Lékárna.cz

Homeopatie pro maminky. Jak na podporu kojení?

Homeopatie v někom vzbuzuje nedůvěru, jiní jsou zase přesvědčení, že pomáhá. Jaká homeopatika by neměla chybět v domácí lékárničce každé maminky? Třeba ta na podporu kojení.

Homeopatie pro maminky. Jak na podporu kojení?
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Homeopatika v těhotenství a kojení

Téměř žádná maminka se nevyhne únavě a bolestem prsou kvůli častému kojení. Není výjimkou, že je laktace nedostatečná, nebo naopak vysoká. Homeopatická léčiva nemají žádné kontraindikace s ostatními léky, takže je můžete bez obav užívat i v období těhotenství a kojení. Mohou se dokonce podávat i samotným kojencům.

Základní homeopatická lékárnička

Kojící maminku může potkat mnoho ne zrovna příjemných situací. Mezi nejčastější patří nízká laktace neboli tvorba mateřského mléka. V takovém případě mohou pomoci homeopatika na podporu kojení

Vzhledem k legislativní situaci vám k léčbě homeopatiky nemůžeme uvést konkrétní řešení daných obtíží. Proto se o výběru správného homeopatika poraďte s lékařem homeopatem, v lékárně nebo u nás na stránkách v poradně, se zkušenými lékárníky.

Pitný režim v době kojení

V období kojení je také velmi důležité, aby maminka více pila. Nejlépe vodu, přírodní neslazené šťávy nebo čaj. Naopak by se měla vyhýbat slazeným a syceným nápojům, džusům s umělými barvivy a různým limonádám.

Zánět prsu

Dalším poměrně častým problémem kojících maminek jsou velmi bolestivé záněty prsních žláz. Jedná se o bakteriální infekci, kdy se drobným zraněním na bradavce dostanou bakterie do mléčné žlázy.

Jak předejít zánětu prsu

Jako prevence se doporučuje vždy po kojení potřít bradavku mateřským mlékem, které v sobě má protilátky. Rozvoji zánětu lze zabránit také včasným užitím homeopatik.

Pokud maminka nezačně problém řešit včas, může se stav zhoršit a lékař doporučí léčbu antibiotiky. Během ní se mohou homeopatika pořád užívat. Podpoří tak účinky antibiotik. 

Předejít zánětu prsu je možné i přikládáním chladných tvarohových obkladů po kojení alespoň na 20 minut. Prevencí je také kojit dostatečně dlouho, aby v prsech nezůstávalo neodpité mateřské mléko. Pokud se mamince tvoří nadbytek mléka, je vhodné po kojení ještě mléko odstát pomocí prsní odsávačky mléka.

Kojení a pití teplých a studených nápojů

Pití chladnějších nápojů snižuje množství mateřského mléka nebo má neutrální vliv. Naopak pití většího množství teplých nápojů (čaje, teplé vody, zředěného džusu) zvyšuje tvorbu mateřského mléka.

Homeopatika pro miminka

Díky tomu, že homeopatika neobsahují téměř žádné množství účinné látky, jde o velmi zředěné léky, je možné je bez obav podat i miminkům a malým dětem. Podávání homeopatik kojencům je možné, pokud kuličku homeopatika rozpustíme v mateřském mléce nebo v kojenecké vodě a podáme miminku lžičkou nebo kapátkem do pusinky. Takto připravovaná homeopatika si před podáním miminku vždy připravujte nová.

Homeopatika lze miminkům a malým dětem podat i ve formě čípků nebo již zředěného roztoku do pusinky, které koupíte v lékárně. Pro starší děti se některé homeopatické léky připravují ve formě sirupu.

Témata článku
Děti Ženy
Navštivte související produktové kategorie
Homeopatika Děti a maminky

Přečtěte si také

Vitamín K se podílí na tvorbě srážecích faktorů a tím má vliv na správné srážení krve. Mimoto pravděpodobně ovlivňuje tvorbu bílkoviny odpovědné za vazbu vápníku v kostech. Vitamín K je vícesložkový,…

více

Fenylketonurie (PKU nemoc) je poměrně vzácná dědičná porucha metabolismu, která vlivem nedostatku jaterního enzymu fenylalaninhydroxylázy způsobuje hromadění aminokyseliny fenylalaninu v krvi a…

více

Přerušovaný půst (IF, tj. intermittent fasting) je přirozený proces střídání období, kdy jíme a kdy (během spánku) lačníme. Běžný vzorec je např. 16/8, (tj. 16 hodin půstu, 8 hodin, kdy můžete jíst)…

více

Také jste se setkali s názvy první, druhá, třetí, čtvrtá, pátá, šestá a sedmá dětská nemoc? Číslování nemocí pochází z doby, když se ještě moc nevědělo, co nemoci způsobuje. Tyto choroby postihují…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.