Lékárna.cz
Hledat

Za čistými zuby přirozenější cestou. S přírodní zubní pastou

Přírodní zubní pasty - někdo je jejich zastáncem, někdo odpůrcem... dnes si o nich povíme trochu víc.

Za čistými zuby přirozenější cestou. S přírodní zubní pastou
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Není snad třeba ani říkat, že pro čištění zubů potřebujeme správné pomůcky. Už málokdo ale ví, že některé zubní pasty mohou obsahovat složky, které nejsou pro náš organismus tím pravým. Mohou mu naopak nehezky uškodit. Přírodní zubní pasty, které žádné takové škodliviny neobsahují, mohou být správnou cestou. 

Mnoho pěny známka kvality? Mýtus, který se nemusí vyplatit

Už odmala v sobě máme skoro všichni zakořeněno, že mít při čištění zubů plnou pusu pěny je správně. A protože lidé pěnivou pastu vyžadují, výrobci jim vycházejí vstříc. Pro zvýšení pěnivosti se ale do pasty přidávají různé druhy levných pěnidel, nejčastěji sodium lauryl sulphate (SLS). Tento chemický tenzid se používá i v mýdlech a šamponech, ale i v čisticích a odmašťovacích prostředcích a autokosmetice.

Ukázalo se však, že například zvyšuje výskyt aftů u lidí, kteří jimi pravidelně trpí. Navíc SLS je nejčastější kožní alergen a ve větších dávkách může způsobit i trvalé poškození mozku, jater a srdce. Této látce by se ale mohli výrobci vyhnout používáním přírodních pěnidel.

Přírodní zubní pasty pro děti

Přírodní zubní pasty jsou vhodné i pro nejmenší děti, které často pastu polykají. Pasty bez chemie sice méně pění, ale nedráždí ústní sliznice.

Perfektní čištění i bez zbytečné chemie

Jestliže se chcete vyhnout chemickým látkám, které zatěžují organismus, sáhněte po zubní pastě s obsahem rostlinných extraktů. Takové pasty posilují zdraví dásní, fungují i na potlačení krvácení nebo zmírnění zánětu a ostatním příznakům parodontózy. Na obalu najdete bylinné extrakty označené jako ext., extract nebo herbal extract. Pokud naleznete označení oil, jde pouze o silici, která není tak silná, jako právě extrakt.

Zatočí s bakteriemi i se zubním plakem

Možná se bojíte, zda bude mít přírodní zubní pasta stejné antibakteriální účinky, jako ty běžně dostupné.

Bylinné zubní pasty obsahují složky, které při správné technice čištění zubů napomáhají odstranit bakteriální film na zubní sklovině. Hydratovaná silika, která naše pasty obsahují, je druh velmi jemných abraziv, díky kterým i při špatné technice čištění zubů nedochází k poškozování skloviny nebo povrchové vrstvy dásně,“ říká MUDr. Michal Karas, ředitel společnosti Herbadent, českého výrobce přírodních zubních past.

Plak je proto možné z povrchu zubů odstranit takto, účinně a šetrně. A nemusíte se přitom bát, že škodíte svému zdraví.

Domácí přírodní zubní pasta

Na závěr bychom vás rádi inspirovali návodem na to, jak si můžete doma připravit svou vlastní přírodní pastu.

Budete potřebovat:

Všechny ingredience promíchejte a ochutnejte, zda vám množství vyhovuje. Chuť pasty by měla být příjemná, a tak si ji dolaďte dle svého úsudku. Hotovou pastu můžete uložit do skleničky nebo do jiné čisté nádobky. A v čem je to velké kouzlo této pasty? Jedlá soda působí jako bělicí a brousicí složka, kokosový tuk a tea tree olej jsou antibakteriálními složkami a stévie se postará o příjemnou chuť.

% Výhodné nabídky a akce rovnou do e-mailu
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Pokud nevíte, co…

více

Jak poznat, že máte angínu a jak se angína léčí? Jaké jsou druhy angíny a jak se angíně vyhnout? Prozradíme v našem článku.

více

Přidala se k příšerné bolesti v krku ještě vyrážka? Může se jednat o spálovou angínu. Jak s ní zatočit si povíme v na…

více

Přečtěte si, co je to roztroušená skleróza, jaká je diagnostika roztroušené sklerózy, jaké jsou její nejčastější projevy,…

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.