Podrobné informace

Zdravotnický prostředek Kolodium forte je určen pro šetrné odstranění ztvrdlé, zrohovatělé kůže, kuřích ok a bradavic.

Informace o produktu

Výrobce: NEOFYT
Značka: PHYTENEO
Kód výrobku: 104932
Kód EAN: 8594071270100
Kód SÚKL: P84721
Držitel rozhodnutí: NEOFYT

Zdravotnický prostředek Kolodium forte je určen pro šetrné odstranění ztvrdlé, zrohovatělé kůže, kuřích ok a bradavic tak, že způsobuje odloučení vrchní zralé, rohové, plně keratinizované vrstvy kůže tzv. keratolytickým účinkem.

Charakteristika účinku produktu

Dosahovaný účinek zdravotnického prostředku Kolodium forte je založen na působení kyseliny salicylové, která změkčuje povrchovou vrstvu pokožky a má schopnost rozpouštět mezibuněčnou hmotu, tzv. keratolytickým účinkem. Keratolytický účinek kyseliny salicylové je podpořen působením kyseliny mléčné, která má také leptající účinek a snižuje hyperkeratózu.

Další složkou přípravku je extrakt z vlaštovičníku většího, jehož šťáva se pro své leptající účinky používá v lidovém léčitelství k léčbě bradavic. Extrakt z vlaštovičníku většího obsahuje alkaloidy, zejména chelidonin, chelerytrin a sanguinarin, jež mají při zevním užití antibakteriální a antimykotické účinky
Mezi látky přírodního původu patří také extrakt ze zeravu západního, který má antiseboroický, tonizující a vyhlazující účinek, a čištěná terpentýnová silice z borovicové pryskyřice obsahující terpeny pineny a další terpenové sloučeniny s antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Terpentýnová silice podporuje prokrvení tkáně a její granulaci.

Další složky mají pomocný charakter. Jedná se kolodium (roztok nitrované celulosy ve směsi alkoholu), které plní funkci vehikula a po nanesení rychle zaschne a udrží tím aktivní složky prostředku v kontaktu s pokožkou, a ricínový olej, který napomáhá udržet složky prostředku v homogenním stavu a po zaschnutí na pokožce udržuje prostředek více elastický.

Doporučená aplikace

Způsob použití zdravotnického prostředku Kolodium forte je podrobně popsán v návodu k použití.

Věnujte pozornost

Varování a upozornění pro použití zdravotnického prostředku Kolodium forte jsou uvedena v Návodu k použití. Před použitím prostředku si prosím prostudujte návod k použití.

Podmínky skladování - Podmínky skladování a pokyn pro likvidaci nespotřebovaného prostředku jsou uvedeny v návodu k použití.

Složení produktu

Alcohol, Acidum lacticum, Acidum salicylicum, Nitrocellulose, Chelidonii extractum fluidum, Thuya Occidentalis Extract, Ricinus Communis Oil, Terebinthinae etheroleum rectificatum, Ethyl Acetate.

Recenze (20)

Recenze produktu Phyteneo Kolodium forte 10 ml

Recenze od 20 uživatelů s celkovým hodnocením 87 %.

Přidat recenzi produktu

(16) (11)

100 %

Bradavice byly po 10 dnech zcela pryč.

(9) (11)

60 %

(9) (8)

100 %

(10) (14)

100 %

(8) (9)

100 %

(10) (8)

80 %

na bradavice funguje

(8) (8)

100 %

(7) (9)

80 %

(9) (9)

100 %

(7) (9)

80 %

Diskuze

Diskuze k produktu Phyteneo Kolodium forte 10 ml

Přidat nový příspěvek do diskuze