Filtrační konvice na vodu BRITA využívají výměnné filtrační patrony, které snižují obsah těchto látek a zlepšují tak chuť a vzhled vody z kohoutku pro přípravu nápojů i pro vaření. Více než 40 let výzkumu vedlo k vývoji vodních filtrů BRITA a jedinečných filtračních patron BRITA navržených tak, aby filtrovaly lépe a déle.

Voda z kohoutku, ačkoliv je hygienicky nezávadná a splňuje ty nejpřísnější normy, může obsahovat látky ovlivňující její chuť a vzhled. Mezi tyto látky patří např. chlór, organické nečistoty a některé pesticidy. Ve vodě mohou být také přítomny těžké kovy olovo a měď.

Proč používat filtry BRITA?

  • Filtry BRITA poskytují Vaší rodině čistější a průzračnější vodu vynikající chuti každý den.
  • Zajišťují skvělou chuť i vzhled studených nápojů, kávy a čaje.
  • Zlepšují barvu a vzhled jídla vařeného ve filtrované vodě.
  • Používáním filtrované vody chráníte domácí elektrospotřebiče před usazováním vodního kamene.
  • Již není třeba kupovat drahé balené vody. S vodními filtry Brita výrazně šetříte nejen svou peněženku, ale i čas a fyzické síly.
  • Žádné skladování kartonů s vodami, žádné vyhazování nadměrného plastového odpadu..
  • I Vaši domácí mazlíčci, citliví na chlór ve vodě z kohoutku, filtrovanou vodu ocení.
  • Řezané květiny déle vydrží a pokojové květiny lépe rostou.
  • Filtrovací proces se čtyřmi úrovněmi filtrace trvá pouhých pár minut.

Technologie Brita Maxtra - jedinečná 4-stupňová filtrace vody.
1. Intenzivní přeběžná filtrace - voda protéká jemným síťovým filtrem.
2. Iontoměničová filtrace - značně snižuje obsah vodního kamene (uhličitanovou tvrdost) - zároveň však zachovává pevné částice hořčíku a vápníku. Dále dochází k redukci těžkých kovů jako jsou olovo a měď.
3. Filtrace aktivním uhlíkem - aktivní uhlík značně snižuje obsah látek, které způsobují zápach a chuť (např. chlór), některých pesticidů a organických nečistot.
4. Intenzivní konečná filtrace - speciální jemný síťový filtr zadržuje směs částeček.

Jak dlouho vydrží filtrační patrona Maxtra?
Kvalita vody je rozdílná kraj od kraje a mnohdy i den ode dne na stejném místě. Tento střídající se efekt má pochopitelně vliv i na životnost filtrační patrony. Pro jistotu správné filtrace je doporučeno měnit filtrační patronu každé čtyři týdny. S jednou filtrační patronou si tak můžete vychutnat lepší vodu celý jeden měsíc. Navíc mají BRITA filtrovací konvice elektronický indikátor “Meter” nebo mechanický indikátor “Calendar” a vždy Vás upozorní na nutnost výměny patrony.

Standardy kvality
Produkty BRITA jsou vyráběny zejména v Německu, Velké Británi a Švýcarsku. V zájmu zajištění jejich vysoké kvality jsou neustále kontrolovány nejen při výrobě samotné, ale průběžně i nezávislými odborníky a institucemi, jako je renomovaný TÜV SÜD.

BRITA – kompletní řešení pro recyklaci
BRITA si vytyčila cíl vytvořit ekologické standardy vývoje a výroby svých produktů tak, aby byly přátelské k životnímu prostředí. Tyto požadavky bere v úvahu při posuzování využití stávajících zdrojů, vyloučení plýtvání a trvání na recyklaci svých výrobků. Uživatelé filtračních konvic BRITA mohou vrátit použité filtrační patrony zpět k prodejcům, které jsou následně odeslány zpátky do výrobního závodu k recyklaci. Jako „odměnu“ za své ekologické chování potom zákazník dostává od prodejce zajímavou slevu na nákup nových filtračních patron Brita Maxtra.