Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » 7 tipů pro silnější imunitu

7 tipů pro silnější imunitu

Pohyb Imunita Zdraví z přírody Psychika

Posilujte imunitu! Máme pro vás 7 druhů přípravků, které posílí imunitní systém a vy se tak snáz vyhnete typickým "zimním" nemocem.

7 tipů pro silnější imunitu

Pomoc z přírody

Houba reishi má řadu pozitivních vlastností - podporuje správné fungování imunitního systému, zpomaluje stárnutí, regeneruje játra a celkově čistí tělo. Echinacea spolu se zázvorem účinně stimulují obranyschopnost těla před viry a bakteriemi. Echinacea je označována také jako přírodní "antibiotikum" s širokým spekterm účinků a velmi dobře působí na onemocnění dýchacích cest. Pro správné fungování naší obranyschopnosti doporučujeme zvýšit příjem zinku s vitamínem C, které užívané společně zvyšují své účinky. (PharmDr. Kamila Horníčková)

1. Echinacea 

Echinacea dokáže v těle aktivovat bílé krvinky, které následně likvidují viry a bakterie. Pro zvýšení obranyschopnosti organismu je nutné užívat echinaceu, ať už v podobě tobolek, sirupu nebo třeba šumivých tablet, pravidelně a dlouhodobě. Zároveň je možné ji využít krátkodobě při léčbě infekcí horních cest dýchacích, při léčbě zánětů močových cest nebo také při detoxikaci organismu, zejména pak jater. Echinaceu mohou užívat děti, dospělí i nastávající maminky.

2. Vitamín C

Vitamín C je zcela nezbytný pro správnou funkci imunitního systému. Zároveň chrání buňky před poškozením volnými radikály a před oxidací. Také je zcela nepostradatelný pro správnou funkci nervového systému, kostí, svalů, šlach, cév, kůže, dásní, zubů a přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Preventivně užívejte doplňky stravy s vitamínem C dlouhodobě v pravidelných dávkách, při boji s infekcí je vhodné tyto dávky zvýšit.

3. Betaglukany

Zatímco betaglukany z obilovin pomáhají udržovat v rovnováze cholesterol a krevní cukr, betaglukany z hub a řas posilují imunitní systém. Do těla je možné je dostávat pomocí celé řady přípravků, jako jsou například sirupy, které se hodí zejména pro děti, nebo třeba kapslí.

4. Rakytník řešetlákový

Krom toho, že rakytník řešetlákový posiluje imunitní systém a ulevuje od únavy, horečnatých či infekčních onemocnění, také v těle stimuluje veškeré regeneranční procesy, podává se při zahlenění, onemocněních jater a plicních zánětech, hojí žaludek a zároveň reguluje krevní oběh. Pro děti se hodí například rakytník ve formě bonbonů nebo sirupu, dospělí uvítají spíše tobolky či čaj.

5. Lyzáty a enzymy

Lyzáty a enzymy jsou bakteriální látky, které dokáží nabudit imunitní systém tak, že ten pak porazí počínající infekce, aniž byste se vůbec všimli, že se o vás nějaká nemoc pokouší. Jejich nasazení je vhodné před dobou zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, tedy hlavně na podzim. Mezi nejznámnější volně prodejné lyzáty patří: GS Imunostim, Wobenzym a Preventan.

6. Reishi

Reishi se v čínské medicíně přezdívá houba nesmrtelnosti a po celá staletí se využívá pro svůj zásadní vliv na posílení imunity. Krom toho má antivirové, antibakteriální a protizánětlivé účinky. Reishi je možné užívat ve formě kapslí, kapek nebo jej také lze sušené přidávat do pokrmů.

7. Kolostrum

Kolostrum neboli mlezivo neboli "prvotní" mateřské mléko je bohaté na vitamíny, minerály a stopové prvky, které velmi významně podporují imunitní systém. Pro zvýšení obranyschopnosti organismu je vhodné užívat doplňky stravy s obsahem kolostra pravidelně.

Další tipy

Mezi další doplňky stravy, jež zlepšují funkci imunitního systému, patří například černý česnek, kurkumin či goji. Důležitý je i dostatečný pitný režim - vhodná je voda nebo bylinkové čaje. Nezapomeňte pravidelně větrat a hýbejte se - stačí krátká procházka v přírodě. 

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka