyhledat lékaře hned.
U žen jsou bolesti v podbřišku velmi často způsobeny gynekologickými obtížemi, ať už to jsou děložní myomy, endometrióza, menstruační a ovulační bolesti, záněty močového ústrojí, dělohy, vejcovodů vaječníků, nebo onemocnění pohlavně přenosnou chorobou. U mužů mohou být bolesti přisuzovány zánětu močového ústrojí, stejně tak i jako následek pohlavně přenosné nemoci, nebo zánětu či torzi varlat. Dlouhotrvající, nebo vracející se bolesti by měli být konzultovány s lékařem.
Příčin bolesti v podbřišku může být hned několik. Ať už se jedná o menstruační nebo ovulační bolesti, zánět slepého střeva, trávicí obtíže, endometriózu, zánět močového ústrojí, pooperační srůsty, ledvinové kameny.. Při opakujících se bolestech v podbřišku z neznámých důvodů je vhodné navštívit lékaře.
Bolesti kolene mohou být různé. Např: Bolest pod kolenem, bolest nohou od kolen dolů, bodavá bolest na vnitřní straně kolene, bolest na vnější straně kolene, bolest pod kolenem zezadu. Zároveň mohou mít různé příčiny, často však zánět nebo úraz. Je možné použít krémy, nebo masti na bolesti, nebo i tablety se složkou proti bolesti. Pokud se ale bolest do pár dní nezmírní je potřeba vyhledat lékaře.
Bolest ledvin může mít více příčin. Typicky se ostrá bolest projevuje při ledvinové kolice, kdy dochází k poruše odtoku moči z těla ven, nejčastěji v důsledku blokování močových cest ledvinovými kameny. Bolest ledvin bývá rovněž jedním z příznaků zánětu ledvin, chronického onemocnění ledvin nebo vytvoření krevní sraženiny v ledvinách. V případě úrazu může dojít k poškození ledvin, které je následně také bolestivé. Vyšetření příčiny musí provést lékař a podle toho nastavit adekvátní léčbu.
Tupá bolest nebo mravenčení, brnění by mohly naznačovat útlak nervu. Chlazení a protizánětlivé léky dokáží ulevit. V horším případě pomůže chirurgický zákrok.
E-booky, které reagují na často diskutovaná témata.
Prohlédnout e-booky
Nejdříve se musíte přihlásit.
Pro zaslání nového hesla je nutné zadat e-mailovou adresu, kterou jste zadali při své registraci. Na tento e-mail vám pošleme odkaz, pomocí kterého si budete moci zadat nové heslo.