Lékárna.cz

Domácí čištění pleti: micelární nebo termální voda?

Představte si sebe jako květinu. Bez vody chřadne. A přesně to se děje při nedostatku vody i s lidským tělem. Je důležitá pro správnou činnost našeho organismu a také pro naši krásu, což si málokdo uvědomuje. Protože voda je tou nejdokonalejší tekutinou na celém světě. Neodpírejte si ji.

Domácí čištění pleti: micelární nebo termální voda?
Sdílet
Navštivte související produktové kategorie

Jaký má pitný režim vliv na pleť

To, že je pro nás voda bytostně důležitá, už víte z našeho předchozího článku o správném pitném režimu. Dnes se zaměříme na něco trochu jiného. Na pokožku, především pak na pleť v obličeji. Na ní se totiž nedostatek vody hodně rychle projeví – zarudnutím, pupínky, suchými šupinkami, svěděním, hlubšími vráskami. Pleť bez vody prostě vypadá nezdravě. Přitom řešení je většinou tak jednoduché: správně čistěte a hydratujte.

Vodu pokožce dodávejte v několika podobách. Začněte u dostatečného příjmu tekutin a pak pokračujte péčí zvenčí.

Pravidelná péče o pleť

Čistíte si každý den zuby? Minimálně dvakrát, že? Tak proč byste stejnou péči neměli věnovat i svojí pleti. Za celý den se na ní zachytí velké množství nečistot, tak si přece zaslouží, abyste jí věnovali pár minut denně. Doporučujeme čistit si pleť ráno po probuzení a večer před spaním.

Jen voda na čištění pleti nestačí

Pleť samozřejmě můžete oplachovat obyčejnou vlažnou vodou z kohoutku, to ale stačí jen po ránu. A ačkoliv se to zdá nepravděpodobné, čistá voda má tendenci vysušovat. Příliš tvrdá voda dokonce pokožce škodí. Večer doporučujeme použít speciální kosmetické přípravky na čištění pleti. Voda si totiž neporadí s líčidly, mastnotou a dalšími nečistotami, které nám přes den na pleti ulpěly. Máte hned několik možností, jak pleť dokonale vyčistit: pleťovou vodou, tonikem nebo micelární vodou. Jedno mají společné: čistí, a přitom nevysušují. Velmi také záleží na správném postupu čištění.

3 kroky k dokonalému vyčištění pleti

1. Odstraňte z pleti make-up a všechna líčidla odličovací vodou, pěnou, gelem nebo mlékem. Je důležité, aby byl přípravek účinný, a vy jste nemuseli pleť zbytečně drhnout. Na voděodolný make-up používejte speciální přípravky- dvoufázové odličovače s obsahem vody a oleje.

2. Pleť dočistěte pleťovou vodou nebo tonikem. Tady dejte pozor, abyste nepoužívali vodu s obsahem alkoholu, který pleť vysušuje. Všeobecně lze říci, že tonizační vody jsou k pleti šetrnější. Pleť čistěte tak dlouho, dokud vatový tamponek nebude čistý.

3. Pleť už neoplachujte čistou vodou. Je připravená na nanesení krému, ze kterého lépe vstřebá všechny prospěšné látky.

Čištění pleti je proces, který u každého trvá různě dlouhou dobu. Záleží na vrstvě líčidel, typu pleti, zvolených přípravcích… co když ale nemáte čas? Pak je řešením micelární voda.

Co je to micelární voda

Doporučí vám ji dermatolog, kosmetička, vizážistka i nejlepší kamarádka. Je totiž považována za revoluci v péči o pleť. V jednom kroku pleť zbavíte nečistot, mastnoty, líčidel a dokonale ji dočistíte. Jedna lahvička micelární vody tedy nahradí několik přípravků čisticí kosmetiky, kterou byste jinak potřebovali. Odstraní dokonce i voděodolný make-up!

Micelární voda obsahuje mikroskopické olejové molekuly rozpuštěné ve vodě neboli micely, které mají schopnost navázat na sebe nečistoty a uzamknout je ve svém středu. Je to vlastně takový magnet na všechno, co ne pleti nechceme mít. Díky tomu je odlíčení šetrné a snadné, aniž by došlo k vysušení nebo podráždění pleti. Je tedy vhodná i pro problematickou a suchou pleť. Na rozdíl od pleťového mléka nezanechává na pokožce těžký mastný film. Je lehká a svěží. Jedničkami mezi micelárními vodami je značka Bioderma.

Termální voda

Už jste někdy slyšeli o termální vodě? Jedná se o vodu obohacenou o důležité minerály. Zklidňuje podrážděnou a citlivou pleť, zmírňuje zarudnutí a pomáhá v regeneraci pokožky. Často se využívá i jako doplňková léčba při kožních problémech. Koupíte ji ve spreji – ráno a večer pak stačí termální vodu nastříkat na obličej, nechat ji chvíli působit a pak jemně obličej otřít. Používejte ji na dočištění pleti, po odlíčení. Je skvělá pro péči o pleť po padesátce, kdy ještě znásobí účinky výživných krémů. V létě zase příjemně osvěží, zejména dáte-li ji předtím do ledničky.

Teď už víte, jak moc je voda pro pleť důležitá. Hydratujte ji zevnitř i zvenku a zbavujte ji nečistot. Uvidíte, že i péče o problematickou pleť bude najednou snazší a výsledku budou rychle vidět!

Navštivte související produktové kategorie
Čištění pleti Micelární vody Pleťová mléka

Přečtěte si také

Čím se omikron liší od ostatních variant nemoci covid-19? Je možné jej chytit současně s deltou? Jak mírnit průběh tohoto onemocnění a jaké jsou nové varianty covid-19 se dozvíte v našem článku.

více

Kombucha je šumivý probiotický nápoj, který vzniká kvašením slazeného čaje za pomoci bakterií a kvasnic. Poskytuje nejen letní chutné osvěžení, ale také mnoho prospěšných benefitů pro naše zdraví.…

více

Betaglukany (někdy nazývané jako imunoglukany) ) jsou polysacharidy přírodního původu, které se vyskytují v houbách, bakteriích a rostlinách. V naší nabídce je najdete v mnoha doplňcích stravy - ať…

více

Účinky dubové kůry (z dubu letního) ocení třeba mladí, které trápí problematická pleť nebo ti, kteří mají potíže s horními dýchacími cestami. V obou případech pomáhá dubová kůra udržet jejich…

více

DOPRAVA ZDARMA

k nákupu nad 599 Kč

Přihlaste se k odběru novinek
a slevový kód vám pošleme e-mailem.