Lékárna.cz
Hledat

Jak na dětské opruzeniny

I když se říká, že je něco hebké jako dětská prdýlka, někdy i ty nejmenší právě na zadečku přepadne trápení v podobě opruzeniny. Ta se projevuje jako zarudlé místo, někdy i s pupínky nebo mokvajícími puchýřky. Opruzeniny navíc kazí vašemu děťátku náladu, ruší spánek a zneklidňují ho, proto je důležité s opruzeninou zatočit co nejrychleji.

Jak na dětské opruzeniny
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Kde se objevují opruzeniny

Opruzeniny se nejčastěji objevují v oblasti plenek. Mohou ale zlobit i ve špatně dostupných záhybech kůže, kde si jich nemusíme v počátečním stádiu vůbec všimnout. Jakmile opruzeninu odhalíme, musíme ji začít ošetřovat, aby nepřerostla v bolavé mokvající a špatně hojivé místo.

Jak vznikají opruzeniny u dětí

Zadeček a okolí genitálií je u miminek velmi namáhané. Dětské opruzeniny vznikají nejčastěji tak, že pokožku dráždí moč a stolice, které vytvářejí vlhké a teplé prostředí, které je pro vznik opruzeniny ideální. Proto je nutné takové místo nechat při přebalování dobře větrat a před zabalením do plenky natřít šetrným krémem, který prdelku vašeho zlatíčka spolehlivě ochrání.

Opruzeniny mohou ovšem vzniknout i špatně zvolenou plenou, kdy malá plenka dře pokožku a tyto oděrky se potom přemění v opruzeniny. Stejně tak může v záhybech narušovat kůži nevhodné oblečení. Podráždění může také vzniknout chemickými látkami ve vaší kosmetice či přebalovacích pomůckách.

Přírodní dětská kosmetika a opruzeniny

Při opruzeninách u miminek také omezte používání jakékoliv chemie. Jsou-li u vašeho miminka opruzeniny opakované a časté, může jít o alergii právě na některou složku v přebalovací hygieně. V takovou chvíli jsou nejlepší přírodní krémy, ubrousky i pleny bez chemických vůní a příměsí.

Jak se zbavit dětských opruzenin

Rychle se zbavíte opruzeniny tak, že zklidníte pokožku v daných partiích, dostatečně místo větráte a pečlivě před zabalením natřete. Veškerá kosmetika by měla být čistě přírodní, a tudíž pro vaše miminko co nejpřirozenější.

Pro zadeček je ideální opláchnout ho při každém přebalování čistou vodou. Důležité je dětskou pokožku také hezky promazat a vytvořit na ní ochranný film vhodným dětským olejem bez chemikálií.

 

Rada lélárníka

Pokud jsou opruzeniny úporné, nemizí, mokvají, jsou až do krve či se zhoršují, neváhejte s návštěvou pediatra.

% Výhodné nabídky a akce rovnou do e-mailu
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Pokud nevíte, co…

více

Jak poznat, že máte angínu a jak se angína léčí? Jaké jsou druhy angíny a jak se angíně vyhnout? Prozradíme v našem článku.

více

Přidala se k příšerné bolesti v krku ještě vyrážka? Může se jednat o spálovou angínu. Jak s ní zatočit si povíme v na…

více

Přečtěte si, co je to roztroušená skleróza, jaká je diagnostika roztroušené sklerózy, jaké jsou její nejčastější projevy,…

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.