Oblíbené položky

Úvodní strana » Potřeby do domácnosti a na úklid » Domácí elektrospotřebiče » Baterie » Tužkové baterie (AA)

Tužkové baterie (AA)

Taková malá věc a přitom tak důležitá. Stačí, aby se vám vybily baterie v dálkovém ovládání televize, baterce na chalupě nebo třeba digitálním fotoaparátu na dovolené a nepříjemnost je na světě. Proto je dobré myslet dopředu a mít vždycky nějakou tu baterii v zásobě.

Tužkové baterie AA, kterým se lidově říká “klasické”, se běžně používají do mnoha drobných přenosných elektrospotřebičů, jako jsou budíky, hračky, nástěnné hodiny, dálková ovládání, fotoaparáty a podobně. Mají náboj 1,5 V. Nepleťte si je s takzvanými tenkými tužkovými bateriemi, ty mají označení AAA a v našem sortimentu najdete samozřejmě také.

U nás si můžete vybrat baterie podle toho, co od nich očekáváte. Nejlevnější jsou obyčejné tužkovky, které ale nevydrží dlouhou dobu. O něco lepší jsou baterie alkalické, které se standardně označují kódem LR6 a hodí se do běžných elektrospotřebičů.

Do extrémních podmínek, jako jsou vysoké nebo nízké teploty, kde se běžné baterie rychle vybijí, jsou nejvhodnější baterie s obsahem lithia, označované jako Li-FeS4. Používají se například do různých outdoorových zařízení, fotopastí a podobně.

Další variantou jsou nabíjecí baterie s obsahem niklu. Moderní nabíjecí baterie mají dlouhou životnost a nemusíte je úplně vybíjet, jak to bylo u starších typů baterií. Koupit je můžete buď samostatně nebo v setu s nabíječkou.

Pokračovat

Nejprodávanější v kategorii


Načítám
  • Duracell Hearing Aid DA13 B6

    skladem do 24 hodin

    Kromě baterií pro běžné použití hledají spotřebitelé také baterie pro speciální potřeby. Baterie Duracell dodávají energii přístrojům, jako jsou sluchátka, hodinky, kalkulačky, alarmy do aut, domácí bezpečnostní přístroje, dálková ovládání pro otvírání garážových vrat a další drobná elektronika. Garantovaná kvalita v různých velikostech a výkonech pro nestandardní použití.

    69 Kč

Nejprodávanější značky

Výhodné nabídky už nemusíte hledat

pošleme vám je e-mailem :)

Zkuste to, odhlásit se koneckonců můžete kdykoli.
Nahoru
OK
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Zjistit více
Zpracovávám