Lékárna.cz

Kuří oko: snadné a rychlé odstranění

Poradíme vám přípravky a postupy, které spolehlivě fungují na odstranění kuřích ok a navíc přidáme pár preventivních doporučení.

Kuří oko: snadné a rychlé odstranění
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Jak na odstranění kuřího oka

Jedinou cestou, jak se zbavit kuřího oka, je jeho odstranění.

To buď provede zkušená pedikérka nebo jej můžete provést doma sami - v tom případě dodržujte tento postup:

 1. Napusťte vaničku horkou vodou, přidejte do ní změkčující sůl a ponořte nohy.
 2. Zhruba po deseti minutách nohy otřete a odstraňte ztvrdlou kůži pemzou, škrabkou, žiletkou nebo také můžete použít elektrickou brusku na pedikúru, která mimo jiné obsahuje i speciální nástavec na odstranění kuřích ok.

Náš tip

Neodstraňujte příliš mnoho kůže, mohlo by dojít ke krvácení a následné infekci.

Následně použijte:

 • Tužku na kuří oka, která zaručí snadnou aplikaci účinné tekutiny přímo na postižené místo, a tak zajistí rychlé odstranění kuřího oka.
 • Sérum na kuří oka obsahuje kyselinu salicylovou, jež se posta o změkčení povrchové vrstvy pokožky a rozpuštění mezibuněčné hmoty kuřího oka.
 • Tyčinku na kuří oka, ta obsahuje čajovníkový olej, který společně s kyselinou salicylovou kuří oko rozpustí. Zároveň se tyčinka postará o okamžitou úlevu od bolesti a podráždění.

Vyzkoušejte vlaštovičník nebo propolis

Stejně jako bradavice, můžete i kuří oka, po odstranění rohové vrstvy kůže pemzou, potírat čerstvou šťávou z vlaštovičníku nebo propolisovou tinkturou.

Náplast či maska na kuří oko

O odstranění kuřího oka se může postarat i speciální náplast s kyselinou salicylovou, kterou lze aplikovat přímo na postižené místo, aniž by bylo třeba jej předtím zbavovat ztvrdlé kůže. Aby tato léčba byla maximálně účinná a do kuřího oka pronikal dostatek kyseliny salicylové, jež je v náplasti obsažena, je nutné ji každý den měnit a vydržet s léčbou 3 - 5 dní.

Další možností, jak odstranit kuří oko bez předchozího broušení, je použití exfoliační masky na nohy. Ta má obvykle formu ponožek ze speciální folie napuštěné kombinací účinných látek. Tyto ponožky, přikryté ještě běžnými ponožkami, je vhodné mít na nohou asi 60 - 90 minut. Ztvrdlá kůže včetně kuřích ok se pak vyloupe zhruba po týdnu. Kůru je obvykle možné opakovat 1x za měsíc.

Jak předcházet kuřím okům

 • Nenoste boty, které vás tlačí nebo jsou těsné
 • Do bot vždy noste ponožky.
 • Mějte chodidla vždy čistá a suchá.
 • Zbavujte se pravidelně odumřelé kůže na nohou.
 • Na noc nohy natírejte hydratačním krémem.
 • Čas od času dopřejte nohám zvláčňující masku.
 • Zvažte používání preventivních náplastí na kuří oka.

Zkuste to naboso

Trpíte-li na kuří oka častěji, nechte se inspirovat bosou chůzí. Co jen to půjde, choďte v přírodě bosi a jako obuv volte "bosé" barefoot boty. Ty nechávají prstům volnost, že je na noze téměř necítíte. Základní prevencí je tedy pohodlná obuv. 

Přečtěte si také

Čím se omikron liší od ostatních variant nemoci covid-19? Je možné jej chytit současně s deltou? Jak mírnit průběh tohoto onemocnění a jaké jsou nové varianty covid-19 se dozvíte v našem článku.

více

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.