Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Inosin vám pomůže při intenzivním tréninku

Inosin vám pomůže při intenzivním tréninku

Ženy Muži

Při intenzivním sportu můžeme občas pocítit nedostatečný příjem kyslíku, a to zejména při vytrvalostních aktivitách a těžších cvicích. Tento problém může vyřešit inosin.

Inosin vám pomůže při intenzivním tréninku

Co je inosin

Inosin je látka přirozeně přítomná v našem těle. Uplatňuje se při tvorbě tzv. adenosin trifosfátu (ATP). ATP je obsažen v každé buňce našeho těla a slouží jako velmi výhodný zdroj energie. Bez ATP bychom nebyli schopni jediného pohybu, je pro nás tedy stejně nezastupitelný jako kyslík nebo voda.

Kde najdeme inosin

Bohatým zdrojem inosinu jsou pivovarské kvasinky a vnitřnosti. Pro pohodlnější konzumaci je inosin dostupný i jako potravní doplněk ve formě tablet.

Doporučená denní dávka

Naše tělo si umí inosin vyrábět samo, proto není substituce v potravě nebo potravních doplňcích nezbytná. Někteří sportovci užívají inosin ke zlepšení své fyzické kondice. V tomto případě se většinou užívá v dávce 800 mg na den po dobu 5 dní až jednoho týdne.

Možná rizika inosinu

Rozhodnete-li se užívat inosin jako potravní doplněk, konzultujte to se svým lékařem. Užívání inosinu může zhoršit průběh dnavého onemocnění kloubů.

Pro koho je inosin vhodný

Někteří sportovci inosin užívají ke zlepšení svých sportovních výkonů jako doplněk k tréninku. Tento efekt však není spolehlivě prokázán.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám