Oblíbené položky

Úvodní strana » Zdraví a léky » Zdravotnické potřeby » Rehabilitační pomůcky » Zdravotní cvičební pomůcky

Zdravotní cvičební pomůcky

Trápí vás bolavá záda nebo se prostě jen potřebujete udržovat v kondici? Při rehabilitaci a posílení problémových partií vám pomohou cvičební a balanční pomůcky. Mezi nejoblíbenější patří rehabilitační míče a to proto, že s nimi můžete posilovat v pohodlí domova. Nabízíme vám je v různých velikostech, od velkých míčů až po malé overbally. Pro posílení hlubokých vnitřních svalů se pak hodí balanční míče.

Cvičební a balanční pomůcky a jejich využití

  • bolavá záda – příčinou bolavých zad jsou ochablé zádové svaly. K jejich posílení použijte malý rehabilitační míč (overball). Lehněte si na břicho, míč si dejte pod hrudník, složte si dlaně a položte na ně čelo. Pomalu zvedejte celý hrudník. Při pohybu nahoru vždy vydechujte a dolů se zase nadechněte.
  • protažení krční páteře – gymnastický míč položte na podložku, aby vám po podlaze neklouzaly nohy. Posaďte se na něj, ruce propleťte za hlavou a s výdechem pomalu zabalte krční páteř (lokty mějte u sebe).
  • stabilizace páteře – opět využijete gymnastický míč na podložce. Lehněte si na záda a chodidly se opřete do míče. Zvedněte pánev, držte rovnováhu, a potom střídavě zvedejte jednu a druhou nohu.
  • posílení břišního svalstva – vezměte si balanční míč (bosu), sedněte si na kraj, dlaně položte na spánky a lokty nechte od sebe. Cvičíte klasické „zkracovačky“, ale na bosu jsou mnohem účinnější.

Jak vybrat vhodný rehabilitační míč

Velikost rehabilitačního míče vybíráte hlavně podle výšky vaší postavy. Míč o průměru 65 cm je vhodný pro postavu 160–180 cm. Zdá se to triviální, ale důležité také je, jak je míč nafouknutý. Správně byste měli mít při sezení na míči kolena níž než pánev. Všechny cvičební a balanční pomůcky by také měly být testované, proto vždy kupujte originál.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
Značka:
Všechny

Rozbalit filtr

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám