Lékárna.cz

Jizva po císařském řezu

Jizva po císařském řezu
Sdílet

O své zkušenosti s jizvou po císařském řezu se svěřila naše kolegyně, Dominika. Přečtěte si, jak postupovala a co jí pomohlo, aby byla jizva co nejméně vidět.

Když mi můj doktor sdělil, že se miminko ve správném termínu neotočilo hlavičkou dolů a proto místo klasického porodu půjdu na plánovaný císařský řez, byla jsem ráda, protože jsem se přirozeného porodu velmi bála.

Jizvu mažte a masírujte

Jizvy je velmi vhodné brzy po vyndání stehu pravidelně, alespoň 3x denně, masírovat tzv. tlakovou masáží. K ošetření je vhodná kvalitní měsíčková mast či olej. Dále je velmi účinný na promazávání jizev kvalitní šípkový olej. Vnitřně pro úspěšné hojení je dobré myslet na kvalitní stravu s dostatkem vitamínů, minerálů a také kolagen, který je odpovědný za proces hojení kůže. Přírodní gel ActiMaris má velmi dobré účinky u poranění kůže, u akutních či chronických zánětů. Jeho čistě přírodní složení, obohacené o zásadité mořské minerály, snižuje zánět, dezinfikuje a podporuje tvorbu nové tkáně. (PharmDr. Kamila Horníčková)

Po chvilce opojení jsem se ale začala bát toho, jak bude vypadat jizva po císařském řezu. Měla jsem obavy, že jizva bude velká, nevzhledná a bude vidět i v plavkách. V rámci svého strachu jsem ještě před nástupem do porodnice začala zjišťovat, jak se o jizvu po císařském řezu správně starat.

Přípravky na jizvu po císaři

Trh je plný prostředků, které doporučují perfektní zahojení různých druhů jizev. Načetla jsem si spoustu diskuzí, vyslechla babské rady a radila se i v kamenné lékárně. Na základě kladných hodnocení a doporučení mé dobré kamarádky jsem na konec na Lékárna.cz koupila Scar Esthetique krém a přibalila si ho sebou rovnou do porodnice.

Hojení jizvy po císařském řezu

Porod císařským řezem byla moje první operace a skutečně jsem vůbec nevěděla do čeho jdu. Že mě jizva bude bolet jsem si předem uvědomovala, že opravdu ale půjde o nepříjemný kosmetický zásah na těle, jsem si neuměla ani představit.

Po operaci jizva bolela, vypadala nehezky, levá část se zanítila a praskl i jeden steh. Na obou koncích byla jizva rozšířená, po celé délce zarudlá a vystouplá.  Po prasklém stehu vznikl promáčklý prostor, který vypadal nevzhledně. Bylo mi do breku.

Jizva před použitím krému

V nemocnici jsem dostávala léky proti bolesti a na jizvu chladivé obklady. Jizva ale hřála a stále v ní cukalo. Začala jsem tedy používat krém Scar Esthetic a čekala od něho pomoc při hojení. Po nanesení vytvořil jemný film, který okolí kolem rány zklidnil, ale nezmokval. Po pár dnech se jizva zacelila a začala blednout. Zarudnutí zcela vymizelo.

Jizva po císařském řezu, po používání Scar Esthetique

Po pravidelném mazání a masážích jsem začala zaznamenávat, že se jizva stahuje a vystoupnutá místa začínají uhlazovat. Po čase byla jizva úplně hladká.  Při používání krému jsem ani jednou nezaznamenala, že by jizva byla suchá, odlupovala se z ní tenká vrstvička kůže nebo že by bolela.  V současné chvíli zůstala po nevzhledné jizvy jen bílá tenká čárka, která na první pohled není téměř vidět. 

Jizva po používání krému

Doporučení krému Scar Esthetique

Krém jsem po porodu používala i na strie, které se mi na břiše během těhotenství udělaly. Jejich vzhled se velmi zlepšil a zůstaly po nich jen jemné světlé čárky.  Na Scar Esthetic nedám dopustit a doporučuji ho všem maminkám, které musí podstoupit císařský řez nebo mají strie.  

 

Mgr. Dominika Košnarová, DiS.

Mgr. Dominika Košnarová, DiS.

20. únor 2018
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více

Prozradíme vám, co přesně se skrývá za tajemným názvem dračí krev a k čemu se tato substance hodí.

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.