Lékárna.cz
Hledat

Prostředky na hygienu nosu
Klíčová vlastnost: zklidňující

Ucpaný nos dokáže pořádně potrápit. Jako by nestačilo, že se vám špatně dýchá, ale do toho se přidává také svědění v nose a po čase i nos odřený od častého smrkání. Od toho jsou tu ale nosní spreje. Rychle uvolní ucpaný nos, zvlhčí sliznici a uleví vám od potíží. Na výběr máte například Vincentku, kapky do nosu nebo nosní inhalátory. 

ROSEN PHARMA Pinio Nasal Nosní mast 10 g

Kosmetický přípravek

ROSEN PHARMA Pinio Nasal Nosní mast 10 g ROSEN PHARMA Pinio Nasal Nosní mast 10 g

Nosní mast s éterickými oleji k ošetření pokožky nosu a jeho okolí.…

Skladem

66 Kč

Prostředky na hygienu nosu - detailní popis

Sliznice našeho nosu je v průběhu celého roku vystavena vysoké zátěži – v zimě z důvodu chladného počasí a viróz, na jaře a v létě na ni zase útočí pylové alergeny. Nezávisle na ročním období však nos vystavujeme nepříznivým podmínkám také například častým pobytem v klimatizovaných místnostech s přesušeným vzduchem, nebo pohybem ve znečištěném ovzduší, v němž dochází ke vdechování dráždivých mikročástic z výfukových plynů nebo z tabáku. Málo známý je také fakt, že na zdraví nosní sliznice nepůsobí příznivě ani užívání běžně dostupných léčiv na rýmu, alergie či nachlazení, které způsobují její vysušování a tak ji oslabují.

Široký výběr prostředků na hygienu nosu naleznete na Lékárna.cz

Vyzkoušejte například konvičky na výplach nosu - Výplachy konvičkou jsou velmi prospěšné i pro děti, které tento proces zvládají asi od 5 let věku (šikovnější i o něco dříve). Důležitý je zde samozřejmě dohled dospělé osoby a dítě také musí umět správně smrkat. Vyplachování přispívá k uvolnění tzv. zadní rýmy a může předcházet zánětům středouší.

Na Lékárna.cz si můžete vybrat od značek: RHINO HORNMARIMERALPADR.POPOVHUMERKOLOIDNÍ STŘÍBROSTÉRIMARVINCENTKA 

Doplňkové zboží

  • Spreje a mořské vody - Spreje do nosu se používají v případě pocitu plného nosu, oteklé nosní sliznice nebo nečistot, jenž se v nose mohou usazovat. Mořské vody jsou přirozeně bohaté na minerální soli a mořské stopové prvky.

  • Zvlhčení nosní sliznice - Na to, aby nos správně fungoval, potřebuje vlhko. Ale vlhkost vzduchu v místnosti by neměla překročit padesát procent, aby se nemnožily roztoči. Sliznici si zvlhčíte i dostatečným přísunem tekutin a pobytem v parní sauně. Starý čínský recept řadí vyplachovat nos slanou vodou

TIP! Otravnější věc, než je obyčejná rýma, neznáme. Navíc většinou ani netušíme, kde se vzala a za jak dlouho nás hodlá opustit. Většinou rýmu chytneme od někoho, dostatečně se neoblékneme, nebo trávíme čas v uzavřené a nevětrané místnosti s nakaženými lidmi. Každopádně rýmu chytneme raz dva, ale zbavit se jí jde hůře, proto je dobré být připravený.

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.