Lékárna.cz

Měkoučké, střapaté, hravé - vybíráme hračky pro psy!

Vybrali jsme pro vás několik tipů, jak vybrat hračku pro psy. Aby vás společný čas bavil ještě víc!

Měkoučké, střapaté, hravé - vybíráme hračky pro psy!
Sdílet
Navštivte související produktovou kategorii

Bez hraček by to nebyla legrace. Prohlubují náš vztah s chlupáčem, zabaví ho při dlouhých chvílích a dokážou se s nimi učit doslova psí kusy. Pokud jste už nějaký ten pátek páníčkem, určitě víte, že vybrat tu pravou není jen tak. Hračka pro pejsky musí něco vydržet, musí být bezpečná a musí se také líbit. I to je kritérium!

Pro psí destruktory

Necháte ho s hračkou pět minut o samotě, a když přijdete, zjistíte, že hračka tak nějak sama… explodovala? Máte doma asi psího destruktora. Pro takové vybírejte odolné psí hračky z gumy. Skvělá jsou také přetahovací lana a další hračky, na kterých vyřádí své ničitelské sklony. 

Náš tip

Pokud váš mazlík všechny hračky likviduje, zkuste mu je dávat opravdu jen na hraní. Naznačíte mu tím, že jsou vaše a on je má vlastně půjčené. Ve vaší nepřítomnosti ho zabavte žvýkacími dobrotami, jako jsou sušené vepřové uši, nožičky nebo šlachy.

Pro intelektuály psí říše

Zejména border kolie, pudly, retrívry a další plemena z žebříčků nejchytřejších psů je potřeba utahat nejen fyzicky, ale připravit jim i zábavu, při které si budou muset lámat hlavičku. Pro chytrolíny jsou ideální interaktivní hračky pro psy jako hlavolamy.

Svého pejska můžete naučit i aport – tedy přinesení a podržení hračky v několika krocích. Přetahovací hračky, míčky, plyšové hračky a další také používejte jako odměnu při splnění povelů. Uvidíte, jak chlupáče budou takové tréninky bavit!

Pro neposedné atlety 

Jsou pejsci, co neposedí a neposedí. Takoví, co by pořád někde lítali, milují většinou míčky! A létající talíř taky není k zahození. Nosit vám mohou úplně všechno. Jen u frisbee pozor – je nutné, aby bylo gumové a měkké, nikoliv plastové. Zoubky vašeho psa vám poděkují! 

Pro juniory, kteří nic nenechají na pokoji

A co pro štěňátka, která teprve objevují svět? Milují plyšové hračky, pískací hračky, míčky, uzlíky… vlastně všechno, co píská, třese se a s čím si chce hrát páníček. Radost malému objeviteli uděláte i pořízením gumové žvýkací hračky. Svět zkoumá právě prostřednictvím zoubků. Žvýkání totiž štěňátkům navozuje příjemný pocit. 

Miluje klacíky? Může ho to bolet! 

Jestliže váš pejsek miluje přinášení klacků, doporučujeme ho to raději odnaučit. Jde o nebezpečnou hračku. Klacek se totiž snadno zapíchne do země, a váš pejsek si o něj může hodně ublížit. Píchnout do krku nebo pod jazyk. Stejné to je s okem. Proto s nimi raději opatrně a zkuste psí pozornost směřovat k bezpečnější zábavě. 

Jak vyrobit hračky doma?

Hračky můžete vyrobit i doma! A skoro nic vás to nebude stát. Jen trochu trpělivosti a vynalézavosti.

Přetahovací uzlík

Snadno jej vyrobíte třeba ze staré deky nebo trička. Stačí látku nastříhat na delší proužky a z nich pak zamotat copánek se dvěma uzly na koncích. Doprostřed můžete třeba zamotat tenisák nebo další gumovou hračku. 

Domácí hlavolam

Psi milují čichání! A když u toho musí navíc přemýšlet, jde o ideální kombinaci. Proto jim doma zkuste připravit domácí hlavolam

  • Do formy na muffiny připravte pamlsky a ukažte pejskovi. Nechte ho, ať si z děr sám pamlsky vybere. Postupně je začněte zakrývat balónky a nechte pejska, aby si je sám dával pryč. Časem můžete pamlsky ukrýt jen do některých z děr a nechat ho, aby našel, kde se skrývají.
  • Další čmuchací hlavolamkou může být krabice od bot vyplněná tenkým papírem nebo třeba látkou. Do krabice vložte pár pamlsků a krabici vyložte výplní tak aby se k nim dostal postupně. Rozložte je, jak vás napadne!
Témata článku
Zvířata
Navštivte související produktovou kategorii
Potřeby pro zvířata

Přečtěte si také

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

Echinacea (Třapatka) je velmi dobře známá léčivka, která má svoje místo v domácí lékárničce. Pomůže vám totiž podpořit imunitní systém i zdraví horních cest dýchacích. Nehodí se ovšem pro každého, a…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.