Lékárna.cz

Už znáte máslo cupuacu? Je to pohlazení pro vaši pokožku

Jeho název zní exoticky a taky že exotické je. Strom, jehož plody slouží k výrobě cupuacu másla, je podobný kakaovníku a roste v severní Brazílii. Cupuacu máslo představuje ideální náhradu za bambucké máslo.

Už znáte máslo cupuacu? Je to pohlazení pro vaši pokožku
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Co to je cupuacu máslo

Strom Theobroma grandiflorum, někdy nazývaný amazonská palma, je poměrně unikát. Stále divoce roste v brazilské přírodě a nad jeho 1,5 kg vážícími plody (ořechy) zůstává rozum stát. Jádra těchto ořechů ukrývají poklad - malé fazolky plné blahodárného krémového másla. To se nadále využívá v kosmetice. Oproti bambuckému máslu, ve kterém se často dělají malé hrudky, je cupuacu máslo krásně jemné. Cupuacu máslo je také vynikající veganskou alternativou živočišného tuku lanolinu.

Strom začíná plodit až po třech letech a ročně průměrně dvanáct ořechů. Ořechy se zpracovávají pěkně po staru, ručně. Semena mají spoustu vlákniny, která se musí odstranit. Následně se za studena lisují a získává se z nich olej, který je tak hustý, až připomíná máslo.

Cupuacu máslo na pleť i vlasy

Pokud si koupíte cupuacu máslo, rozhodně ho budete chtít ochutnat. Má chutnat po čokoládě a ananasu, šťáva z ořechů zase po hrušce a banánu. Skutečná moc capuacu másla se ale neskrývá v jeho chuti, ale především v jeho účincích na pleť a vlasy.

Účinky cupuacu másla

Olej, nebo chcete-li máslo cupuacu velmi silně absorbuje vodu (dokonce o 120 % více než živočišný lanolin). Právě díky této schopnosti dokáže skvěle vyhlazovat vrásky. Rozlučte se s vysušenou pokožkou, protože cupucau máslo ji dokonale hydratuje. Má vysoký obsah fytosterolů, které oddalují přirozené stárnutí pleti. Zároveň uklidňuje podrážděnou kůži a urychluje její regeneraci.

Máslo a olej obsahují také řadu vitamínů, které předají vaší pokožce. Tak je pak krásně vyživená, pružná, jemná, hebká a vypadá o pěkných pár let mladší.

Cupucau máslo můžete používat buď samotné, nebo jako součást různých kosmetických přípravků. Pokud se rozhodnete pro variantu 100% přírodního másla, budete nadšení z jeho používání. Taje při 32 °C, a díky tomu se velmi snadno roztírá a pokožka ho rychle vstřebá, a to až do svých hlubokých vrstev.

Co obsahuje cupucau máslo

  • kyselinu linolovou (esenciální mastná kyselina),
  • kyselinu olejovou (nenasycená mastná kyselina),
  • kyselina stearová, palmitová, arachidová (nasycené mastní kyseliny),
  • fytosteroly a polyfenoly (antioxidanty).

K čemu se hodí cupuacu máslo

Cupuacu máslo je ideální pro suchou, citlivou, podrážděnou pokožku. Je vhodné i pro starší pleť, protože ta bývá často velmi vysušená. Máslo pomáhá redukovat vrásky tím, že pleť hydratuje a vypíná. Má také blahodárný vliv na vlasy. Jsou po něm lesklé, silné a vitální.

Vyzkoušejte cupuacu máslo na vlastní kůži!

Navštivte související produktové kategorie
Kosmetika a hygiena Kosmetika a hygiena Dermokosmetika

Přečtěte si také

Úpal a úžeh má většina lidí spojeno s létem, nicméně úpal se sluníčkem souviset přímo nemusí. To je také hlavní rozdíl mezi těmito dvěma nemocemi z přehřátí, které jsou jinak velmi podobné a odlišit…

více

Zarděnky neboli rubeola jsou infekční virové onemocnění, které patří do skupiny dětských infekčních chorob. Šíří se kapénkovou cestou – kašlem a kýcháním nakažených osob. Virus se dostává do…

více

Lymská borelióza je infekční onemocnění, kterou do našeho organismu doručí nakažené klíště, ve chvíli, kdy začne sát krev. Lymskou boreliózou se v Česku ročně nakazí zhruba tři a půl tisíce lidí. Jde…

více

Spalničky jsou vysoce nakažlivá virová choroba a jedna z hlavních příčin úmrtí malých dětí. Přestože existuje bezpečné a účinné očkování, stále dochází k rozsáhlým epidemiím. Nemoc způsobuje vysoce…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.