Lékárna.cz
Hledat

Kuří oko: snadné a rychlé odstranění

Poradíme vám přípravky a postupy, které spolehlivě fungují na odstranění kuřích ok a navíc přidáme pár preventivních doporučení.

Kuří oko: snadné a rychlé odstranění
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Jak na odstranění kuřího oka

Jedinou cestou, jak se zbavit kuřího oka, je jeho odstranění.

To buď provede zkušená pedikérka nebo jej můžete provést doma sami - v tom případě dodržujte tento postup:

 1. Napusťte vaničku horkou vodou, přidejte do ní změkčující sůl a ponořte nohy.
 2. Zhruba po deseti minutách nohy otřete a odstraňte ztvrdlou kůži pemzou, škrabkou, žiletkou nebo také můžete použít elektrickou brusku na pedikúru, která mimo jiné obsahuje i speciální nástavec na odstranění kuřích ok.

Náš tip

Neodstraňujte příliš mnoho kůže, mohlo by dojít ke krvácení a následné infekci.

Následně použijte:

 • Tužku na kuří oka, která zaručí snadnou aplikaci účinné tekutiny přímo na postižené místo, a tak zajistí rychlé odstranění kuřího oka.
 • Sérum na kuří oka obsahuje kyselinu salicylovou, jež se posta o změkčení povrchové vrstvy pokožky a rozpuštění mezibuněčné hmoty kuřího oka.
 • Tyčinku na kuří oka, ta obsahuje čajovníkový olej, který společně s kyselinou salicylovou kuří oko rozpustí. Zároveň se tyčinka postará o okamžitou úlevu od bolesti a podráždění.

Vyzkoušejte vlaštovičník nebo propolis

Stejně jako bradavice, můžete i kuří oka, po odstranění rohové vrstvy kůže pemzou, potírat čerstvou šťávou z vlaštovičníku nebo propolisovou tinkturou.

Náplast či maska na kuří oko

O odstranění kuřího oka se může postarat i speciální náplast s kyselinou salicylovou, kterou lze aplikovat přímo na postižené místo, aniž by bylo třeba jej předtím zbavovat ztvrdlé kůže. Aby tato léčba byla maximálně účinná a do kuřího oka pronikal dostatek kyseliny salicylové, jež je v náplasti obsažena, je nutné ji každý den měnit a vydržet s léčbou 3 - 5 dní.

Další možností, jak odstranit kuří oko bez předchozího broušení, je použití exfoliační masky na nohy. Ta má obvykle formu ponožek ze speciální folie napuštěné kombinací účinných látek. Tyto ponožky, přikryté ještě běžnými ponožkami, je vhodné mít na nohou asi 60 - 90 minut. Ztvrdlá kůže včetně kuřích ok se pak vyloupe zhruba po týdnu. Kůru je obvykle možné opakovat 1x za měsíc.

Jak předcházet kuřím okům

 • Nenoste boty, které vás tlačí nebo jsou těsné
 • Do bot vždy noste ponožky.
 • Mějte chodidla vždy čistá a suchá.
 • Zbavujte se pravidelně odumřelé kůže na nohou.
 • Na noc nohy natírejte hydratačním krémem.
 • Čas od času dopřejte nohám zvláčňující masku.
 • Zvažte používání preventivních náplastí na kuří oka.

Zkuste to naboso

Trpíte-li na kuří oka častěji, nechte se inspirovat bosou chůzí. Co jen to půjde, choďte v přírodě bosi a jako obuv volte "bosé" barefoot boty. Ty nechávají prstům volnost, že je na noze téměř necítíte. Základní prevencí je tedy pohodlná obuv. 

% Výhodné nabídky a akce rovnou do e-mailu
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Přečtěte si, co je to roztroušená skleróza, jaká je diagnostika roztroušené sklerózy, jaké jsou její nejčastější projevy,…

více

Poradíme vám, jaké jsou možnosti léčby vitiliga, a kterou z nich si vybrat vzhledem k rozsáhlosti postižení.

více

Jaký druh očních vad nejčastěji postihuje lidi, jak vidí zdravé oko a jak se dají oční vady řešit si přečtěte v našem článku.

více

15 % populace trpí intolerancí lepku. To jsou ale jenom hrubé odhady - většina lidí, kteří intoleranci skutečně mají, totiž nikdy nebyla vy&scaron…

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.