Lékárna.cz

Kuří oko: snadné a rychlé odstranění

Kuří oko: snadné a rychlé odstranění
Sdílet

Poradíme vám přípravky a postupy, které spolehlivě fungují na odstranění kuřích ok a navíc přidáme pár preventivních doporučení.

Jak na odstranění kuřího oka

Jedinou cestou, jak se zbavit kuřího oka, je jeho odstranění.

To buď provede zkušená pedikérka nebo jej můžete provést doma sami - v tom případě dodržujte tento postup:

 1. Napusťte vaničku horkou vodou, přidejte do ní změkčující sůl a ponořte nohy.
 2. Zhruba po deseti minutách nohy otřete a odstraňte ztvrdlou kůži pemzou, škrabkou, žiletkou nebo také můžete použít elektrickou brusku na pedikúru, která mimo jiné obsahuje i speciální nástavec na odstranění kuřích ok.

Náš tip

Neodstraňujte příliš mnoho kůže, mohlo by dojít ke krvácení a následné infekci.

Následně použijte:

 • Tužku na kuří oka, která zaručí snadnou aplikaci účinné tekutiny přímo na postižené místo, a tak zajistí rychlé odstranění kuřího oka.
 • Sérum na kuří oka obsahuje kyselinu salicylovou, jež se posta o změkčení povrchové vrstvy pokožky a rozpuštění mezibuněčné hmoty kuřího oka.
 • Tyčinku na kuří oka, ta obsahuje čajovníkový olej, který společně s kyselinou salicylovou kuří oko rozpustí. Zároveň se tyčinka postará o okamžitou úlevu od bolesti a podráždění.

Vyzkoušejte vlaštovičník nebo propolis

Stejně jako bradavice, můžete i kuří oka, po odstranění rohové vrstvy kůže pemzou, potírat čerstvou šťávou z vlaštovičníku nebo propolisovou tinkturou.

Náplast či maska na kuří oko

O odstranění kuřího oka se může postarat i speciální náplast s kyselinou salicylovou, kterou lze aplikovat přímo na postižené místo, aniž by bylo třeba jej předtím zbavovat ztvrdlé kůže. Aby tato léčba byla maximálně účinná a do kuřího oka pronikal dostatek kyseliny salicylové, jež je v náplasti obsažena, je nutné ji každý den měnit a vydržet s léčbou 3 - 5 dní.

Další možností, jak odstranit kuří oko bez předchozího broušení, je použití exfoliační masky na nohy. Ta má obvykle formu ponožek ze speciální folie napuštěné kombinací účinných látek. Tyto ponožky, přikryté ještě běžnými ponožkami, je vhodné mít na nohou asi 60 - 90 minut. Ztvrdlá kůže včetně kuřích ok se pak vyloupe zhruba po týdnu. Kůru je obvykle možné opakovat 1x za měsíc.

Jak předcházet kuřím okům

 • Nenoste boty, které vás tlačí nebo jsou těsné
 • Do bot vždy noste ponožky.
 • Mějte chodidla vždy čistá a suchá.
 • Zbavujte se pravidelně odumřelé kůže na nohou.
 • Na noc nohy natírejte hydratačním krémem.
 • Čas od času dopřejte nohám zvláčňující masku.
 • Zvažte používání preventivních náplastí na kuří oka.

Zkuste to naboso

Trpíte-li na kuří oka častěji, nechte se inspirovat bosou chůzí. Co jen to půjde, choďte v přírodě bosi a jako obuv volte "bosé" barefoot boty. Ty nechávají prstům volnost, že je na noze téměř necítíte. Základní prevencí je tedy pohodlná obuv. 

14. červen 2021
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více

Prozradíme vám, co přesně se skrývá za tajemným názvem dračí krev a k čemu se tato substance hodí.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.