Lékárna.cz

Inosin vám pomůže při intenzivním tréninku

Inosin vám pomůže při intenzivním tréninku
Sdílet

Při intenzivním sportu můžeme občas pocítit nedostatečný příjem kyslíku, a to zejména při vytrvalostních aktivitách a těžších cvicích. Tento problém může vyřešit inosin.

Co je inosin

Inosin je látka přirozeně přítomná v našem těle. Uplatňuje se při tvorbě tzv. adenosin trifosfátu (ATP). ATP je obsažen v každé buňce našeho těla a slouží jako velmi výhodný zdroj energie. Bez ATP bychom nebyli schopni jediného pohybu, je pro nás tedy stejně nezastupitelný jako kyslík nebo voda.

Kde najdeme inosin

Bohatým zdrojem inosinu jsou pivovarské kvasinky a vnitřnosti. Pro pohodlnější konzumaci je inosin dostupný i jako potravní doplněk ve formě tablet.

Doporučená denní dávka

Naše tělo si umí inosin vyrábět samo, proto není substituce v potravě nebo potravních doplňcích nezbytná. Někteří sportovci užívají inosin ke zlepšení své fyzické kondice. V tomto případě se většinou užívá v dávce 800 mg na den po dobu 5 dní až jednoho týdne.

Možná rizika inosinu

Rozhodnete-li se užívat inosin jako potravní doplněk, konzultujte to se svým lékařem. Užívání inosinu může zhoršit průběh dnavého onemocnění kloubů.

Pro koho je inosin vhodný

Někteří sportovci inosin užívají ke zlepšení svých sportovních výkonů jako doplněk k tréninku. Tento efekt však není spolehlivě prokázán.

27. únor 2017
Témata článku
Ženy Muži
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Konopí je dnes dobře známé a používané nejen v medicíně, ale také v kosmetice, kde je jedním z nejčastěji používaných top látek dnešního trhu.

více

Co to je, jaké jsou účinky propolisu a kdo by si na něj měl dát pozor, prozradíme v našem článku.

více

Řepík lékařský byl používaný v magii a léčení již od starodávných dob. K čemu však doopravdy slouží? Prozradíme v našem článku.

více

Co by to byl podzim bez dýně. Pokud jste v létě poctivě zalévali, tak teď už jistě sklízíte tyto na pohled krásné plody, které dovedou posloužit jak k snědku, tak i jako podzimní dekorace. Například…

více
Zeptejte se lékárníka

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.