Lékárna.cz

Seznamte se s Acai Berry - superpotravinou z Jižní Ameriky

Acai Berry vám mohou na první pohled připomínat borůvky nebo tmavé hroznové víno. Jsou to ale plody palmy euterpe brazilské, která pochází z Jižní Ameriky. Co všechno tyto exotické bobule umí?

Seznamte se s Acai Berry - superpotravinou z Jižní Ameriky
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Acai, správně vyslovujeme „asají", využívali už domorodé kmeny v Jižní Americe. Plody palmy euterpe brazilské se staly součástí jejich medicíny. V posledních letech naštěstí můžeme objevovat účinky těchto fialových bobulí i my. Zatímco v Jižní Americe si mohou pochutnat na nápojích z čerstvých Acai Berry, my je můžeme užívat pouze ve formě doplňků stravy. To ale neznamená, že bychom přišli o některé z jejich příznivých účinků.

Věděli jste, že...

Vypěstovat vlastní plody Acai je běh na dlouhou trať. Palma euterpe brazilská totiž plodí až po deseti až dvanácti letech.

Superpotravina Acai Berry

Díky svým na ovoce neobvyklým nutričním hodnotám se Acai Berry řadí mezi superpotraviny. Nejrůznější vědecké testy potvrdily, že tyto temně fialové plody obsahují hodně bílkovin, vitamínů A, B a E, vápníku, železa, draslíku, vlákniny a nenasycených mastných kyselin. V neposlední řadě je Acai Berry také účinným antioxidantem. Obsahují totiž dvakrát více antioxidantů než borůvky. Díky tomu pomáhají předcházet řadě zdravotních problémů.

  • Jako antioxidant přispívají k prevenci zánětlivých a nádorových onemocnění.
  • Nenasycené mastné kyseliny přispívají ke správné funkčnosti trávicí soustavy.
  • Zpomaluje stárnutí - obsahuje vitamín E, který zbavuje pokožku volných radikálů. Zároveň redukuje jemné vrásky. Zrychluje hojení jizev.
  • Díky obsažené vláknině, je skvělým parťákem při hubnutí.

Acai Berry a hubnutí

Plody Acai Berry nejsou zázračné, a tak díky nim sami od sebe určitě nezhubnete, jsou ale skvělým podpůrným prostředkem. Opět jsou ve hře antioxidanty, které dokážou doslova nastartovat metabolismus, který pak šlape jako hodinky. A jenom když máme v pořádku metabolismus, spalujeme tuky. Další složkou Acai Berry, která pomáhá spalovat tuky, jsou omega mastné kyseliny.

Jak nám ještě pomáhají shazovat přebytečná kila:

  • Jsou vynikajícím zdrojem energie, a tak díky nim můžeme cvičit mnohem intenzivněji a delší dobu.
  • Vláknina v plodech má pozitivní vliv na trávicí soustavu a také nás zasytí - nemáme takovou chuť kjídlu.
  • Pomáhá pročišťovat střeva a zbavovat se přebytečných odpadních látek.

V jaké podob můžeme Acai Berry užívat?

V našich končinách bude téměř nemožné sehnat čerstvé plody Acai, ale můžete si je vychutnat jako sušené. Aby v nich zůstal zachován maximální obsah všech prospěšných látek, jsou sušené mrazem. Acai Berry lze užívat i jako doplňky stravy. V naší online lékárně si můžete vybrat hned z několika značek.  

Navštivte související produktové kategorie
Diety a hubnutí Potraviny a hubnutí Léky na trávení

Přečtěte si také

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

Echinacea (Třapatka) je velmi dobře známá léčivka, která má svoje místo v domácí lékárničce. Pomůže vám totiž podpořit imunitní systém i zdraví horních cest dýchacích. Nehodí se ovšem pro každého, a…

více

Angína je zánět krčních mandlí. Jde nejčastěji o onemocnění bakteriálního původu způsobeného především bakteriemi rodu Streptococcus, stafylococcus či pneumococcus. Může být ale i virového původu…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.