Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Homeopatie pro maminky. Jak na podporu kojení?

Homeopatie pro maminky. Jak na podporu kojení?

Děti Ženy

Homeopatie v někom vzbuzuje nedůvěru, jiní jsou zase přesvědčení, že pomáhá. Jaká homeopatika by neměla chybět v domácí lékárničce každé maminky? Třeba ta na podporu kojení.

Homeopatie pro maminky. Jak na podporu kojení?

Homeopatika v těhotenství a kojení

Téměř žádná maminka se nevyhne únavě a bolestem prsou kvůli častému kojení. Není výjimkou, že je laktace nedostatečná, nebo naopak vysoká. Homeopatická léčiva nemají žádné kontraindikace s ostatními léky, takže je můžete bez obav užívat i v období těhotenství a kojení. Mohou se dokonce podávat i samotným kojencům.

Základní homeopatická lékárnička

Kojící maminku může potkat mnoho ne zrovna příjemných situací. Mezi nejčastější patří nízká laktace neboli tvorba mateřského mléka. V takovém případě mohou pomoci homeopatika na podporu kojení. Maminky z Lékárny.cz doporučují přibalit do tašky do porodnice Ricinus Communis. Homeopatika se mohou podílet i na celkovém zlepšení zdravotního stavu.

Může ale nastat úplně opačný případ, a to když potřebujete dítě odstavit. Pak jsou vhodná homeopatika na ukončení kojení. Doporučujeme je i v případě, že se vám tvoří mléka zbytečně moc, což má za následek nepříjemné bolení prsou.

Pitný režim v době kojení

V období kojení je také velmi důležité, aby maminka více pila. Nejlépe vodu, přírodní neslazené šťávy nebo čaj. Naopak by se měla vyhýbat slazeným a syceným nápojům, džusům s umělými barvivy a různým limonádám.

Dalším poměrně častým problémem kojících maminek jsou velmi bolestivé záněty prsních žláz. Jedná se o bakteriální infekci, kdy se drobným zraněním na bradavce dostanou bakterie do mléčné žlázy. Jako prevence se doporučuje vždy po kojení potřít bradavku mateřským mlékem, které v sobě má protilátky. Rozvoji zánětu lze zabránit také včasným užitím homeopatik. Pokud však maminka nezačne problémy řešit hned, musí nastoupit léčba antibiotiky. Během ní se mohou homeopatika pořád užívat. Podpoří tak účinky antibiotik. Zkušenější maminky už ví, kdy začít s užíváním homeopatik a antibiotikům se úplně vyhnout.

Homeopatika pro miminka

Díky tomu, že homeopatika obsahují pouze velmi nízké množství léčivé látky, můžete je bez obav podávat i kojencům. Kuličky homeopatik se jim rozpustí v malém množství vody a pravidelně se jim podávají po lžičkách. O dávkování byste si však měli vždy promluvit s lékařem či lékárníkem.

Homeopatika se využívají například na podporu spaní pro kojence. Pomáhají také při růstu zubů nebo bolení bříška. Maminky je určitě rády vyzkouší i v případě, že jim miminko špatně pije - např. při kojení hltavě pije a polyká vzduch, což má za následek bolení bříška, když při kojení usíná nebo má opruzeniny.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Online - Poradíme Vám