Lékárna.cz

Přírodní šampóny FEEL ECO

FEEL ECO Vlasový šampon na suché vlasy 300 ml

FEEL ECO Vlasový šampon na suché vlasy 300 ml FEEL ECO Vlasový šampon na suché vlasy 300 ml

Regenerační šampon s panthenolem a kofeinem pro mytí jemných,…

(1x)
Skladem už jen 1 - 2 kusy

150 Kč

FEEL ECO Vlasový šampon na mastné 300 ml

FEEL ECO Vlasový šampon na mastné 300 ml FEEL ECO Vlasový šampon na mastné 300 ml

Vyživující šampon s kofeinem pro časté a šetrné mytí krátkých,…

Momentálně nedostupné

FEEL ECO Vlasový šampon na normální vlasy 300 ml

FEEL ECO Vlasový šampon na normální vlasy 300 ml FEEL ECO Vlasový šampon na normální vlasy 300 ml

Posilující šampon s extra dávkou kofeinu pro časté a šetrné mytí…

(1x)
Momentálně nedostupné

Přírodní šampóny FEEL ECO

Přírodní šampony jsou bez silikonů, sulfátů a parabenů. Jde o čistě přírodní vlasové produkty bez chemie. Vlasy jsou po nich také krásně hladké, lesklé a zdravé, a navíc tento druh šamponů nezatěžuje životní prostředí. Vybírejte je podle typu vlasů, který máte - v naší nabídce najdete přírodní šampony pro suché a poškozené vlasy, pro mastné vlasy, pro vlasy s roztřepenými konečky nebo přírodní šampony proti vypadávání vlasů. 

Výhoda a nevýhoda silikonů ve vlasové kosmetice

Většina vlasových přípravků běžně dostupných v drogeriích, ať už to jsou šamponykondicionéry či vlasové oleje, obsahuje zmíněné silikony, sulfáty a parabeny. Ve složení je poznáte podle přípon CONE, SILOXANE či CONOL v názvech složek (např. DIMETHICONE, AMODIMETHICONE, TRIPHENYL TRIMETHICONE, CYCLOPENTHASILOXANE, DIMETHICONOL).

Ty způsobují, že vlasy jsou po umytí krásně hladké, lesklé, a jemné na dotek. Silikon obalí vlasové vlákno, chrání ho před UV zářením, vysoušením, zacucháváním a mechanickým poškozením. Netrvá to však věčně. Zmíněný silikonový film obvykle není rozpustný ve vodě, a tak s každým mytím vlasů dochází k dalšímu obalení vlasu a vrstvení silikonu. V konečném výsledku tento silikonový obal vlas uzavře, ten nemůže být hydratován a usychá. Vlasy se pak zacuchávají, lámou, jsou bez lesku a celkově nevypadají zdravě.

Přechod z běžných šamponů na přírodní šampony

Trocha trpělivosti bude třeba, pokud jste doposud používali pouze vlasovou kosmetiku „s chemií“. Při prvním použití vlasové kosmetiky bez sulfátů a silikonů budete možná zaskočeni nižší pěnivostí šampónu a vlasy nemusí jít rozčesat po kondicionéru tak snadno, jako jste byli dosud zvyklí. Neházejte však flintu do žita a vydržte. Silikon se postupně z vlasů vymyje a po čtyřech týdnech už uvidíte velkou změnu.

Pokud se rozhodnete jít touto cestou „bez chemie“, nezapomeňte, že je třeba začít kromě šampónů bez silikonů, sulfátů a parabenů, používat i ostatní vlasové přípravky bez těchto látek, aby byl výsledek stoprocentní.

Kategorii Přírodní šampóny najdete i na našem slovenském e-shopu MojaLekáreň.sk

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.