Lékárna.cz

Jak se zbavit celulitidy

Jak se zbavit celulitidy
Sdílet

Celulitida je častější u žen než u mužů a zbavit se jí je pořádná dřina. Poradíme, jak na to.

Co je celulitida

Při celulitidě dochází k ukládání tuku mezi kolagenovým vazivem v podkoží. Tukové buňky se zbytňují a vytlačují se proti povrchu pokožky. Tím ochází k omezení mikrocirkulace krve a lymfy v postižené části. To vede k poruše kolagenních a elastických vláken a následně ke ztrátě pružnosti a kvality kůže a vzniku nevzhledných dolíčků. Ženy mají podkožní buňky uspořádané jinak než muži, proto je u nich celulitida viditelnější.

Příčiny celulitidy

Celulitidu najde na své pokožce více než 80 procent žen. Kromě toho, že ji máme danou do vínku geneticky, nahrává jí do karet i

 • nezdravá strava,
 • hormonální antikoncepce,
 • sedavé zaměstnání,
 • kouření,
 • málo pohybu,
 • nadváha i
 • nedostatečný pitný režim.

Posledním impulzem pro vyskočení celulitidy jsou škodliviny v těle, které se spolu s tukem usazují mezi vazivovými vlákny. Podkožní tukové buňky jsou tlačeny proti povrchu kůže, v takových místech se zhorší průtok krve a lymfy a pomerančová kůže má volnou cestu.

Jak na celulitidu

Odstranění celulitidy není otázkou jedné pilulky nebo pár dní. Je to běh na dlouhou trať.

Co dělat:

 • zbavte se škodlivých látek v těle (vynechte cukry a tuky),
 • pijte vodu nebo neslazené ovocné, bylinné, zelené čaje,
 • omezte kouření či přestaňte kouřit úplně,
 • do jídelníčku zařaďte čerstvou zeleninu a ovoce,
 • nezapomínejte na dostatek vlákniny

Bylinky vhodné k detoxikaci

S detoxikací organismu pomohou i bylinné čaje nebo aloe vera, bříza bělokorá, fenykl, pampeliška nebo juka.

Hýbejte se a zvolte vhodnou kosmetiku

Když je vaše lymfa opět probuzena, je na čase trochu probudit i celé tělo. Ideální je sport, pohyb na čerstvém vzduchu, pokud je to nutné, tak i snížení nadváhy a podpora a posílení pokožky vhodnou kosmetikou.Při pohybu také dbejte na to, že dobře prokrvujete a stimulujete lymfu tak, aby tekla všude, kde má.

Rozhýbejte lymfu

Na to je ideální jemná masáž pokožky krémy proti celulitidě, tření pokožky hrubou žínkou ve sprše, střídání teplých a studených proudů vody a odstranění vrchní zasažené vrstvy vaší pokožky peelingem. Jakmile se začne pokožka obnovovat a bude správně prokrvená a zprůchodněná pro lymfu, objeví se opět kůže zdravá a bez ošklivých dolíčků. Pokožku masírujte alespoň 2x denně – ráno a večer. Pro masáže můžete použít i masážní kartáče či přístroje, které usnadní masírování a podpoří prokrvení pokožky. Vodné jsou i skořicové zábaly.

Lymfodrenáž jen od odborníka

Existuje i speciální masáž zvaná lymfodrenáž, při které se tahy a tlaky aktivuje lymfatický systém pod vaší pokožkou. Provádí se přístrojově nebo ručně. Vždy by ji však měl provádět zkušený odborník. Pomocí jemných hmatů vám pomůže zlepšit oběh lymfy v místě lymfatických uzlin. Díky této masáži dojde k vyloučení přebytečné tekutiny a zplodin metabolismu. Pokud je však lymfodrenáž provedena neodborně, může naopak spíše uškodit.

Na celulitidu platí i duševní pohoda

Myslete na to, že škodliviny a všichni pomocníci celulitidy si libují ve stresu, nedostatku pohybu a nezdravém životním stylu. Seberte jim jejich pohodlí, rozpohybujte se, vraťte se ke zdravým návykům a oni zmizí rychleji a nebudou se k vám chtít vrátit.

Veškerá zdravotní, výživová či léčebná tvrzení jsou v rámci legislativy EU výrazně omezena. Při tvorbě článků smíme vycházet pouze ze schválených tvrzení, která uvádí platná legislativa.

18. prosinec 2020
Máte dotaz k článku? Napište nám!

Přečtěte si také

Co způsobuje bolest v patě a jak se s ní vypořádat? Poradíme v našem článku.

více

Je CBD olej opravdu tak výjimečný? K čemu je vhodný? A co je to endokanabinoidní systém? Prozradíme vám odpovědi nejen na tyto otázky.

více

Nejen o tom, jaké jsou výhody kontaktních čoček, pro koho se hodí a jak o ně pečovat prozradíme v našem článku. Dozvíte se i jak pečovat o zrak, a jak s ním souvisí to, co jíte.

více

Prozradíme vám, co přesně se skrývá za tajemným názvem dračí krev a k čemu se tato substance hodí.

více

Nevíte si rady? Požádejte o doporučení či konzultaci jednoho z našich lékárníků. Jsou právě on-line.

Zahájit konverzaci

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním.

Zjistit více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.