Úvodní strana » Magazín Lékárna.cz » Články a blogy » Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů

Zuby

Zářivě bílý úsměv je snem mnoha z nás. V cestě nám většinou stojí cigarety, alkohol, sladké limonády, káva, černý čaj, nebo světě div se, třeba borůvky. Každý problém má však svoje řešení, a tak si můžeme nechat zuby vybělit v zubní ordinaci, nebo vyzkoušet nějakou domácí recepturu.

Domácí bělení zubů

Bělení zubů v ordinaci zubního lékaře je jistě rychlejší (může být hotové i za třicet minut) a rozdíl je velmi znatelný, zuby můžete mít zářivější klidně i o šest odstínů, a to už je co říct. Rychlejší řešení jde ale ruku v ruce s použitím silnějšího bělícího přípravku, který pravděpodobně obsahuje velké množství peroxidu vodíku nebo peroxihydrátu močoviny. Profesionální úsměv vás taky bude něco stát, připravte se na cenu kdekoliv mezi třemi až deseti tisíci korunami.

Pokud se vám nechce platit za zubaře a máte dostatek trpělivosti a odvahy, přinášíme vám pár tipů na domácí bělení zubů.

Jahody

Málokoho by napadlo, že jahody pomáhají v bělení zubů. Enzymy obsazené v tomto sladkém ovoci pomáhají na skvrny na zubech. Jahody jednoduše rozmačkáte v misce a pak je kartáčkem naneste v tlusté vrstvě na zuby. Nechte „pastu“ působit zhruba deset minut a na závěr si pořádně vyčistěte zuby svou oblíbenou zubní pastou. Tento rituál je třeba opakovat vícekrát.

Živočišné uhlí

Bělící zubní pasty s aktivním živočišným uhlím jsou už dnes k sehnání. Je to takový malý zázrak - stačí, když jednu tabletu doma rozdrtíte na prášek a naneste na zuby. Čistěte zhruba tři minuty a celou proceduru opakujte zhruba třikrát týdně.

Kokosový olej

Někteří ho milují a další tvrdí, že je to naprostý podvod. Pastu s kokosovým olejem už ale v obchodech také seženete, a tak tuto ingredienci nemůžeme vynechat. Kokosový olej údajně nestojí jen za zářivým úsměvem, ale i za zdravými dásněmi. Čajovou lžičku oleje rozetřete na zubech, nechte působit několik minut a pak ještě dočistěte kartáčkem.

Babské recepty doporučují ještě jíst jablka, mrkev, nebo vyzkoušet prášek do pečiva a jablečný ocet.

Co se na domácí bělení zubů naopak nedoporučuje je citrón, protože by mohl díky své kyselosti zubní sklovinu spíše poškodit než vybělit.

Ať už si vyberete jakýkoliv způsob nezapomeňte, že nejlepší pomocník na honbě za bělostným úsměvem je pravidelné čištění zubů a správné stravování. A pokud se vám nechce experimentovat, stačí se poohlédnout po domácích bělících zubních pastách a přípravcích, kterých je k dostání mnoho.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám
Zeptejte se lékárníka