Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Jak se zbavit celulitidy?

Jak se zbavit celulitidy?

Péče o tělo Zdraví z přírody Kosmetika Kůže

Celulitida, nebo lidově pomerančová kůže, rozhodně není vybíravá, alespoň co se postavy, věku a typu kůže týká. Kromě toho, že má raději ženy než muže, za což může hormon estrogen, líbí se jí vše, malé, velké, tlusté, tenké, mladé i letité. Nepohrdne pokožkou suchou, mastnou i smíšenou. Přijde a drží se nás jako klíště, nejraději na zadku, břiše, stehnech a zespoda na rukou. A zbavit se jí je pořádná dřina.

Jak se zbavit celulitidy?

Celulitidu najde na své pokožce 80 procent žen. Kromě toho, že ji máme danou do vínku geneticky, nahrává jí do karet i nezdravá strava, hormonální antikoncepce, sedavé zaměstnání, kouření, málo pohybu, nadváha i nedostatek vypité vody. Posledním impulzem pro vyskočení celulitidy jsou škodliviny v těle, které se spolu s tukem usazují mezi vazivovými vlákny. Podkožní tukové buňky jsou tlačeny proti povrchu kůže, v takových místech se zhorší průtok krve a lymfy a pomerančová kůže má volnou cestu.

Boj proti celulitidě všemi zbraněmi

Odstranění celulitidy není otázkou jedné pilulky nebo pár dní. Je to dlouhý a nelítostný boj, kdy musíte vytasit veškerý arzenál, abyste pomerančové kůži sebrali všechny zdroje. Nejdřív se zbavte škodlivých látek v těle, tedy pryč s nezdravými cukry a tuky, pijte vodu, omezte kouření, pokud je to možné, a vaše lymfa už opět dostává signál, že může proudit i v dosud ucpaných místech.

Když je vaše lymfa opět probuzena, je na čase trochu probudit i celé tělo. Ideální je sport, pohyb na čerstvém vzduchu, pokud je to nutné, tak i snížení nadváhy a podpora a posílení pokožky nejlépe čistě přírodní kosmetikou.

Při pohybu také dbejte na to, že dobře prokrvujete a stimulujete lymfu tak, aby tekla všude, kde má. Na to je ideální jemná masáž pokožky, tření pokožky hrubou žínkou ve sprše, střídání teplých a studených proudů vody a odstranění vrchní zasažené vrstvy vaší pokožky peelingem. Jakmile se začne pokožka obnovovat a bude správně prokrvená a zprůchodněná pro lymfu, objeví se opět kůže zdravá a bez ošklivých dolíčků.

Na celulitidu platí i duševní pohoda

Pokud se ráda rozmazlujete, můžete si k návratu zdravé kůže pomoci masážemi a vhodnou kosmetikou. Existuje i speciální masáž zvaná lymfatická drenáž, při které se tahy a tlaky aktivuje lymfatický systém pod vaší pokožkou. Ale pokud si chcete od dolíčků na kůži pomoci sama, je ideální vtírat do pokožky krouživými pohyby vhodný krém, olej nebo sérum s extrakty aktivujícími obnovu i spodních vrstev pokožky.

A hlavně myslete na to, že škodliviny a všichni pomocníci celulitidy si libují ve stresu, nedostatku pohybu a nezdravém životním stylu. Seberte jim jejich pohodlí, rozpohybujte se, vraťte se ke zdravým návykům a oni zmizí rychleji a nebudou se k vám chtít vrátit.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám