Lékárna.cz

Léky na vaginální mykózy LOMEXIN

LOMEXIN 600mg vaginální tobolka 1 kus.

Léčivý přípravek

LOMEXIN 600mg vaginální tobolka 1 kus. LOMEXIN 600mg vaginální tobolka 1 kus.

Používá se k léčbě kvasinkového zánětu pochvy a zevních rodidel u…

Skladem

299 Kč

Léky na vaginální mykózy LOMEXIN

Vaginální mykózy patří k problémům, se kterými se setkává téměř každá žena. Bohužel patří mezi neduhy, které se často opakují a projevují příznaky, jakými jsou pálení, svědění, zbarvený či zapáchající výtok. Nejčastěji je způsobuje kvasinka zvaná Candida albicans. Pokud se problémy včas neřeší, může se objevit i bolest při močení nebo otok zevní části rodidel.

Nejčastější příčiny vaginální mykózy

Příčin vzniku ženských obtíží jsou velmi individuální. Nicméně mezi nejčastější příčiny těchto obtíží patří oslabená imunita a narušená rovnováha ve vaginální sliznici, například dlouhodobým užíváním antibiotik. Své dělá i stres, nevhodná strava, oblečení nebo špatná hygiena.

Tyto všechny okolnosti mohou přispět k tomu, aby se v pochvě začaly množit kvasinky. Dalším důvodem může být zvýšená hladina estrogenů v těle, která se objevuje během těhotenství nebo při užívání hormonální antikoncepce.

Jak předejít vaginální infekci

Jako ve spoustě jiných případů, i zde platí, že nejlepší obranou je účinná prevence. Co tedy dělat, abyste snížili riziko, že vás postihne mykóza, na minimum?

  • Upravte celkově životní styl - z jídelníčku se pokuste vyřadit přemíru bílé mouky, soli, alkoholu a sladkostí.
  • Posilte celkově imunitu - použít na to můžete vitamíny, sport, saunování i vhodné doplňky stravy.
  • Vyvarujte se stresu - je velkým nepřítelem imunity organismu.
  • Věnujte se pečlivě hygieně - nic se ovšem nemá přehánět, i nadměrná hygiena může zapříčinit narušení poševního prostředí, a tím vznik obtíží. K intimní hygieně používejte zásadně mycí gely k tomu určené, nikoli běžné mýdlo či sprchový gel.
  • Pozor př sexu -  dbejte na to, aby nedošlo k poškození sliznice. I v tomto případě je důležité pečovat o čistotu intimních partií, zejména po sexu.
  • Zvolte vhodné oblečení - ženy trpící opakovanými mykózami by měly nosit prodyšné spodní prádlo z bavlny, nikoli ze syntetických materiálů. Vyvarovat by se měly též těsnému oblečení.
  • Plavky - v létě na sobě nenoste mokré plavky a vyhněte se koupání v ne zcela čisté vodě.
  • Menstruace - vyměňujte dostatečně často vložky či tampóny.
  • Na toaletě - při stolici je vhodné se utírat pouze směrem od pochvy ke konečníku, nikoli obráceně, to by mohlo dojít snadno k zanesení infekce.

Pokud se u vás již obtíže projevily, je třeba problém řešit. Ať už vás postihla mykóza nebo nějaký závažnější zánět, je dobré, aby se spolu s vámi léčil i váš sexuální partner, a to i když nepociťuje žádné obtíže. V opačném případě by mohlo docházet k opakovaným nákazám a vracejícím se potížím. Nezbytná je v době léčby sexuální abstinence.

Když máte vaginální mykózu

Při propuknutí onemocnění vám pomohou vaginální čípky, které rychle uleví od bolesti, svědění nebo pálení. Dalším účinným prostředkem je krém, který je určen i pro lokální léčbu partnera. Účinné jsou také výplachy pochvy – k sehnání jsou roztoky i šumivé tablety k jejich přípravě a skvělý pomocník, kterým je poševní sprcha. Koupele a výplachy lze připravit také z heřmánku.

Pro to, abyste vaginální mykóze předcházeli, je dobré se také vyhýbat sladkému a udržovat se fit a v psychické pohodě. Když už vás mykóza přeci jen postihne, určitě si z naší nabídky kvalitních a ověřených produktů a značek vyberete.

Kategorii Léky na vaginální mykózy najdete i na našem slovenském e-shopu MojaLekáreň.sk

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.