Moje srdcovky

Úvodní strana » Domácnost a zvířata » Domácí elektrospotřebiče » Baterie » Tužkové baterie (AA)

Tužkové baterie (AA)

Taková malá věc a přitom tak důležitá. Stačí, aby se vám vybily baterie v dálkovém ovládání televize, baterce na chalupě nebo třeba digitálním fotoaparátu na dovolené a nepříjemnost je na světě. Proto je dobré myslet dopředu a mít vždycky nějakou tu baterii v zásobě.

V této kategorii doporučujeme


Načítám

Tužkové baterie (AA) - detailní popis

Tužkové baterie AA, kterým se lidově říká “klasické”, se běžně používají do mnoha drobných přenosných elektrospotřebičů, jako jsou budíky, hračky, nástěnné hodiny, dálková ovládání, fotoaparáty a podobně. Mají náboj 1,5 V. Nepleťte si je s takzvanými tenkými tužkovými bateriemi, ty mají označení AAA a v našem sortimentu najdete samozřejmě také.

U nás si můžete vybrat baterie podle toho, co od nich očekáváte. Nejlevnější jsou obyčejné tužkovky, které ale nevydrží dlouhou dobu. O něco lepší jsou baterie alkalické, které se standardně označují kódem LR6 a hodí se do běžných elektrospotřebičů.

Do extrémních podmínek, jako jsou vysoké nebo nízké teploty, kde se běžné baterie rychle vybijí, jsou nejvhodnější baterie s obsahem lithia, označované jako Li-FeS4. Používají se například do různých outdoorových zařízení, fotopastí a podobně.

Další variantou jsou nabíjecí baterie s obsahem niklu. Moderní nabíjecí baterie mají dlouhou životnost a nemusíte je úplně vybíjet, jak to bylo u starších typů baterií. Koupit je můžete buď samostatně nebo v setu s nabíječkou.

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám