Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Jak na dětské opruzeniny?

Jak na dětské opruzeniny?

Péče o tělo Děti Kůže

I když se říká, že je něco hebké jako dětská prdýlka, někdy i ty nejmenší právě na zadečku přepadne trápení v podobě opruzeniny. Ta se projevuje jako zarudlé místo, někdy i s pupínky nebo mokvajícími puchýřky. Opruzeniny navíc kazí vašemu děťátku náladu, ruší spánek a zneklidňují ho, proto je důležité s opruzeninou zatočit co nejrychleji.

Jak na dětské opruzeniny?

Opruzeniny se nejčastěji objevují v oblasti plenek. Mohou ale zlobit i ve špatně dostupných záhybech kůže, kde si jich nemusíme v počátečním stádiu vůbec všimnout. Jakmile opruzeninu odhalíme, musíme ji začít léčit, aby nepřerostla v bolavé mokvající a špatně hojivé místo.

Zadeček a okolí genitálií je u miminek velmi namáhané. Dětské opruzeniny vznikají nejčastěji tak, že pokožku dráždí moč a stolice, které vytvářejí vlhké a teplé prostředí, které je pro vznik opruzeniny ideální. Proto je nutné takové místo nechat při přebalování dobře větrat a před zabalením do plenky natřít šetrným čistě přírodním krémem bez chemických přísad, který prdelku vašeho zlatíčka spolehlivě ochrání.

Opruzeniny mohou ovšem vzniknout i špatně zvolenou plenou, kdy malá plenka dře pokožku a tyto oděrky se potom přemění v opruzeniny. Stejně tak může v záhybech narušovat kůži nevhodné oblečení. Podráždění může také vzniknout chemickými látkami ve vaší kosmetice či přebalovacích pomůckách.

Žádná chemie, jen čistá příroda

Při opruzeninách u miminek také omezte používání jakékoliv chemie. Jsou-li u vašeho miminka opruzeniny opakované a časté, může jít o alergii právě na některou složku v přebalovací hygieně. V takovou chvíli jsou nejlepší krémy, ubrousky i pleny bez chemických vůní a příměsí.

Rychle se zbavíte opruzeniny tak, že zklidníte pokožku v daných partiích, dostatečně místo větráte a pečlivě před zabalením natřete. Veškerá kosmetika by měla být čistě přírodní, a tudíž pro vaše miminko co nejpřirozenější.

Pro zadeček je ideální opláchnout ho při každém přebalování čistou vodou. Důležité je dětskou pokožku také hezky promazat a vytvořit na ní ochranný film vhodným dětským olejem bez chemikálií.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Online - Poradíme Vám