Lékárna.cz

Mějte své zdraví pod kontrolou

Jsou domácí diagnostické přístroje spolehlivé? Co všechno s nimi mohu změřit?

Mgr. Pavla Horáková
Mgr. Pavla Horáková

Trápí vás vysoký tlak nebo zvýšený cholesterol? Pak pro vás máme pár tipů na domácí diagnostické přístroje, které vám pomohou být v obraze.

Vysoký či nízký tlak? Pořiďte si tlakoměr!

Je jich mnoho druhů, já ale doporučuji pažní a digitální, které jsou přesnější než ostatní druhy a jednoduše se s nimi zachází. Navíc mají velký displej a dobře čitelné hodnoty. Manipulace je jednoduchá - nasaďte manžetu na paži a stiskněte tlačítko. Manžeta se nafoukne a tlakoměr pak odečte hodnoty systolického a diastolického tlaku. A to je vše! Některé digitální tlakoměry dokonce ukládají měření i pro dva uživatele, lze je propojit s počítačem nebo aplikací v telefonu a hodnoty sdílet třeba s vaším lékařem.

Cholesterol, tichý zabiják cév

Pokud trpíte vyšším cholesterolem a snažíte se ho dietou snížit, doporučuji si vaši snahu ověřovat pomocí cholesterolmetru. Cholesterolmetr 3v1 je skvělý pomocník - umí totiž nejen měřit hodnoty cholesterolu, ale také glukózy a kyseliny močové. Navíc vám bude stačit jen opravdu malá kapička krve - vše je bezbolestné, rychlé a jednoduché. A za to vaše zdraví přece stojí, ne?

Obyčejná váha? Zvolte raději lékařskou

Místo obyčejné váhy si pořiďte váhu lékařskou nebo diagnostickou. Mají několik senzorů a dokáží přesně určit obsah tělesného tuku, BMI i podíl kosterních svalů. Navíc spočítají váš klidový denní metabolismus a navrhnou vám optimální denní spotřebu kalorií. Pokud se potřebujete zbavit pár kil navíc, bude se vám hodit i další funkce - některé váhy totiž umí rozlišit úbytek tuku a úbytek aktivní tělesné hmoty. Super, že?

S alkoholem za volant? Nikdy!

Kvalitní alkohol tester je malý a skladný, vejde se vám do kapsy i do kabelky. Pokud se chystáte na oslavu nebo párty a máte v úmyslu jet zpátky domů autem, vezměte si ho s sebou. Stačí jedno vdechnutí a za pár vteřin budete mít jasno, jestli si můžete sednout za volant nebo si radši zavoláte taxíka.

Měření teploty u malých dětí bývá občas problém

Pokud máte doma malé děti, určitě oceníte bezkontaktní teploměr. Stačí ho přiložit dítěti cca 3-5 cm od pokožky čela, kliknout a za pár vteřin víte, jak na tom váš miláček je. U teploměru si můžete vypnout zvukový signál, takže se nemusíte bát, že spící dítě probudíte. Navíc s ním můžete měřit i teplotu kojenecké stravy a mlíčka, vody ve vaně nebo teploty v místnostech. A pozor -není určen jen pro děti, ale i pro ty dospělé, kterým klasické měření teploty nevyhovuje.

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.