Doprava zdarma nad 599 Kč. Přihlaste se k newsletteru!
Lékárna.cz

Je přírodní vlasová kosmetika skutečně lepší než ta s „chemií“?

Je přírodní vlasová kosmetika skutečně lepší než ta s „chemií“?
Sdílet

Dechberoucí, zdravě vypadající, lesklé, jemné a hladké vlasy – kdo by po nich netoužil? Těch, co je mají od přírody je hrstka, my ostatní musíme spoléhat na kvalitní vlasovou kosmetiku. Díky ní se můžeme vysněnému cíli hodně přiblížit. Záleží však na správném výběru, což někdy bývá kamenem úrazu. Pojďme se tedy na vlasovou kosmetiku podívat trochu podrobněji.

Jak vybírat vlasovou kosmetiku

V první řadě je důležité vědět, jaký typ vlasů máte  – zda jsou jemné, suché, mastné, barvené apod., od toho se výběr pro vás nejvhodnější vlasové kosmetiky odvíjí. Za druhé byste si měly ujasnit, zda dáte přednost vlasovým přípravkům obsahující „chemii“, či zvolíte čistě přírodní šampony bez silikonů, sulfátů a parabenů.

Výhody a nevýhody silikonů ve vlasové kosmetice

Většina vlasových přípravků běžně dostupných v drogeriích, ať už to jsou šampony, kondicionéry
či vlasové oleje, obsahuje zmíněné silikony, sulfáty a parabeny. Ve složení je poznáte podle přípon CONE, SILOXANE či CONOL v názvech složek (např. DIMETHICONE, AMODIMETHICONE, TRIPHENYL TRIMETHICONE, CYCLOPENTHASILOXANE, DIMETHICONOL).

Ty způsobují, že vlasy jsou po umytí krásně hladké, lesklé, a jemné na dotek. Silikon obalí vlasové vlákno, chrání ho před UV zářením, vysoušením, zacucháváním a mechanickým poškozením. Netrvá to však věčně. Zmíněný silikonový film obvykle není rozpustný ve vodě, a tak s každým mytím vlasů dochází k dalšímu obalení vlasu a vrstvení silikonu. V konečném výsledku tento silikonový obal vlas uzavře, ten nemůže být hydratován a usychá. Vlasy se pak zacuchávají, lámou, jsou bez lesku a celkově nevypadají zdravě. Navíc - o zdravotním dopadu silikonů, sulfátů a parabenů používaných ve vlasové kosmetice by šlo dlouze polemizovat.

Výhody a nevýhody vlasové kosmetiky bez chemie

Jinou alternativou jsou šampony bez silikonů, sulfátů a parabenů. Jde o čistě přírodní vlasové produkty bez chemie. Vlasy jsou po nich také krásně hladké, lesklé a zdravé, a navíc tento druh šamponů nezatěžuje životní prostředí.

Trocha trpělivosti bude třeba, pokud jste doposud používali pouze vlasovou kosmetiku „s chemií“. Při prvním použití vlasové kosmetiky bez sulfátů a silikonů budete možná zaskočeni nižší pěnivostí šampónu a vlasy nemusí jít rozčesat po kondicionéru tak snadno, jako jste byli dosud zvyklí. Neházejte však flintu do žita a vydržte. Silikon se postupně z vlasů vymyje a po čtyřech týdnech už uvidíte velkou změnu.

Pokud se rozhodnete jít touto cestou „bez chemie“, nezapomeňte, že je třeba začít kromě šampónů bez silikonů, sulfátů a parabenů, používat i ostatní vlasové přípravky bez těchto látek, aby byl výsledek stoprocentní.

Správný výběr je jen na vás

Konečné rozhodnutí, jakou vlasovou kosmetiku budete nakonec používat, záleží jen opravdu na vás. Důležité je, aby vám vyhovovala a cítili jste se dobře. A pokud vám vaše současná vlasová kosmetika přestane „sedět“,  není nic jednoduššího než vyzkoušet něco jiného. Třeba právě přírodní šampony, kterých je dnes na trhu celá řada a vybere si skutečně každý - vyzkoušet můžete třeba značku Weleda nebo Hristina.

 

15. srpen 2018
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Mlsat se dá i zdravě. Připravte dětem do školy nebo na rodinný výlet vydatnou svačinku nabitou energií a bohatou na vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Pojďme na to.

více

Děti sušenky milují... Jenže ty kupované většinou obsahují palmový olej a obří dávku cukru. Proto je zkuste upéct doma sami a dětem je pak zabalit ke svačině do školy! Variací zdravých cookies je…

více

Pro správné fungování organismu je nutné pít dostatečné množství tekutin. Přesto trpí mírnou dehydratací stále velké množství lidí. Rizikovější skupiny jsou děti a senioři, u kterých bychom na pitný…

více

S nepříjemnými příznaky tohoto onemocnění se potýká až 10 % dětí ve věku 3-7 let. Jak toto kožní onemocnění rozeznat, léčit a jak mu předcházet, se dozvíte v našem článku.

více

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více