Lékárna.cz

Kuří oko: snadné a rychlé odstranění

Kuří oko: snadné a rychlé odstranění
Sdílet

Poradíme vám přípravky a postupy, které spolehlivě fungují na odstranění kuřích ok a navíc přidáme pár preventivních doporučení.

Jak na odstranění kuřího oka

Jedinou cestou, jak se zbavit kuřího oka, je jeho odstranění.

To buď provede zkušená pedikérka nebo jej můžete provést doma sami - v tom případě dodržujte tento postup:

  1. Napusťte vaničku horkou vodou, přidejte do ní změkčující sůl a ponořte nohy.
  2. Zhruba po deseti minutách nohy otřete a odstraňte ztvrdlou kůži pemzou, škrabkou, žiletkou nebo také můžete použít elektrickou brusku na pedikúru, která mimo jiné obsahuje i speciální nástavec na odstranění kuřích ok.

Náš tip

Neodstraňujte příliš mnoho kůže, mohlo by dojít ke krvácení a následné infekci.

Následně použijte:

  • Tužku na kuří oka, která zaručí snadnou aplikaci účinné tekutiny přímo na postižené místo, a tak zajistí rychlé odstranění kuřího oka.
  • Sérum na kuří oka obsahuje kyselinu salicylovou, jež se posta o změkčení povrchové vrstvy pokožky a rozpuštění mezibuněčné hmoty kuřího oka.
  • Tyčinku na kuří oka, ta obsahuje čajovníkový olej, který společně s kyselinou salicylovou kuří oko rozpustí. Zároveň se tyčinka postará o okamžitou úlevu od bolesti a podráždění.

Vyzkoušejte vlaštovičník nebo propolis

Stejně jako bradavice, můžete i kuří oka, po odstranění rohové vrstvy kůže pemzou, potírat čerstvou šťávou z vlaštovičníku nebo propolisovou tinkturou.

Náplast či maska na kuří oko

O odstranění kuřího oka se může postarat i speciální náplast s kyselinou salicylovou, kterou lze aplikovat přímo na postižené místo, aniž by bylo třeba jej předtím zbavovat ztvrdlé kůže. Aby tato léčba byla maximálně účinná a do kuřího oka pronikal dostatek kyseliny salicylové, jež je v náplasti obsažena, je nutné ji každý den měnit a vydržet s léčbou 3 - 5 dní.

Další možností, jak odstranit kuří oko bez předchozího broušení, je použití exfoliační masky na nohy. Ta má obvykle formu ponožek ze speciální folie napuštěné kombinací účinných látek. Tyto ponožky, přikryté ještě běžnými ponožkami, je vhodné mít na nohou asi 60 - 90 minut. Ztvrdlá kůže včetně kuřích ok se pak vyloupe zhruba po týdnu. Kůru je obvykle možné opakovat 1x za měsíc.

Jak předcházet kuřím okům

Zkuste to naboso

Trpíte-li na kuří oka častěji, nechte se inspirovat bosou chůzí. Co jen to půjde, choďte v přírodě bosi a jako obuv volte "bosé" barefoot boty. Ty nechávají prstům volnost, že je na noze téměř necítíte. Základní prevencí je tedy pohodlná obuv. 

2. květen 2020
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Čajovník nemá s čajem nic společného. Pochází z Austrálie, kde byl hojně používán domorodci pro své příznivé účinky. Které to jsou a co všechno tea tree olej umí? Povíme si v našem článku.

více

Založit rodinu je velké rozhodnutí. S plánovanou změnou by měli souhlasit oba partneři, přijmout zodpovědnost a promluvit si otevřeně o otázkách plodnosti. Přinášíme vám základní informace o ženském…

více

Spalničky jsou vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Jak se přenáší, jaká je inkubační doba a jak se léčí? Prozradíme v našem článku.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více