Lékárna.cz

Zeptejte se nás

Vaše zdraví je pro nás na prvním místě. Nasloucháme vám a respektujeme vaše přání týkající se péče o zdraví.

Ať už potřebujete pomoci s výběrem vhodného léku, doplňku stravy či vitamínu, naši lékárníci jsou tu pro vás! Poradí vám nejen s klasickými léčivy, ale mají zkušenosti i s přírodní léčbou, bylinnou terapií, Bachovými esencemi či homeopatií.

Ve všední dny, v časech 10-14 hodin, zastihnete naše lékárníky i na online chatu
V ostatních časech můžete kontaktovat naše lékárníky na emailu
 - odpověď v tomto případě čekejte během následujících 24 hodin (v pracovní dny).
 

Na všechny vaše dotazy odpoví tým lékárníků pod vedením Mgr. Pavly Horákové a PharmDr. Kamily Horníčkové.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými léčivy

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s přírodní léčbou či bylinnou terapií

On-line chat

Začít konverzaci

Nejsme právě online. Využijte pro svůj dotaz e-mail.

E-mail

Pokud je váš dotaz obsáhlý a potřebujete detailnější odpověď, napište nám na lekarnik@lekarna.cz a odpověď získáte do 24 hodin.

18 otázek a odpovědí

Vnitřní hemoroidy nejsou typicky tak bolestivé a projevují se jako světle červené krvácení doprovázející stolici. V některých případech mohou během stolice vyhřeznout a zase se vrátit zpátky. V případě objevení krve na toaletním papíře je dobré pro jistotu navštívit lékaře, aby vyloučil jiná onemocnění a popřípadě napsal léky na předpis na hemeroidy. Na léčbu vnitřních hemoroidů se používají čípky, nebo masti s aplikátory, které se po zavedení dostanou hlouběji do konečníku, kde působí.

Celá odpověď

Během těhotenství se hemeroidy mohou vyskytovat častěji, vzhledem k tlaku, kterým plod působí hlavně ke konci těhotenství na pánev a konečník. Základem léčby a prevence je dostatečný pitným režim a zvýšený příjem vlákniny, která pomáhá předcházet zácpě a následnému bolestivému vyprazdňování. Na hemeroidy v těhotenství i po porodu můžeme použít čípky nebo mast, která se nanáší do okolí konečníku, popřípadě se pomocí aplikátoru dá zavést do konečníku, takže se stejně jako čípky užívá i na léčbu vnitřních hemoroidů. Dále je možné použít i přípravky s obsahem dubové kůry, ať už ve formě gelu,…

Celá odpověď

Hemoroidy často bývají způsobené nesprávnou životosprávou, kdy je přijímáno málo vlákniny a není dostačující pitný režim a málo pohybu. Bolesti břicha a hemeroidy se proto mohou vyskytovat společně, jako součást potíží s trávením.

Celá odpověď

Ani jeden z těchto přípravků Vám na hemeroidy nedoporučuji používat. Hemeroid není zánětlivé onemocnění, jedná se o žilní problém. Proto je nejlepší kombinace čípku (ten je možné zavést 1-2xdenně) při nutkání na stolici po zavedení čípku je lepší nechat jej pouze na noc a přes den používat formu masti, gelu či krému. Z léků lze užívat venofarmaka.  

Celá odpověď

Ano, jízda na kole často zhorší průběh onemocnění. Pro jízdu na kole je třeba dodržovat velmi důsledně osobní hygienu, preventivně můžete oblast konečníku ošetřovat mastí s dubovou kůrou, používat prodyšné cyklo oblečení. Vyhnout se přenášení či zvedání kola.

Celá odpověď

Na vnější hemeroidy je vhodnější používat léčivé přípravky ve formě masti či krému, případně zdravotnické prostředky, které je možno použít ve formě masti, krému nebo gelu. Nanášíme na postižené místo minimálně 2x denně, vzhledem k silnému mechanickému namáhání postižených míst, tyto formy lze aplikovat i častěji. Je potřeba dodržovat zvýšený hygienický standard, vhodné je používat místo běžného toaletního papíru vlhčené ubrousky. Někdy méně oblíbené, ale stále účinné jsou i tradiční sedací koupele, kde je hlavní složkou dubová kůra. Otázka 4: Vadí na hemeroidy jízda na kole? Ano, jízda na…

Celá odpověď

K projevům patří bolest při stolici i při dlouhém sedu, ve stolici můžeme nalézt nitky i větší množství světlé krve, při pohmatu je možné cítit zduření, oblast může být svědivá, může se objevit i výtok a špinění spodního prádla. Před zahájením samoléčby je vždy nutná první návštěva lékaře, který potvrdí, že se jedná o hemeroidy, případně doporučí další vyšetření, aby nedošlo k zanedbání příznaku jiných onemocnění.

Celá odpověď

Hemeroidy jsou často opakující se chronický problém, který vzniká při oslabení žilních pleteně v oblasti konečníku. K jejímu oslabení mohou vést různé příčiny genetické i mechanické - přetěžování (časté zvedání těžkých těles, dlouhodobé jednostranné zatížení - sezení, cyklistika, těhotenství atd.) Dělíme je na vnitřní a vnější. Léčba je možná systémová i lokální. Nejlepší je kombinace obou cest- tablety, které posilují žilní stěnu, čípky a krémy, zrychlují zatažení a zmenšují bolestivost hemeroidu. Často je najdeme i s místně znecitlivující látkou.

Celá odpověď

Trápí vás vysoký tlak nebo zvýšený cholesterol? Pak pro vás máme pár tipů na domácí diagnostické přístroje, které vám pomohou být v obraze. Vysoký či nízký tlak? Pořiďte si tlakoměr! Je jich mnoho druhů, já ale doporučuji pažní a digitální, které jsou přesnější než ostatní druhy a jednoduše se s nimi zachází. Navíc mají velký displej a dobře čitelné hodnoty. Manipulace je jednoduchá - nasaďte manžetu na paži a stiskněte tlačítko. Manžeta se nafoukne a tlakoměr pak odečte hodnoty systolického a diastolického tlaku. A to je vše! Některé digitální tlakoměry dokonce ukládají měření i pro dva…

Celá odpověď

Na posílení žilní stěny je vhodné užívat tabletky, dále jsou pak k dostání gely a krémy, které se nanášejí lokálně a které potlačují bolest a zánět.

Celá odpověď

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.