Lékárna.cz
Hledat

Inosin vám pomůže při intenzivním tréninku

Inosin vám pomůže při intenzivním tréninku
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Při intenzivním sportu můžeme občas pocítit nedostatečný příjem kyslíku, a to zejména při vytrvalostních aktivitách a těžších cvicích. Tento problém může vyřešit inosin.

Co je inosin

Inosin je látka přirozeně přítomná v našem těle. Uplatňuje se při tvorbě tzv. adenosin trifosfátu (ATP). ATP je obsažen v každé buňce našeho těla a slouží jako velmi výhodný zdroj energie. Bez ATP bychom nebyli schopni jediného pohybu, je pro nás tedy stejně nezastupitelný jako kyslík nebo voda.

Kde najdeme inosin

Bohatým zdrojem inosinu jsou pivovarské kvasinky a vnitřnosti. Pro pohodlnější konzumaci je inosin dostupný i jako potravní doplněk ve formě tablet.

Doporučená denní dávka

Naše tělo si umí inosin vyrábět samo, proto není substituce v potravě nebo potravních doplňcích nezbytná. Někteří sportovci užívají inosin ke zlepšení své fyzické kondice. V tomto případě se většinou užívá v dávce 800 mg na den po dobu 5 dní až jednoho týdne.

Možná rizika inosinu

Rozhodnete-li se užívat inosin jako potravní doplněk, konzultujte to se svým lékařem. Užívání inosinu může zhoršit průběh dnavého onemocnění kloubů.

Pro koho je inosin vhodný

Někteří sportovci inosin užívají ke zlepšení svých sportovních výkonů jako doplněk k tréninku. Tento efekt však není spolehlivě prokázán.

Témata článku
Ženy Muži
Navštivte související produktové kategorie
Sportovní výživa Minerály a stopové prvky
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Rýma je akutní, infekční a většinou je způsobená viry. Spolu s kašlem jde o nejčastější onemocnění dětí a dospělých. Povíme vám, jak se s ní popasovat, aby vás dlouho netrápila.

více

Dozvíte se, jak chrapot vzniká a co na něj platí, abyste se dostali brzo do formy a začali znovu mluvit.

více

Poradíme, jak správně změřit teplotu u dětí, jak srazit vysokou horečku a kdy už je na čase vyhledat lékaře nebo volat záchranku.

více

Prozradíme vám, čím vším je hlíva ústřičná prospěšná pro náš organismus a také vám poradíme, jak ji užívat, aby našemu tělu prospěla.

více
Zeptejte se lékárníka

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.