Lékárna.cz

Konopí v kosmetice

Konopí je dnes dobře známé a používané nejen v medicíně, ale také v kosmetice, kde je jedním z nejčastěji používaných top látek dnešního trhu.

Konopí v kosmetice
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Co je konopí

Konopí seté Cannabis sativa je jednoletá rostlina 80 - 350 cm vysoká. Rostlina je dvoudomá, tedy jedna roslina je samčí a druhá samičí. Pro mnohé je to stále kontroverzní rostlina, které je lépe se vyhnout, pro jiné je konopí úžasným zdroje zdraví prospěšných látek. O blahodárných účincích konopí věděli již naši předkové. První historicky zaznamenaný důkaz o léčebném využití konopí pochází z Číny z 3. století př. n.l.. Z různých archeologických nálezů je zřejmé, že se konopí v léčitelství a kosmetice se využívalo již mnohem dříve. I královna Viktorie užívala tinkturu z konopí na své ženské obtíže.

Dvě tváře konopí

Jak čas plynul, pomalu se na konopí jako lék začalo zapomínat a stéle častěji se na něj pohlíželo jako na omamnou, zdraví škodlivou látku. V posledních letech se tento postoj začíná opět měnit, konopí se opět dostává nejen do medicíny, fytoterapue, ale i do kosmetického průmyslu.

Jedinečnost konopí

Jedinečnost konopí tkví v tom, že obsahuje přibližně 600 účinných látek, mezi něž patří například vitamíny (A, B1, B2, B6, C a E), fytosteroly, chlorofyl, lecitin, esenciální aminokyseliny a nenasycené mastné kyseliny omega 3 a omega 6, ceramidy, kanabinoidy či biologicky aktivní protein edestin. Pouze desetinu látek tvoří zakázané kanabinoidy, s ostními lze v medicíně a kosmetice pracovat. Nejrozšířenější látkou využívanou v kosmetice je CBD neboli kanabidiol. Lisováním semen konopí se získává blahodárný konopný olej, o kterém se po právu říká, že je „studnou zdraví pro všechny“.

Konopný olej a jeho účinky

Využití konopného oleje je velice široké a různorodé. Díky obsahu mnoha vitamínů a správnému poměru nenasycených mastných kyselin omega 3 a 6 lze konopný olej je vhodné zařadit také jako doplněk stravy.  

Proč vyzkoušet kosmetiku s konopím

  • Konopí je tradiční rostlinou, protože v naší krajině a je tu známa po staletí. Je tedy lokální.
  • Její využití je osvědčené dlouhodobou tradicí.
  • Jde o přírodní produkt, s univerzálním použitím od miminek po seniory.
  • Výroba je šetrná k životnímu prostředí, produkty se netestují na zvířatech.
  • Pokožku chrání, zlepšuje odolnost a předchází rozvoji kožních problémů.

Kosmetické přípravky s obsahem konopné oleje jsou vhodné téměř pro všechny typy pleti, včetně té dětské. Jsou výživné a mají zklidňující a hydratační účinky, které ocení jak majitelé suché a citlivé pokožky, tak i ti, co mají pleť spíše mastnou. Milovat jej však budou všichni, kdo chtějí vypadat stále mladě :) Díky konopnému oleji je pleť vláčná, hladká a chráněná před vysoušením. Přítomné antioxidanty pak působí proti stárnutí pokožky. Vyživující vlastnosti konopného oleje však působí blahodárně i na vlasy a nehty.

Pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem či stavem vaší pokožky a vhodnosti užívání konopných doplňků stravy nebo kosmetiky, poraďte se svým lékařem či lékárníkem.

Navštivte související produktové kategorie
Bio potraviny Kosmetika a hygiena Dermokosmetika

Přečtěte si také

Čím se omikron liší od ostatních variant nemoci covid-19? Je možné jej chytit současně s deltou? Jak mírnit průběh tohoto onemocnění a jaké jsou nové varianty covid-19 se dozvíte v našem článku.

více

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.