Lékárna.cz

Slovenský příběh přírodní kosmetiky DULCIA natural

Příběh přírodní kosmetiky DULCIA natural začal v r. 2014, kdy se Lucka Klebercová a Róbert Kleberc rozhodli založit firmu produkující výrobky na čistě přírodní bázi a na základě originálních receptur čerpajících i z původních dochovaných spisů o léčitelství. Značka na slovenském (českém) trhu působí od roku 2014 a za tu dobu si získala již mnoho spokojených zákazníků. Nedalo nám to a zeptali jsme se proto jednoho ze zakladatelů na pár otázek, které nás nejvíc zajímaly (a doufáme, že zaujmou i vás).

Slovenský příběh přírodní kosmetiky DULCIA natural
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Jak jste se vlastně k přírodní kosmetice a podnikání v tomto oboru dostali? Jaká je filozofie vaší značky?

Doma jsme si odjakživa vyráběli z nasbíraných bylinek krémy, masti a různé tinktury, které nám pomáhaly se zdravím. Kosmetika DULCIA natural tak bylo přirozené pokračování rodinné tradice. Naše kosmetika je čistá a jemná. Velký důraz klademe na vysokou kvalitu vstupních surovin a stejně tak i na velmi šetrné zpracování. Naše krémy jsou naším posláním, vyrábíme je skutečně s láskou a snažíme se naší ruční výrobě odevzdávat jen dobrou energii. Krémy obsahují 100 % účinných látek, žádná plnidla, žádnou čistou vodu. Použiváme růžovou vodu, čisté rostlinné a esenciální oleje a další aktivní látky, jejichž účinky jsou podložené relevantními výsledky z výzkumů a testování. Naše krémy pleti rozumí - to je naše filozofie.

Když se řekne přírodní či bio kosmetika, každá žena si představí nějakou značku či produkt, který má s tímto termínem spojenou. Existuje však norma či pravidlo, které výrobky mohou být takto označovány? A jak jsou na tom, v tomto smyslu, vaše produkty?

My zodpovídáme pouze za svoje výrobky. A je to skvělý pocit, že můžeme s úctou říct, že naše produkty jsou čisté a skutečně přírodní. Naše krémy obsahují 100 % přírodních složek a velké procento je v bio kvalitě. I naše vysoce účinné aktivní látky jsou vždy přírodní, bez systetických příměsí.

Bohužel, je nutné konstatovat, že legislativa nezadává výrobcům žádné limity pro to, odkdy se výrobek může označit za přírodní. Stačí, pokud je v obsahu minimáně procento jakékoliv přírodní látky a už to může být přírodní kosmetika. Kromě toho se používají i další syntetické, a bohužel i škodlivé látky... a nemusí jít jen o konzervanty, na které se poukazuje nejčastěji. Velmi často jsou škodlivé i emulgační látky či látky působící na texturu a pocit z krému. Jde o různé silikony a polymery, které naše pokožka vůbec nepotřebuje - právě naopak. Pro zákazníka jsou to údaje, které často nedokáže rozklíčovat. Složení výrobku je napsané speciálním jazykem, který dokáže rozpoznat, více méně, pouze odborník.

Jaké ingredience používáte, kde je mícháte a jak je testujete?

Hlavní složkou v naší výrobě je růžová voda v bio kvalitě přímo od zodpovědného farmáře z Bulharska, dalšími složkami jsou vzácné rostlinné a esenciální oleje, vitamíny a v neposlední řadě také výjimečné přírodní účinné látky, které dodávají našim produktům rozměr skutečně účinné a profesionální kosmetiky. Emulgační látky jsou velmi jemné a jejich základ tvoří olivový a kokosový olej.

Určitě vás bude zajímat i náš konzervační systém. Používáme jen velmi jemnou přírodní konzervační směs, která je u nás doplněna o přírodní antioxidanty (vitamín E, extrakt z grepových jadérek, rozmarýnový extrakt, oregano...) a esenciální oleje. Tímto způsobem jsme vytvořili  účinný konzervační systém, který chrání naše výrobky (a tím i pleť zákazníků) od bakterií, plísní či kvasinek. Tomuto systému výrazně pomáhají i naše obaly, které zabraňují přímému kontaktu krému se vzduchem nebo prsty.

Esenciální oleje jsou prchavé látky a právě takto zabráníme jejich úniku. To zabezpečí vysokou účinnost krému po celou dobu jeho užívání a slouží i k jeho ochraně. 

Máme profesionální kosmetickou výrobnu s vyškoleným personálem, výrobky testujeme ve státních laboratořích na Slovensku a některé testy probíhají i v laboratořích v Čechách. Na vývoji a testování účinnosti už víc než rok spolupracujeme s německou vývojovou laboratoří. Zkoušíme a testujeme, které účinné látky budou nejlepší a v jakých koncentracích pro konktrétní výrobky a jejich účinky.

Vaše výrobky se dají mezi jinými rozpoznat lehce – a to svými snadno zapamatovatelnými  obaly jehlanovitého tvaru. Kdo přišel s tímto nápadem a proč?

Moc děkujeme! Tvar vznikl trochu spontánně. Chtěli jsme, aby bylo na první pohled zřejmé, že za námi stojí tradice, osobní přístup a i naše srdce. Máme moc rádi folklór a krásné výšivky, které jsou součástí našeho kulturního dědictví. Náš šikovný grafik hned napoprvé přinesl návrh, který nás úplně dostal a pak už jsme si jen pohráli s originálním tvarem krabiček. Máme rádi design a kromě poctivého obsahu jsme tak naši originalitu chtěli přenést i do obalu a potěšit tak srdce našich zákazníků hned na první pohled!

Při vývoji produktů se nesoustředíte jen na péči o pleť či tělo, nabízíte i výrobky např. z oblasti zubní hygieny. Jaké plány máte do budoucna ohledně rozšiřování portfolia? Na co se vaši zákazníci, ať už to jsou ženy, muži či děti, mohou v budoucnu těšit?

Nové produkty vznikají většinou na základě poptávky našich zákazníků. Pokud něco v naší nabídce chybí, chceme to doplnit. Stojí za tím mnoho hodin studia. Základem jsou vždy suroviny mimořádné kvality a účinnost každé látky. Právě vzniká výjimečný projekt a i na něm spolupracujeme s německými odborníky. Připravujeme exkluzívní řadu pro zralou pleť - je to obrovská výzva a vědecká práce. Mnoho dlouhých měsíců příprav a testování. A my se na to moc těšíme!

Máte vy sama nějaký oblíbený produkt, který je vám bližší než ostatní (vaše srdcovka) a pokud ano, proč?

Mám k přírodě obrovskou úctu, vážím si jí a vše, co nám dává, přijímám s obrovskou pokorou a s vděkem. Miluji všechny naše výrobky, ale největší službu nám doma poskytuje zinková mastička. Mám ráda i pleťový krém s ovocem a čistícím komplexem. Opravdu hodně mi pomáhá s mou problematickou pletí. Těším se také na vánoční limitku, která přibude brzo do naší nabídky. Jde o výjimečný produkt - skutečně účinné sérum proti vráskam s komplexem peptidů.  Jistě bude skvělým dárkem pod stromeček pro všechny ženy! 

(Autorka: Radka Malečková)

 

Navštivte související produktové kategorie
Přírodní kosmetika Kosmetika a hygiena

Přečtěte si také

Úpal a úžeh má většina lidí spojeno s létem, nicméně úpal se sluníčkem souviset přímo nemusí. To je také hlavní rozdíl mezi těmito dvěma nemocemi z přehřátí, které jsou jinak velmi podobné a odlišit…

více

Zarděnky neboli rubeola jsou infekční virové onemocnění, které patří do skupiny dětských infekčních chorob. Šíří se kapénkovou cestou – kašlem a kýcháním nakažených osob. Virus se dostává do…

více

Lymská borelióza je infekční onemocnění, kterou do našeho organismu doručí nakažené klíště, ve chvíli, kdy začne sát krev. Lymskou boreliózou se v Česku ročně nakazí zhruba tři a půl tisíce lidí. Jde…

více

Spalničky jsou vysoce nakažlivá virová choroba a jedna z hlavních příčin úmrtí malých dětí. Přestože existuje bezpečné a účinné očkování, stále dochází k rozsáhlým epidemiím. Nemoc způsobuje vysoce…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.