Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Inkontinenční pomůcky » Inkontinenční vložky

Inkontinenční vložky

Trápí vás inkontinence? Samovolný únik moči neboli inkontinence je problémem, který postihuje nejen starší ženy, ale i muže nebo děti. Zkrátka se dříve či později může objevit u kohokoli z nás. Nenechte si tímto problémem znepříjemňovat život a vyzkoušejte různé inkontinenční pomůcky.

Jaké jsou příčiny inkontinence?

Nejprve je důležité zjistit příčinu inkontinence, jedině tak je možné ji správně řešit. Ve většině případů bývá příčin hned několik. Podstatnou roli hraje věk a s ním spojené ochabnutí svalů pánevního dna. Mezi faktory přispívající k inkontinenci můžeme řadit i genetické dispozice, následky nějakého zranění, užívání léků, obezita a celkový zdravotní stav jedince.

Někdy se můžeme také setkat s rozlišením dvou základních typů inkontinence – podle toho, jak a proč dochází k úniku moči:

  • Stresová inkontinence: k úniku moči dochází při zvýšení nitrobřišního tlaku, například při kašli, kýchání či cvičení. Příčinou bývá především oslabené svalstvo pánevního dna a nedostatečná funkce svěrače močové trubice.
  • Urgentní inkontinence: v tomto případě je únik moči spojený s naléhavým nucením na močení, kdy dochází k nekontrolovatelným a náhlým stahům svaloviny močového měchýře.

Kde hledat pomocníky?

Skvělými pomocníky v boji proti úniku moči jsou inkontinenční vložky, kalhoty a podložky...

  • Inkontinenční vložky: jsou vhodné zejména pro lehký a střední únik moči. Jsou anatomicky tvarované pro ženy i pro muže. Mají příjemný povrch a systém kontroly zápachu, který dokonale pohltí případný zápach. .Vyzkoušejte např. vložky při lehkém úniku moči  MoliMed Comfort či MoliMed.
  • Podložky: mají absorpční jádro z několika vrstev buničiny, z druhé strany jsou opatřeny nepropustnou a neklouzavou folií. Používá se jako přímá podložka pod inkontinentní pacienty, chrání prostěradlo a lůžko před znečištěním. K dostání jsou v různých velikostech.
  • Inkontinenční kalhotky: jsou vhodné k užívání při středním či těžkém úniku moči nebo i úniku stolice. K dostání jsou navlékací nebo zalepovací plenkové kalhotky. Široký sortiment kalhotek a plen naleznete u značky Tena.
Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám