Úvodní strana Zdraví a léky Zdravotnické potřeby Zdravotnický materiál Rukavice Chirurgické rukavice

Chirurgické rukavice

Chirurgické jednorázové rukavice jsou nezbytnou součástí každé ordinace, ale hodí se také do domácnosti. Na úklid využijete především nesterilní igelitové rukavice, díky kterým je pokožka vašich rukou chráněná před agresivními čisticími prostředky. Jednorázové latexové rukavice jsou většinou dobře snášeny i alergiky, a to kvůli nízkému obsahu proteinů.

Chirurgické rukavice - detailní popis

Do ordinací, laboratoří a dalších zařízení s vysokým nárokem na hygienu vám doporučujeme zdravotní sterilní rukavice. Pro vyšetření využijte chirurgické jednorázové rukavice s lehce zdrsněným povrchem, které zajišťují nejen vysokou citlivost, ale i pohodlí při práci.

Chirurgické jednorázové rukavice dle materiálu:

  • Latexové rukavice – jedná se o nejpoužívanější rukavice nejen mezi zdravotníky. Jsou velmi pevné, pružné, pohodlné a pořídíte je za výhodnou cenu.
  • Nitrilové rukavice – jsou ideální pro osoby s alergií na latex. Pokud se jedná o odolnost vůči propíchnutí, mají nitrilové rukavice ty nejlepší výsledky. Jsou také oblíbené při manipulaci s chemikáliemi.
  • Vinylové rukavice – jsou určeny do nenáročných provozů nebo do domácností. Vinyl má nižší odolnost a pružnost než latex a je také propustnější bakteriím. Proto byste tyto rukavice neměli používat při manipulaci s krví nebo infekčním materiálem. Výhodou je jejich nízká cena.

Rada pro vhodný výběr rukavic

Vybírejte také mezi chirurgickými rukavicemi s pudrem a bez pudru. Pudr sice usnadňuje natahování rukavic, zdravotnické organizace však nově doporučují spíše rukavice bez pudru, protože snižují alergické reakce a obsahují méně chemikálií.

Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám