Lékárna.cz

Jizva po císařském řezu

O své zkušenosti s jizvou po císařském řezu se svěřila naše kolegyně, Dominika. Přečtěte si, jak postupovala a co jí pomohlo, aby byla jizva co nejméně vidět.

Jizva po císařském řezu
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Když mi můj doktor sdělil, že se miminko ve správném termínu neotočilo hlavičkou dolů a proto místo klasického porodu půjdu na plánovaný císařský řez, byla jsem ráda, protože jsem se přirozeného porodu velmi bála.

Jizvu mažte a masírujte

Jizvy je velmi vhodné brzy po vyndání stehu pravidelně, alespoň 3x denně, masírovat tzv. tlakovou masáží. K ošetření je vhodná kvalitní měsíčková mast či olej. Dále je velmi účinný na promazávání jizev kvalitní šípkový olej. Vnitřně pro úspěšné hojení je dobré myslet na kvalitní stravu s dostatkem vitamínů, minerálů a také kolagen, který je odpovědný za proces hojení kůže. Přírodní gel ActiMaris má velmi dobré účinky u poranění kůže, u akutních či chronických zánětů. Jeho čistě přírodní složení, obohacené o zásadité mořské minerály, urychluje hojení, podporuje tvorbu nové tkáně, změkčuje a zlepšuje vzhled jizvy. 

Po chvilce opojení jsem se ale začala bát toho, jak bude vypadat jizva po císařském řezu. Měla jsem obavy, že jizva bude velká, nevzhledná a bude vidět i v plavkách. V rámci svého strachu jsem ještě před nástupem do porodnice začala zjišťovat, jak se o jizvu po císařském řezu správně starat.

Přípravky na jizvu po císaři

Trh je plný prostředků, které doporučují perfektní zahojení různých druhů jizev. Načetla jsem si spoustu diskuzí, vyslechla babské rady a radila se i v kamenné lékárně. Na základě kladných hodnocení a doporučení mé dobré kamarádky jsem na konec na Lékárna.cz koupila Scar Esthetique krém a přibalila si ho sebou rovnou do porodnice.

Hojení jizvy po císařském řezu

Porod císařským řezem byla moje první operace a skutečně jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. Že mě jizva bude bolet jsem si předem uvědomovala, že opravdu ale půjde o nepříjemný kosmetický zásah na těle, jsem si neuměla ani představit.

Po operaci jizva bolela, vypadala nehezky, levá část se zanítila a praskl i jeden steh. Na obou koncích byla jizva rozšířená, po celé délce zarudlá a vystouplá.  Po prasklém stehu vznikl promáčklý prostor, který vypadal nevzhledně. Bylo mi do breku.

Jizva před použitím krému

V nemocnici jsem dostávala léky proti bolesti a na jizvu chladivé obklady. Jizva ale hřála a stále v ní cukalo. Začala jsem tedy používat krém Scar Esthetic a čekala od něho pomoc při hojení. Po nanesení vytvořil jemný film, který okolí kolem rány zklidnil, ale nezmokval. Po pár dnech se jizva zacelila a začala blednout. Zarudnutí zcela vymizelo.

Jizva po císařském řezu, po používání Scar Esthetique

Po pravidelném mazání a masážích jsem začala zaznamenávat, že se jizva stahuje a vystoupnutá místa začínají uhlazovat. Po čase byla jizva úplně hladká.  Při používání krému jsem ani jednou nezaznamenala, že by jizva byla suchá, odlupovala se z ní tenká vrstvička kůže nebo že by bolela.  V současné chvíli zůstala po nevzhledné jizvě jen bílá tenká čárka, která na první pohled není téměř vidět. 

Jizva po používání krému

Doporučení krému Scar Esthetique

Krém jsem po porodu používala i na strie, které se mi na břiše během těhotenství udělaly. Jejich vzhled se velmi zlepšil a zůstaly po nich jen jemné světlé čárky.  Na Scar Esthetic nedám dopustit a doporučuji ho všem maminkám, které musí podstoupit císařský řez nebo mají strie.  

 

Navštivte související produktové kategorie
Krytí a hojení ran Dermokosmetika

Přečtěte si také

Vitamín K se podílí na tvorbě srážecích faktorů a tím má vliv na správné srážení krve. Mimoto pravděpodobně ovlivňuje tvorbu bílkoviny odpovědné za vazbu vápníku v kostech. Vitamín K je vícesložkový,…

více

Fenylketonurie (PKU nemoc) je poměrně vzácná dědičná porucha metabolismu, která vlivem nedostatku jaterního enzymu fenylalaninhydroxylázy způsobuje hromadění aminokyseliny fenylalaninu v krvi a…

více

Přerušovaný půst (IF, tj. intermittent fasting) je přirozený proces střídání období, kdy jíme a kdy (během spánku) lačníme. Běžný vzorec je např. 16/8, (tj. 16 hodin půstu, 8 hodin, kdy můžete jíst)…

více

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Číslování nemocí pochází z doby, když se ještě moc nevědělo, co nemoci způsobuje. Tyto choroby postihují…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.