Lékárna.cz

6 tipů k posílení imunity

Jak posílit imunitu? Máme pro vás 6 tipů k posílení imunity, abyste se snáz vyhnuli sezónním nemocem. Přečtěte si náš článek!

6 tipů k posílení imunity
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Tento článek má pouze edukativní charakter, nenahrazuje poradu s lékařem nebo lékárníkem.

Jak posílit imunitu přírodními prostředky

Houba reishi má řadu pozitivních vlastností - podporuje správné fungování imunitního systému, napomáhá normální funkci oběhové soustavy a udržení hladiny cholesterolu v krvi. Echinacea spolu se zázvorem účinně stimulují obranyschopnost těla. Echinacea je označována také jako antioxidant a podporuje funkci dýchacích cest. Pro správné fungování naší obranyschopnosti doporučujeme zvýšit příjem zinku s vitamínem C, které užívané společně zvyšují své účinky. 

1. Echinacea 

Echinacea dokáže v těle aktivovat bílé krvinky, které následně likvidují viry a bakterie. Pro podporu obranyschopnosti organismu je nutné užívat echinaceu, ať už v podobě tobolek, sirupu nebo třeba šumivých tablet, pravidelně a dlouhodobě. Zároveň je možné ji využít krátkodobě k podpoře horních cest dýchacích nebo také při detoxikaci organismu, zejména pak jater. Echinaceu mohou užívat děti, dospělí i nastávající maminky.

2. Vitamín C

Vitamín C je zcela nezbytný pro správnou funkci imunitního systému. Zároveň chrání buňky před poškozením volnými radikály a před oxidací. Také je zcela nepostradatelný pro správnou funkci nervového systému, kostí, chrupavek, cév, kůže, dásní, zubů a přispívá ke snížení únavy a vyčerpání. Preventivně užívejte doplňky stravy s vitamínem C dlouhodobě v pravidelných dávkách, při boji s infekcí je vhodné tyto dávky zvýšit.

3. Rakytník řešetlákový

Krom toho, že rakytník řešetlákový podporuje imunitní systém a ulevuje od únavy, přispívá k normálnímu stavu pokožky, trávení, podporuje činnost kardiovaskulárního systému. Pro děti se hodí například rakytník ve formě bonbonů nebo sirupu, dospělí uvítají spíše tobolky či čaj.

4. Lyzáty a enzymy

Lyzáty a enzymy jsou bakteriální látky, které pomohou imunitnu systému. Jejich nasazení je vhodné před dobou zvýšeného výskytu respiračních onemocnění, tedy hlavně na podzim. Mezi nejznámnější volně prodejné lyzáty patří: GS Imunostim, Wobenzym a Preventan.

5. Reishi

Reishi se v čínské medicíně přezdívá houba nesmrtelnosti a po celá staletí se využívá pro svůj zásadní vliv na podporu imunity. Reishi je možné užívat ve formě kapslí, kapek nebo jej také lze sušené přidávat do pokrmů.

6. Kolostrum

Kolostrum neboli mlezivo neboli "prvotní" mateřské mléko je bohaté na vitamíny, minerály a stopové prvky, které velmi významně podporují imunitní systém. Je vhodné užívat doplňky stravy s obsahem kolostra pravidelně.

Další tipy k posílení imunity

Mezi další doplňky stravy, jež podporují funkci imunitního systému, patří například černý česnek, kurkumin, aloe, ženšen či zázvor. Důležitý je i dostatečný pitný režim - vhodná je voda nebo bylinkové čaje. Nezapomeňte pravidelně větrat a hýbejte se - stačí krátká procházka v přírodě. 

Symptomy nemoci či zdravotního problému popsané v tomto článku se u každého mohou projevit jinak. V každém případě konzultujte své zdravotní potíže vždy s lékařem.

Přečtěte si také

Probiotika a prebiotika jsou důležitá pro zdravý chod organismu nejen lidí, ale i zvířat. I ta se totiž mohou potýkat s problémy se střevním mikrobiomem. Nepatogenní bakterie, které probiotika…

více

Probiotika napomáhají imunitnímu systému v boji s nemocemi tím, že podporují zdraví střevního mikrobiomu a chrání ho před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami i viry. Najdeme je v běžné stravě,…

více

CRP test slouží k určení toho, zda jde je původcem infekce bakterie či vir. Udává hodnotu C-reaktivního proteinu v krvi. Pokud jeho hladina stoupá, značí to, že v našem těle probíhá infekce. 

více

Toxoplasma gondii je jednobuněčný prvok, který způsobuje stejnojmennou nemoc zvanou toxoplazmóza. Je nenápadná a málokdo o ní ví, že ji má nebo měl. Obávat se jí musí nastávající maminky, protože…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.