Lékárna.cz

Je přírodní vlasová kosmetika skutečně lepší než ta s „chemií“?

Dechberoucí, zdravě vypadající, lesklé, jemné a hladké vlasy – kdo by po nich netoužil? Těch, co je mají od přírody je hrstka, my ostatní musíme spoléhat na kvalitní vlasovou kosmetiku. Díky ní se můžeme vysněnému cíli hodně přiblížit. Záleží však na správném výběru, což někdy bývá kamenem úrazu. Pojďme se tedy na vlasovou kosmetiku podívat trochu podrobněji.

Je přírodní vlasová kosmetika skutečně lepší než ta s „chemií“?
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Jak vybírat vlasovou kosmetiku

V první řadě je důležité vědět, jaký typ vlasů máte  – zda jsou jemné, suché, mastné, barvené apod., od toho se výběr pro vás nejvhodnější vlasové kosmetiky odvíjí. Za druhé byste si měly ujasnit, zda dáte přednost vlasovým přípravkům obsahující „chemii“, či zvolíte čistě přírodní šampony bez silikonů, sulfátů a parabenů.

Výhody a nevýhody silikonů ve vlasové kosmetice

Většina vlasových přípravků běžně dostupných v drogeriích, ať už to jsou šampony, kondicionéry či vlasové oleje, obsahuje zmíněné silikony, sulfáty a parabeny. Ve složení je poznáte podle přípon CONE, SILOXANE či CONOL v názvech složek (např. DIMETHICONE, AMODIMETHICONE, TRIPHENYL TRIMETHICONE, CYCLOPENTHASILOXANE, DIMETHICONOL).

Ty způsobují, že vlasy jsou po umytí krásně hladké, lesklé, a jemné na dotek. Silikon obalí vlasové vlákno, chrání ho před UV zářením, vysoušením, zacucháváním a mechanickým poškozením. Netrvá to však věčně. Zmíněný silikonový film obvykle není rozpustný ve vodě, a tak s každým mytím vlasů dochází k dalšímu obalení vlasu a vrstvení silikonu. V konečném výsledku tento silikonový obal vlas uzavře, ten nemůže být hydratován a usychá. Vlasy se pak zacuchávají, lámou, jsou bez lesku a celkově nevypadají zdravě. Navíc - o zdravotním dopadu silikonů, sulfátů a parabenů používaných ve vlasové kosmetice by šlo dlouze polemizovat

Výhody a nevýhody vlasové kosmetiky bez chemie

Jinou alternativou jsou šampony bez silikonů, sulfátů a parabenů. Jde o čistě přírodní vlasové produkty bez chemie. Vlasy jsou po nich také krásně hladké, lesklé a zdravé, a navíc tento druh šamponů nezatěžuje životní prostředí.

Trocha trpělivosti bude třeba, pokud jste doposud používali pouze vlasovou kosmetiku „s chemií“. Při prvním použití vlasové kosmetiky bez sulfátů a silikonů budete možná zaskočeni nižší pěnivostí šampónu a vlasy nemusí jít rozčesat po kondicionéru tak snadno, jako jste byli dosud zvyklí. Neházejte však flintu do žita a vydržte. Silikon se postupně z vlasů vymyje a po čtyřech týdnech už uvidíte velkou změnu.

Pokud se rozhodnete jít touto cestou „bez chemie“, nezapomeňte, že je třeba začít kromě šampónů bez silikonů, sulfátů a parabenů, používat i ostatní vlasové přípravky bez těchto látek, aby byl výsledek stoprocentní.

Správný výběr je jen na vás

Konečné rozhodnutí, jakou vlasovou kosmetiku budete nakonec používat, záleží jen opravdu na vás. Důležité je, aby vám vyhovovala a cítili jste se dobře. A pokud vám vaše současná vlasová kosmetika přestane „sedět“,  není nic jednoduššího než vyzkoušet něco jiného. Třeba právě přírodní vlasovou kosmetiku, které je dnes na trhu mnoho a vybere si skutečně každý.

Přečtěte si také

Probiotika napomáhají imunitnímu systému v boji s nemocemi tím, že podporují zdraví střevního mikrobiomu a chrání ho před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami i viry. Najdeme je v běžné stravě,…

více

CRP test slouží k určení toho, zda jde je původcem infekce bakterie či vir. Udává hodnotu C-reaktivního proteinu v krvi. Pokud jeho hladina stoupá, značí to, že v našem těle probíhá infekce. 

více

Toxoplasma gondii je jednobuněčný prvok, který způsobuje stejnojmennou nemoc zvanou toxoplazmóza. Je nenápadná a málokdo o ní ví, že ji má nebo měl. Obávat se jí musí nastávající maminky, protože…

více

Crohnova choroba je autoimunitní chronické onemocnění trávicího traktu. Způsobuje zánětlivé procesy v různých částech trávicí soustavy, nejčastěji však v oblasti spojení tenkého a tlustého střeva.…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.