Lékárna.cz
Hledat

Pomoc domácím mazlíčkům se ukrývá ve stříbře

Společnost NanoComplex s.r.o je výrobcem produktů značky TraumaPet® Ag a zabývá se aplikovaným výzkumem na poli moderních technologií včetně nanotechnologií. Jak její produkty pomáhají čtyřnohým domácím mazlíčkům? S panem RNDr. Jiřím Oborným, jednatelem společnosti, který se nanotechnologiím věnuje již více než 10 let, si nejen o veterinární péči a přípravcích povídala Radka Malečková z marketingu Lékárna.cz.

Pomoc domácím mazlíčkům se ukrývá ve stříbře
TRAUMAPET oto Ag 100 ml

TRAUMAPET oto Ag 100 ml

Veterinární přípravek

TRAUMAPET shampoo Ag   200 ml

TRAUMAPET shampoo Ag 200 ml

Veterinární přípravek

Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Řada vámi vyráběných produktů TraumaPet® Ag obsahuje, kromě osvědčených složek, také nanočástice stříbra. Jak v prostředcích působí a jaké jsou jeho výhody?

I přes velmi nízkou koncentraci stříbra je v přípravcích velké množství částic s velkou specifickou plochou povrchu. Tím dochází k rozsáhlému sdílení iontů stříbra, které mají nepříznivý vliv na metabolismus patogenů (bakterie, kvasinky) a postupně je likvidují. Patogeny si navíc nedokáží vytvořit rezistenci proti stříbru tak, jako proti antibiotikům. Z kvalitativních důvodů jsme pro veterinární aplikace vybrali nanočástice stříbra vyvinuté v Regionálním centru pro pokročilé technologie a materiály Univerzity Palackého v Olomouci, které je světově uznávaným pracovištěm.

Při jakých potížích zvířete může chovatel přípravky využít?

TraumaPet® Ag jsou produkty, které pomáhají při léčbě malých ran např. při pokousání a kožních stavů dermatitid komplikovaných infekcí, při zánětech očí, uší a ve stomatologii při parodontitidách a zánětech dutiny ústní. Vše především bakteriálního a kvasinkového původu.

Nemají přípravky nežádoucí vedlejší účinky?  

Za pět let distribuce přípravků nemáme hlášenu žádnou nežádoucí příhodu nebo vedlejší účinek. Vzhledem k tomu, že se stříbro používá jako šperkařský kov a v minulosti byly v domácnostech často používány stříbrné příbory a nádoby, musely by být nežádoucí účinky stříbra dávno prokázány. Nehledě na to, že do vynálezu chemických antibiotik bylo stříbro a jeho soli jediným účinným přírodním antibiotikem.

Je řada produktů TraumaPet® Ag určena pro všechny druhy běžně chovaných domácích zvířat nebo existují vyjímky?

Všechny přípravky TraumaPet® vyžadují správnou indikaci a jsou součástí celkového ošetření domácích mazlíčků bez výjimek. Vzhledem k tomu, že působením stříbra se u bakterií nevyvíjí rezistence, tak jak je to známo u antibiotik, je možné používat tyto preparáty i jako preventivní přípravek. Pro správnou aplikaci a indikaci produktů TraumaPet®  jsme ve spolupráci s veterinárním lékařem MVDr. Tomášem Fichtelem natočili vzdělávací videa, která jsou na našich webových stránkách i na Facebooku.

Jak dlouho probíhalo testování a kde lze nahlédnout do klinické studie?

Testování probíhalo řadu měsíců na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně a výsledky studií jsou publikované v odborných časopisech i na webu traumapet.cz v sekci pro odborníky. Jedná se o odborné studie určené převážně veterinárním lékařům a lékárníkům.

Chystáte nějaké novinky, na které se chovatelé mohou těšit?

Ano, chystáme přípravky s kombinovanými repelentními účinky a přípravky s enzymatickými složkami pro ještě lepší podporu hojení v gelech nové generace a řadu dalších přípravků.

Témata článku
Zvířata
Navštivte související produktové kategorie
Chovatelské potřeby Veterinární kosmetika a hygiena pro psy
% Výhodné nabídky a akce rovnou do e-mailu
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Pokud nevíte, co…

více

Jak poznat, že máte angínu a jak se angína léčí? Jaké jsou druhy angíny a jak se angíně vyhnout? Prozradíme v našem článku.

více

Přidala se k příšerné bolesti v krku ještě vyrážka? Může se jednat o spálovou angínu. Jak s ní zatočit si povíme v na…

více

Přečtěte si, co je to roztroušená skleróza, jaká je diagnostika roztroušené sklerózy, jaké jsou její nejčastější projevy,…

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.